Úvodní zápas jara 2010 našemu "B" týmu mužů vůbec nevyšel. Nedokázal totiž doma porazit papírově slabší Železnou Rudu. Ta se ale proti podzimu 2009 výrazně zlepšila. Pomohli jí k tomu 4 kvalitní navrátilci z hostování ze SRN, z Mochtína si nakonec hosté odvezli všechny 3 mistrovské body !

OP mužů - 28.3.10 So Mochtín "B" - Žel.Ruda 0:2 (0:0).   Od první minuty se začal hrát na mochtínském trávníku docela svižný fotbal a nutno dodat, že celý první poločas pod taktovkou našeho týmu. Bohužel, z převahy naše mužstvo žádný gol nevyprodukovalo, i když šance mělo. O přestávce vyměnil trenér J.Kolárik 3 hráče, dal šanci dalším z "nabité" lavičky. Mochtín i nadále pokračoval v nátlakové hře, bohužel, zakončení chybělo.  Pak přišla 67.minuta a smolný gol v naší síti po rohovém kopu. Ten přinesl do řad našeho týmu hodně nervozity a snahy o vyrovnání zároveň. Jenže zkušení hráči hostů pozorně bránili a využívali každé příležitosti k brejkovým akcím. Po jedné z nich přišel penaltový faul našeho kapitána Ji.Švátory, naštěstí hostující kapitán L.Kroupar z 11 m vysoko přestřelil !  To však nebylo všechno. Solo akce některých našich hráčů, hrubky v bránění a zbytečné ztráty míčů přinášely pro hosty veliké příležitosti ke skorování. Mochtín naštěstí držel nad vodou skvělými zákroky brankář Vl.Hromada, ale naši střelci ne a ne se prosadit. Tečku za smolným zápasem pro náš tým udělal hostující M.Loos v 86.minutě. Obešel z levé strany dva naše obránce a poradil si i s našim golmanem, kterého z těžkého úhle podstřelil a zvýšil skore pro svůj tým na 2:0. Závěrečný nápor sice přinesl našemu mužstvu další slibné golovky (největší měl P.Černý), ale na skore se již nic nezměnilo. Hosté si z Mochtína odvezli nečekaně všechny 3 body.

Zápas s přehledem odřídil r. Josef Abrahám ze Sušice, ŽK 0:1, 60 diváků. Sestava : Hromada, Staněk, Ji.Švátora, Bláha, Černý, Dolejš st.(46.Hořejší), Nový, Křivánek (75. L.Bláha), L.Kolárik, Nováček (46.Plánička), Špindler (46.M.Matoušek), připraven byl ještě Tomaka.

TRENINKY mužů pokračují v Mochtíně pravidelně stále v úterý a pátek od 17,30 hodin.

Příští zápasy mužů "A" i "B" budou oba  shodně v  s o b o t u  3.4.2010 od 16,30 hodin !  ÁČKO mužů hraje doma s TJ Přeštice "B", BÉČKO zajíždí do Velkých Hydčic  - počítejte s tím !