Sobota 26.9.2009 přinesla mochtínskému fotbalu nečekaně hojný počet mistrovských bodů. Tři nejcenější dovezlo áčko mužů z Předenic za výhru 3:2 ! První bodík do tabulky OP si připsal i náš dorost v Hradešicích za remisu 2:2, když z penalty srovnával v poslední minutě Jiří Flodr mladší. Tři nečekané body přivezli i naši žáci ze Švihova za výhru 2:0 v hodně oslabené sestavě. První tři mistrovské body získala doma i naše mladší přípravka, která doma porazila Švihov 5:2, když všech pět golů vstřelil Radek Mužík, který se po hokejových povinnostech poprvé dostavil k utkání a hned výrazně pomohl k výhře.

- I.B tř.mužů Sokol PŘEDENICE - Sokol MOCHTÍN  2 : 3 (1:1). Mochtín ještě nezačal a již měl problém. Do branky se připravoval Vlastík Hromada, ale jeho operované koleno opět zahaprovalo, narychlo ho musel zaskočit Petr Rajtmajer. Úvod utkání ale Mochtín zvládl parádně. Využil vlažného nástupu domácích hráčů a již ve 3.minutě vedl 1:0, když střelcem důležitého úbvodního golu byl novopečený otec syna Ĺudiho - Luděk Hořejší. I v dalších minutách Mochtín zle zatápěl domácí obraně, ale brankově se již neprosadil. Domácí se postupně rozehrávali k velmi kvalitnímu výkonu a byli to naopak naši hráči, kteří se museli začít bránit. Vyrovnání na 1:1 přišlo ve 38.minutě po přesně zahraném VPK, kdy přesnou střelou z dost velkého úhle překvapil našeho golmana domácí Kadlec.  Našim hráčům vyšel naštěstí i úvod druhého poločasu. Domácí byli pod velkým tlakem, chybovali. V 50.minutě se dostal k odraženému míči Jiří Dolejš a ze 12 metrů se trefil přesně k tyči - 1:2. I v dalších minutách měl Mochtín navrch, ale brankář Předenic M.Šatra byl oporou svého týmu. Podržel své spoluhráče, ti se postupně zlepšovali a znovu začali vyrovnávat hru. Přišla však 70.minuta. Individuelní průnik do vápna našeho novice v týmu Jana Lorence (na střídavý start ze Strážova) přinesl faul a penaltu ! Tu bezpečně proměnil Jiří Dolejš (jeho návrat byl citelně v mužstvu znát), poslal Mochtín do dvoubrankového vedení. Pak ale přišlo dlouhých a dramatických dvacetšest minut (20 + 6 nastavení), ve kterých měli více ze hry domácí hráči. Hlavně jejich záložní řada v čele s vynikajícím Kadlecem předváděla výborný výkon. Ten ještě gradoval, když se nechal zbytečně vyloučit (po 2ŽK) náš Jiří Podráský. Mochtín poctivě bránil, podnikal i nebezpečné brejkové útoky, kdy se do šancí dostali M.Tykal i L.Kašpar. Závěr byl hodně dramatický. Na 2:3 snižoval v 80.minutě opět z VPK domácí Kadlec, který všem ukázal jakou má vynikající kopací techniku. Ze 22 m přes zeď přesně do šibenice! A standartích situací (rohy, VPK) před naší brankou narůstalo. Rozhodčí Nesvadba viditelně domácím připískával, prodloužil utkání o šest minut ! Naši hráči to ale zvládli, i když je nutné dodat, že i se štěstím. Při posledním rohu totiž naše obrana vykopávala prudkou hlavičku z brankové čáry !  Rozhodčí Karel Nesvadba, ŽK 2:3, ČK 0:1, 60 diváků, branky Mochtína : DOLEJŠ Jiří - 2 (1 zp.k.), HOŘEJŠÍ Luděk - 1. Sestava Mochtína: Rajtmajer, Jarabica, Bejvl, Švátora P., Dolejš Ji., Čeleda, Hořejší, Podráský, Kašpar, Lorenc (Troch), Tykal.