Fotbalový víkend 15.-16.5.2010 přinesl mochtínským fanouškům málo radosti. Mladší i starší přípravka doma očekávaně vysoko prohrála s favorizovanou Sušicí, dorost si zajel pro těsnou porážku do Kašperských Hor, stejně těsně (a nutno dodat, že smolně) prohráli i muži "B" v Sušici, doma získali 1 bod muži "A" v hodně důležitém utkání I.B třídy, ale po minulé výhře v Žichovicích se nyní čekaly od našeho áčka body tři. Ty naopak doma s přehledem získali naši žáci výhrou nad Myslívem a s převahou kráčí ve finalové skupině OP za titulem přeborníka okresu !

Přípravky :  mladší So Mochtín - TJ Sušice 0:10 (0:5), rozhodčí P.Švátora, starší So Mochtín - TJ Sušice 1:11 (1:5), branky: Jan Šafránek - 1, rozhodčí K.Šot

Žáci : So Mochtín - So Myslív 8:1 (3:1), branky : Zbyněk Smolík - 5, Jakub Rubáš - 2, Jakub Bejvl - 1 (p.kop), r.Hovorka. Mochtín i tentokráte přehrál svého soupeře, klíčovým hráčem je ale Zbyněk Smolík, který hru tvoří i rozhoduje zápasy neskutečným počtem vstřelených branek.

Dorost : TJ Kašperské Hory - So Mochtín 4:3 (0:3), branky : Jan More - 2, Milan Matoušek - 1, rozhodčí Ji. Petržílka. Naši hráči překvapili svého soupeře velkým nasazením a bojovností, dařilo se jim i střelecky. Vedli nečekaně 3:0, ale ve druhém poločase o náskok přišli. Domácí pak ještě vstřelili vítězný gol, vedou s převahou tabulku OP.

Muži "B" :  TJ Sušice "B" - So Mochtín "B"  2:1 (0:1), branky : Pavel ZOUBEK - 1, rozhodčí V.Simbartl z Bolešin. Naši hráči svým výkonem překvapili svého soupeře, který byl jasným favoritem. V prvním poločase byl Mochtín lepší, vedl po střele (centru) P.Zoubka 1:0, další dvě šance naši hráči promarnili. Před přestávkou ale musel pro zranění odstoupit K.Tománek, jeho nepřítomnost byla v další části hry dost znát. Domácí byli v úvodu II.poločasu lepší, v 56.min.srovnal na 1:1 střídající Chmelík, začínalo se znovu. Postupem času se naši hráči  zlepšovali a v 75.minutě mohli jít do vedení. Stoprocentní tutovku však Ji.Dolejš neproměnil (přestřelil z malého vápna), v samotném závěru utkání pak chybu v naší obraně potrestal golem Hanula, Sušice B tak získala všechny 3 body. Škoda, byl to spíše remisový zápas. Sestava : Tomaka R., Staněk P., Bejvl M., Křivánek J., Švátora Ji., Dolejš Ji.st., Kašpar L., Tománek K.(40.Pavlík), Švátora P., Kloupar M., Zoubek P.

Muži "A" :  I.B třída - So MOCHTÍN - TJ ŽINKOVY  1 : 1 (0:1). Po výhře v minulém kole v Žichovicích chtěli bodovat naplno naši muži i v tomto důležitém duelu (pro oba celky) na domácí půdě. Přání se ale nenaplnilo. Naši hráči vstoupili do zápasu dost nervózně, kupili jednu chybu za druhou, soupeř toho využil a několikráte z brejkových akcí zahrozil. Navíc se mu již v 10.minutě podařilo vstřelit vedoucí gol, byl na koni. Během osmi minut mohlo být vyrovnáno, ale samostatný únik na golmana Luboš Kašpar přesně nezakončil. Jeho lob skončil mimo žinkovské branky. V další části hry byl Mochtín aktivnější, ale řada nepřesností v rozehrávce a spousta zbytečně ztracených míčů uprostřed hřiště, to vše nahrávalo soupeři. Ten se zaměřil na bránění, podnikal jen rychlé protiútoky. Po změně stran přišlo výrazné zlepšení našich fotbalistů. Přispěl k tomu hlavně výkon Stana Jarabici, který nastoupil za zraněného P.Švátoru. Byl bezchybný v bránění, založil několik velmi zdařilých útočných akcí, svým výkonem strhl i další spoluhráče. Žinkovy se prakticky jen bránily, bylo otázkou času, kdy inkasují. Vyrovnání na 1:1 přišlo v 60.minutě, kdy se přesně trefil hlavou Zdeněk Novák a to po centru T.Babky z VPK. I v dalš části hry měl Mochtín výrazně navrch, hostující golman však držel své mužstvo nad vodou. Při střele Ji. Dolejše mu pomohla navíc i tyč branky, další brankové šance naši hráči zahodily nebo je hostující obrana s velkým štěstím odvrátila. V samotném závěru utkání přišel šok. Hosté se po ojedinělém protiútoku dostali do našeho vápna, kde byl jejich útočník faulován (zbytečně) O.Šupem, rozhodčí ani vteřinku nezaváhal a nařídil pokutový kop ! Velkou šanci na zisk tří bodů ale hosté nevyužili. Střela z 11 metrů skončila na břevně, Mochtín tak získal alespoň jeden důležitý bod k záchraně. Vyhráno však ještě nemá, čeká ho další série existenčních zápasů se soupeři, kteří jsou v podobné situaci (Pačejov, Švihov, Klatovy B , atd.) Další zaváhání si již naši hráči nemohou dovolit. Rozhodčí M.Vocelka ze Stříbra, tech. delegát Ji. Jindra z Plzně, ŽK 4:4, 70 diváků.Sestava :  Rajtmajer P., Dolejš Ji., Podráský Ji., Švátora P. (46. Jarabica St.), Špindler V., Hořejší L. (70. Šup O.), Plánička Zd., Babka T., Kašpar L., Novák Zd., Tykal M., branky : Źdeněk NOVÁK  - 1.

TRENINKY mužů : pokračují stále v úterý a pátek na hřišti v Mochtíně. Vyhovujeme připomínce M.Tykala a trenink v úterý 18.5.  bude zahájen až v 19,00 hod. , v pátek bude klasicky od 18,00 hodin.

Držíme palce  (o víkendu nám chyběli) P.Syslovi a J.Voráčovi, kteří v úterý maturují !