První jarní mistrovský zápas I.A třídy sehrálo naše áčko mužů v derby utkání v Lubech. Hrálo se s ohledem na roční období a klimatické podmínky na výborně připraveném hlavním travnatém lubském fotbalovém hřišti. Náš tým k utkání odjel bez nemocných Blažka a Gajduška a dlouhodobě zraněných Kutky a zejména brankářské jedničky Blahníka. Jinak měl náš nový trenér Cihlář k dispozici kompletní (pro jaro možný) kádr, doplněný několika hráči z béčka. Všechny 3 body nakonec za zaslouženou výhru zůstaly v Lubech a průběh utkání jen potvrdil, že naše áčko čeká velice těžká jarní část sezóny spojená s bojem o záchranu v této druhé nejvyšší krajské soutěži.

TJ Start Luby – TJ Sokol Mochtín 3:0 (1:0)

Do utkání vstoupili aktivněji domácí fotbalisté a jejich počáteční snaha vyústila ve šťastnou branku nové zimní posily Jiřího Matějky již ve 12 minutě. Tento gól dodal soupeři ještě více sebevědomí a byly to domácí, kdo měl v prvním poločase opticky více ze hry. Více brankových příležitostí však paradoxně měli možná naši fotbalisté, doplatili však na neproduktivitu. Např. 2x nebezpečně hlavičkoval po rohových kopech náš kapitán Jakub Bejvl a největší příležitost srovnat skóre utkání měl Jan Žiak, který bohužel ve slibné příležitosti nedokázal prostřelit domácího gólmana. Do kabin se tak odcházelo za stavu 1:0 pro domácí.

Do druhého poločasu nastoupili naši hráči s odhodláním otočit nepříznivé skóre a odvést si do Mochtína alespoň jeden důležitý bod. Tento plán však vzal brzy za své. Klíčová pro další vývoj utkání byla hned 52. minuta, kdy byl zcela zbytečně za kritiku pomezního rozhodčího po druhé žluté kartě vyloučen náš Tomáš Velek. Domácí hráči následně ihned v 60 minutě dokázali opět Matějkou zvýšit na 2:0 a od té doby již zcela kontrolovali vývoj a stav tohoto utkání. Na 3:0 pro domácí pak ještě v 90. minutě po brejkové akci zvýšil Lukáš Marek. Z druhého poločasu stojí za zmínku výborný zákrok našeho brankáře Dana Prokopa, který dokázal domácímu Pivoňkovi zneškodnit pokutový kop, nařízený za faul Zdeňka Nováka.

Sestava Mochtína: Prokop Daniel, Čeleda Jiří (78. Smolík Radek), Lysek Jakub, Bejvl Jakub, Novák Zdeněk (69. Strejc Stanislav), Žiak Jan, Vlk Tomáš, Velek Tomáš (52. ČK), Dolejš Jiří, Šafránek Jan (61. Pretzlmayer Jaroslav)

K dalšímu mistrovskému zápasu nastoupí naše áčko v sobotu 11.03.2023 ve 14:00 proti TJ Sparta Dlouhý Újezd. S ohledem na stav mochtínského hřiště a hlášenou předpověď počasí se utkání nejspíše odehraje na umělé trávě v Klatovech. Definitivní rozhodnutí, kde bude utkání odehráno, však padne nejspíše až v pátek před utkáním dle stavu našeho fotbalového hřiště.