V neděli 21.2.2010 odehráli naši muži svůj první přípravný zápas a to v Sušici na hřišti s umělým povrchem, Soupeřem jim byla domácí Sušice, která je předním týmem I.A třídy, usilující o návrat do Krajského přeboru.

K utkání navíc odjížděl Mochtín s hodně kombinovanou sestavou, když brankář Tomaka se omluvil (musel do práce), nejel ani zraněný R.Troch a Ji.Čeleda, který SMS 2 hod. před odjezdem oznámil, že měl ráno teplotu. Do branky tak musel veterán, trenér "B" týmu Jan Kolárik, na střídání měl trenér Skala k dispozici 2 hráče, protože ani kolinecký J.Kůl nemohl nastoupit.

TJ Sušice - Sokol Mochtín  6 : 1  (3:1). Za pěkného počasí se odehrál tento přípravný duel, ve kterém byli domácí jasnými favority. Na umělé trávě trenují a mají na ní odehráno již několik zápasů. Naši hráči naopak na ni byli poprvé, někteří s ní měli problémy a to hlavně ti, kteří si obuli na nohy tarfy (Voráč i další). Sušice šla do vedení po rohu, kdy náš mladík P.Sysel nepokryl svého hráče Kyselku a ten dělovkou otevřel skore. Př druhém golu náš golman uklouzl a tak to byl pro domácí snadný gol. Pak ale zahrozil Mochtín a zlevé strany Jan Voráč snížil na 2:1. Stejný hráč pak o pět minut později mohl vyrovnat, když mu ideální golovku předložil Jiří Dolejš. Ten však přestřelil a naopak na druhé straně v poslední minutě poločasu zvýšila Sušice svůj náskok na 3:1.  Po změně stran se Mochtín dostal dvakrát do čistých golovek, ale samostatný nájezd na brankáře nezvládl mladíček M.Matoušek (16 let), ani zkušený Zd. Novák. Domácí pak ovládli hru, měli územní převahu, často stříleli a nakonec dosáhli vysokého vítězství 6:1.

I přes porážku neodehrál Mochtín špatný zápas, byla to pro něj dobrá příprava. Škoda jen, že k němu nemohl odjet kompletnější tým.

Sestava  : Kolárik J., Bejvl M., Jarabica St., Sysel P. (Špindler V.), Švátora P., Podráský Ji., Dolejš T., Voráč J.,  Dolejš Ji., Novák Zd., Zoubek P. (Matoušek M.), branka :  V o r á č  Jan.

TRENINKY mužů :

POZOR !  ve středu 24.2. má být tělocvična v Klatovech na Gymnáziu od 18,30 hod.,  ale je tam zavřeno - jsou prázdniny !  Budeme se snažit najít náhradní řešení .

(A ZDE JE ZMĚNA !!! - Středeční trenink 24.2. se nakonec bude konat v tělocvičně Masarykovy  Základní školy v Klatovech (proti bývalé Vojenské nemocnici) a to od 17,30 do 19,00 hodin !    Dochvilnost i účast nutná, nájmy nás stojí hodně financí !!!

Prosím Romana Trocha, aby dal tuto změnu na vědomí hráčům raději i SMS zprávou. Někteří se na náš web nemají možnost dostat, zbytečně by přišli na trenink pozdě a jinam. DĚKUJI !

.. - v pátek 26.2.  je pak trenink v Mochtíně na umělce od 18,00 hod. -

.. v sobotu 27.2. 2010 je na pořadu další přípravný zápas, který se bude hrát na hřišti v Hrádku u Sušice. Mochtínští muži v něm od 13,00 hod. nastoupí proti TATRANU Dlouhá Ves. Opět se pojede auty, spol. odjezd od pošty z KT v 11,35, z Mochtína od hřiště v 11,45 hod. Nominace bude opět provedena po pátečním treninku a zveřejněna na našem webu TJ Mochtín.