V sobotu 10.4.2010 naši fotbalisté - muži žádné mistrovské body nezískali. Áčko prohrálo na hřišti vedoucího týmu I.B třídy v Blovicích 1:3, béčko prohrálo doma těsně 1:2 doma s Bezděkovem, ale od větší porážky je uchránil golman R.Tomaka.

OP mužů - So Mochtín "B" - TJ Bezděkov  1:2 (0:2). Hosté mají kvalitní tým, který naše omlazené mužstvo(do hry postupně naskočili 4 naši dorostenci) přehrával především v záloze. Z přesných přihrávek pak těžili jejich rychlonozí útočníci Valečka a Zhwakin. V.Valečka utekl našim obráncům již v 8.minutě a otevře skore - 0:1. I v další části hry byli hosté lepší a jen výborné zákroky golmana Robina Tomaky držely našé béčko nad vodou. V 59.minutě ale byl bezmocný proti zakončení M.Bohatého - 0:2. Mochtín to "nezabalil", snažil se o aktivní hru. Odměnou pak bylo snížení na 1:2 Pavlem Staňkem, to však již běžela poslední 90.minuta. Rozhodoval K.Lažánek, ŽK 3:1, ČK 1:0 ˇ(Ji.Švátora), branky : STANĚK Pavel , sestava : Tomaka, Zoubek, Staněk, Kloupar (46. M.Matoušek), Pavlík, Nováček (65.Vizinger), Křivánek, Ji.Švátora, Ji.Dolejš st.(56.Hořejší), P.Bláha, L.Bláha. 30 diváků.

I.B tř. mužů - So Blovice - So Mochtín  3 : 1 (1:0).  Blovice doma neprohrávají, o tom se přesvědčili i naši fotbalisté. Ti sice na hřišti vedoucího týmu tabulky podali velice solidní výkon, ale po chybách v obranné činnosti zbytečně inkasovali. Svému soupeři tak doslova darovali body.

Úvodních 15.minut byl Mochtín aktivnější, hráči bojovali, soupeř byl zaskočen. Jenže, v 16.minutě kopali domácí VPK. Míč skončil na břevně, o dorážku hlavou se pohodlně postaral kanonýr Žežula - 1:0. I v další části hry byl Mochtín domácímu celku rovnoceným soupeřem, opět však po chybě inkasoval. V 65.minutě poslal hlavou slabou malou domů V.Špindler, hbitý Rous proklouzl mezi našimi bránicími hráči a padajícího P.Rajtmajera opět překonal- 2:0. Ani další laciný gol naše mužstvo nezlomil. Všichni hráči Mochtína pokračovali v nasazeném tempu, snažili se o lepší výsledek. K nejaktivnějším pak patřili především M.Tykal, Zd.Plánička a V.Špindler, ale i ostatní makali nadoraz. Odměnou jim byl gol v 85.minutě, který vstřelil z VPK ze 25 m střídající J.Voráč. Byl to impuls k velkému závěrečnému náporu Mochtína. Ten přinesl určité šance, ale ne vytoužený vyrovnávací gol. Naopak na druhé straně přišla hrubka našeho golmana při rozehrávce nohou. Tu zachytil domácí kanonýr Žežula a pohodlně zvýšil na 3:1 pro Blovice.    Zápas odřídila s přehledem trojice rozhodčích P.Brož, P.Jirsa, T.Formánek, ŽK 3:1, branky : Žežula 2, Rous - Jan VORÁČ, sestava Mochtína : Rajtmajer P., Dolejš T., Špindler V., Šup O., Jarabica St., Švátora P., Podráský Ji. (71.Sysel P.), Plánička Zd., Troch R., Novák Zd. (71. Voráč J.), Tykal M., 120 diváků.