Nedělní výhry (9.5.) mužů So Mochtín "A" i "B" potěšily všechny mochtínské fanoušky i příznivce. Doslova zlaté tři body přivezlo ze Žichovic áčko za výhru 2:1, doma pak béčko s přehledem porazilo H.M.Boží 5:0.  V obou duelech se hrálo prakticky o šest bodů se soupeři, které jsou v tabulkách podobně jako naši fotbalisté.

Výborného výsledku dosáhli v Měčíně i naši žáci, kteří v přímém souboji o 1.místo ve finalové skupině OP žáků, vyhráli 6:2 ! Všech šest branek zaznamenal naš kanonýr Zbyněk Smolík !!!  Blahopřejeme.

9.5.10 - I.B tř.mužů - TJ ŽICHOVICE - TJ So MOCHTÍN "A"  1:2 (1:1). Důležitý zápas dvou sestupem ohrožených týmů vyzněl lépe pro Mochtín. Domácí byli sice po celých 30 minut lepším týmem. Vytvořili si tlak, kopali 10 rohových kopů, ale branka Mochtína byla pro ně zakletá. V této době naše záloha nehrála dobře. Často zbytečně ztrácela míč, obrana jen nakopávala dlouhé míče a to na soupeře nestačilo. Postupem času se ale  Mochtín začal zlepšovat, zlepšil rozehrávku, několikráte ohrozil branku soupeře. Dvakrát zachránil Žichovice domácí golman, ale napotřetí byl proti dorážce Tomáše Babky ze 7 m krátký - 0:1. To běžela 30.minuta, vypadalo to nadějně. Jenže vzápětí se zranil náš golman Vl.Hromada, zaskočit ho musel z lavičky hráč Luboš Kašpar. A neměl to jednoduché. Domácí vycítili šanci, znovu zvýšili obrátky v ofenzivě a po dalším rohu ve 40.minutě srovnali hlavou vytáhlým Jiřím Šimáčkem na 1:1.  Brzo po změně stran však přišel pro ně šok. Náš důrazný bojovníček Zdeněk Plánička se ve velkém vápně domácích škovně uvolnil přes dva beky a levačkou nekompromisně zavěsil - 1:2 !  Domácí hodně znervozněli, hra se jim přestala dařit, přesto měli ideální šanci na změnu skore. Důvodem bylo naprosto zbytečné vyloučení T.Babky (po 2ŽK) v 60. minutě, domácí měli celou půlhodinu šanci hrát přesilovku ! Měli snahu, ale přesnosti málo. Navíc se jim nechal (také naprosto zbytečně) vyloučit po 2ŽK střelec golu Šimáček (v 80.min.), hodně tím sebral svému mužstvu naději na úspěch. Naši hráči bojovali, hráli chytře, takticky, těsnou výhru uhájili. V tabulce se posunuli z nelichotivého předposledního místa na místo 12., Žichovice naopak klesly pod Mochtín. Utkání před 100 diváky odřídila trojice rozhodčích, jako hlavní pak ing.Martin Plzák. Sestava Mochtína : Hromada Vl. (31.Kašpar L.), Švátora P., Dolejš Ji.ml., Špindler V., Podráský Ji.,Hořejší L., Plánička Zd., Babka T., Novák Zd., Čeleda Ji. (60. Voráč J.), Tykal M. (88.Jarabica St.), branky : Tomáš BABKA a Zdeněk PLÁNIČKA - po 1.

9.5. - OP mužů - So MOCHTÍN "B" - Start H.M.BOŽÍ  5:0 (2:0). Náš tým potřeboval v tomto duelu bodovat, aby se vyhnul zbytečným bojům o záchranu. Svým výkonem mu to ale dost usnadnil soupeř, který v Mochtíně nezahrál dobře. Náš tým tlačil hosty do defenzivy, ale zakončení tradičně vázlo. Obě branky v 1.poločase padly z pokutových kopů  jedna za ruku, druhá za faul na L.Kašpara). Přesně se trefil z 11 m Milan Bejvl (vrátil se na trávník po dlouhém laborování s kolenem) a Jan Voráč. I po změně stran byl Mochtín jasně lepším mužstvem a bylo jen otázkou času, kolik branek slabému soupeři nasází. Nejdříve zvýšil na 3:0 kapitán Jiří Švátora střelou ze 16 metrů, pak se z úhlu prosadil Jan Voráč, když prudký míč si hostující brankář vrazil sám do branky a účet na 5:0 uzavřel v 89.minutě štřídající Petr Švátora. Výsledek potěšil, stejně tak i návrat dlouholeté opory Mochtína (po 2 rocích?) Karla Tománka do týmu. Utkání odřídil Vá. Presl z Klenové, ŽK 2:4, 50 diváků. Sestava : Rajtmajer P., Staněk P., Křivánek J., Švátora Ji., Tománek K. (75.Kloupar M.), Bejvl M., Kašpar L.(65. L.Bláha), Dolejš Ji.st. (65.R.Tomaka), Voráč J., Sysel P., Zoubek P.(80.P.Švátora), branky : Jan VORÁČ - 2 (1 z pok.kopu), Milan BEJVL 1 (z pok.kopu), Jiří ŠVÁTORA - 1, Petr ŠVÁTORA - 1.

Byla to krásná "Májová" neděle       -     hoši  d ě k u j e m  !!!

TRENINKY mužů - zůstávají - v úterý a pátek, vždy od 18,00 hodin .

V tomto následujícím týdnu proběhne na hřišti v Mochtíně Okresní finále Mc Donald s Cupu 2010 v minifotbale dětí 1.-3. tříd (stř.12.5.) a dětí 4.-5.tříd (čt 13.5.) ZŠ  a to vždy od 8,30 do 13,30 hod. (za účasti 16 nejlepších týmů okr. Klatovy),

ve středu 12.5. se navíc v Mochtíně hraje mistrov. zápas OP st.přípravek MOCHTÍN - CHANOVICE, začíná se v 17,00 hodin.