Příznivci Sokola Mochtín se ani tentokráte výhry doma nedočkali. Áčko mužů totiž doma jen remisovalo s Měčínem 0:0 a na svoji první výhru doma stále čeká. Radost naopak přinesl sobotní výsledek našeho "B" týmu mužů v Janovicích, kdy Mochtín vyhrál nečekaně 2:1 a přivezl 3 cenné body. Tři mistrovské body si z Bolešin přivezla i mochtínská starší přípravka za výhru 6:0, bez bodů se naopak vrátili žáci z Měčína (prohra 2:3), i ml. přípravka ze Sušice (prohra 0:8), doma prohráli i dorostenci 1:3 se So Kasejovice.

..So 19.9.09 - OP mužů FK JANOVICE - So MOCHTÍN "B"  1 : 2 (1:2). Náš tým měl určité problémy se sestavou (chyběl vyloučený Holiš,zraněný Kubala a L.Nový,nepřišel Z.Lapáček),z Č. Budějovic ale přijel na otočku Lukáš Kolárik, až z Roterdamu absolvoval 1100 km Zd. Novák, který přijel sice pozdě, ale zahrál si. Ani domácí nebyli komletní, hrál se vyrovnaný zápas, který rozhodl jeden muž - náš Lukáš Kolárik. Ten se dostal v průběhu utkání dvakrát do golové šance a obě bravurně proměnil. Domácí sice srovnávali zkušeným Slivoněm ve 22.minutě na 1:1, ale na body to nestačilo. Náš tým v čele s brankářem P.Rajtmajerem odehrál zápas takticky velmi dobře, domů si odvezl všechny 3 mistrovské body. Kromě bodů potěšila vedení mužstva i účast Petra Černého, který se po 1,5 roce (po operaci kolene) opět zapojil do aktivního fotbalu a svým dílem také přispěl k cennému úspěchu. Rozhodoval J.Javorský, 100 diváků, branky : Kolárik Lukáš - 2. Sestava : Rajtmajer, Švátora Ji., Staněk, Křivánek, Břečka, Špindler, Zoubek, Nováček (Novák - Petrů), Černý, Kolárik L. (Kolárik J.), Dolejš Ji.st.,

..NE 20.9.09 - I.B tř.mužů - So MOCHTÍN - So MĚČÍN  0 : 0. Derby zápas byl středem pozornosti. Výhru Mochtína si nepřáli jen fanoušci a hráči, ale i trenér Mochtína St. Skala, který je shodou okolností starostou Měčína. Soupeř však byl proti. Poctivě bránil, měl jistého golmana a navíc jeho brejkové protiútoky i standartky byly hodně nebezpečné. Mochtín sice začal ve velkém stylu. Měl převahu i šance. Tlak však dlouho netrval. Měčín rozkouskoval hru, Mochtín se utápěl v nepřesnostech, nic překvapivého nepředvedl.  Přesto měl trvalou územní převahu a mohl i vyhrávat 1:0, když v největší šanci dne se ocitl ve 30.minutě Jan Voráč. Ze 4 m ale gol nezaznamenal, trefil jen hostujícího golmana a to byla velká chyba. Hosty to posílilo, ještě urputněji bránili a nakonec uhráli cennou bezbrankovou remisu. Utkání rozhodoval r. Duchek z Chlumčan, ŽK 3:6, 100 diváků. Sestava : Hromada, Bejvl, Jarabica, Švátora P., Kašpar, Troch (Podráský), Dolejš T., Hořejší, Tykal, Voráč (Novák),Čeleda.

TRENINKY mužů  - jsou v Mochtíně stále v úterý a čtvrtek od 18,00 hodin

DALŠÍ PROGRAM mužů - sobota 26.9. 09 - So Předenice -.Mochtín "A od 16,30 h., neděle 27.9.09 od 16,30 hod. Mochtín B - Nezamyslice.

MLÁDEŽ - středa 23.9. od 17,00 hod. st.přípravka Mochtín - Pačejov, sobota 26.9. od 10,00 hod. dorost Hradešice - Mochtín, žáci Švihov - Mochtín, ml.přípravka  Mochtín - Švihov, neděle 27.9. ve 13,00 h., st.přípravka Měčín - Mochtín.