V neděli 03.03.2024 odehráli naši fotbalisté na umělé trávě v Domažlicích svůj třetí přípravný zápas. Soupeřem jim byl celek Tlumačova, aktuálně předposlední tým tabulky I.A třídy, který však přes zimu výrazně posílil hráči z divizního béčka Domažlic a do jarní části sezóny tak půjde s jasným cílem záchrany. Náš tým naopak opět nastoupil v kombinované sestavě, a tak výsledek utkání je reálným obrazem dění na hrací ploše. Přes další vysokou porážku však v naší hře, zejména ve druhém poločase, bylo vidět určité herní zlepšení.

TJ Start Tlumačov – TJ Sokol Mochtín 6:1 (2:0)

První poločas patřil zcela jasně hráčům Tlumačova a jen díky několika vynikajícím zákrokům našeho brankáře Vaška Opla svítil na výsledkové tabuli o poločasové přestávce stav pouze 2:0. Naši hráči měli několik brejkových situací, přičemž minimálně dvě volaly po gólu.

Ve druhém poločase pokračovala herní převaha Tlumačova, korunovaná 4 brankami v naší síti. Nutno však poznamenat, že to byly velice laciné branky po hrubých chybách v naší defenzivě. Positivním prvkem byl ale konečně zlepšený výkon našeho celku směrem dopředu, kdy se více, zejména díky navrátilci do sestavy Tomáši Velkovi, dařilo podržet balon na polovině soupeře a ohrožovat tak jeho branku. Odměnou za zvýšenou aktivitu našemu celku byla branka na průběžných 5:1, kdy se do odkryté klece přesně trefil Tomáš Velek po individuálním průniku do pokutového území od Kuby Bejvla.

Sestava Mochtína: Opl Václav / Prokop Daniel, Švátora Jiří, Gajdušek David, Bejvl Jakub, Höfler David, Žiak Jan, Horský Michal, Podráský Jiří, Kapusta Matěj, Smolík Zbyněk, Pretzlmayer Jaroslav, Bauer Adam, Velek Tomáš, Švátora Petr

Fotogalerie ze zápasu je dostupná pod tímto odkazem:

K dalšímu přípravnému utkání nastoupí naši hráči v sobotu 09.03.2024 ve 14:30 na přírodním trávníku ve Velkých Hydčicích proti Střelským Hošticím, přednímu celku jihočeské I.B třídy.