V sobotu 27.3.2010 bylo rozehráno mistrovské jaro 2010. V úvodním zápase uhrálo naše áčko mužů doma remisu 1:1 s FK Svéradice a nutno dodat, že byla hodně cenná.

TJ Sokol Mochtín - FK Svéradice   1 : 1  (0:1). Oba soupeři se dobře znají a tak se hrálo na obou stranách ze zajištěné obrany, čekalo se na chybu. Soupeř byl aktivnější v ofenzivě, využíval hlavně své ryhlonohé útočníky, kteří několikráte zle "zatopili" naší obraně. Snaha našich hráčů o kombinační hru končila většinou na špatné rozehrávce, nebo na jisté obraně hostů. První vážnější chyba přišla ve 35.minutě hry, bohužel na naší straně. J.Voráč ztratil míč před půlicí čarou, rychlonohý St.Makovec se v solovém úniku vřítil do vápna, kde byl faulován, z následného p.kopu se pak zkušený Miroslav Herout (odchovanec Loko Plzeň)nemýlil - 0:1. Snaha o vyrovnání našim hráčům nevycházela, soupeř byl kvalitní v soubojích i v zakončení, měl více šancí. Tu největší pak v 60.minutě opět St. Makovec, když ze 14 m nastřelil břevno Rajtmajerovy branky. Posledních dvacet minut patřilo naopak našim hráčům, kteří se nechtěli smířit s porážkou. Vytrvale se tlačili do útočení, v zakončení to ale skřípalo. Vyšlo to až šest minut před koncem, kdy po přihrávce Tomáše Dolejše dokopnul míč do sítě hostů Zdeněk Novák.  Utkání tak skončilo smírnou remisou 1:1. Rozhodovala ho trojice rozhodčích Petr Bošek, Radek Brůha (oba Sušice), Jan Cihlář (Pačejov) + TD Ladislav Lecjak z Běšin - 50 diváků.  ŽK 2:1, ČK 0:1, zranění 1:1, když pro hostujícího Švece musela dojet záchranka (po srážce s vlastnním spoluhráčem si poranil koleno), náš Petr Švátora si naopak na pohotovost musel zajet sám (po hlavičkovém souboji měl roztržené obočí).Sestava : Rajtmajer, Šup, Čeleda, P.Švátora (Plánička), Podráský, Troch, T.Dolejš, Voráč (Špindler), Ji.Dolejš, Tykal, Novák, branky : Zdeněk NOVÁK - 1.

Zítra v neděli 28.3. přijďte povzbudit naše muže "B", kteří hrají doma od 15,00 hod. svůj první jarní zápas s TJ Železná Ruda.

TRENINKY mužů - budou pokračovat stále v úterý a pátek a to vždy od 17,30 hodin v Mochtíně.