Až třetí zápas v Bílucké lize přinesl mochtínským fotbalistům radost z výhry. V sobotu 21.2.2009 porazili na vzorně upraveném hřišti v Bílukách domácí Sokol Měčín vysoko 5:0. Pod vedením trenéra St. Skaly, který je zároveň starostou Měčína, tak Mochtín přerušil dlouhou a vítěznou sérii měčínských fotbalistů, kteří s desetibodovým náskokem vedou tabulku OP klatovska a mají slibně nakročeno k postupu do I.B třídy.

TJ Sokol Měčín - TJ Sokol Mochtín   0:5 (0:2).   Mochtín začal náporem a již ve 2.minutě zlikvidoval domácí golman Toman (posila z Přeštic) tutovku Jiřímu Dolejšovi. Proti jeho další střele v 6.minutě ale již neuspěl, hosté vedli 1:0. Na 2:0 mohl vzápětí zvýšit mochtínský L.Nový, ale jeho prudká hlavička ze šesti metrů šla mimo branku. Hosté měli stálou převahu i další šance, na 2:0 zvyšoval ve 38.minutě krásnou střelou do šibenice ze 25 metrů Mareš. Postupem času domácí zlepšili pohyb i kombinaci, vyrovnali hru, ale do přesnějšího zakončení se nedostávali. I po přestávce se Měčín tlačil do útočení, chtěl srovnat nepříznivý stav. Nejvíce byl vidět Homr (posila z Dobřan), který zásoboval své spoluhráče v záloze a útoku přesnými míči,ale ti na zasněženém a kluzkém terénu nic kloudného nevymysleli. Hosté se po oddychové  pauze postupně znovu nadechli k dalšímu náporu, který jim přinesl další šance i goly. V 52.minutě Kejha jen těsně minul dorážkou domácí branku, pak střídající Voráč trefil tyč, ale v 62.minutě to již bylo 0:3. Z penalty, kterou rozhodčí Husník nařídil za sražení L.Nového v golové šanci, se nemýlil  Dolejš. Pak se hrálo 15 minut převážně ve středu hřiště, ale závěr patřil opět Mochtínu. V 80.minutě zvýšili hosté střídajícím Kubátem na 4:0, stejný hráč pak vzápětí po rohu upravoval skore na 5:0 pro Mochtín. Další šance pochytal golman Šimek (střídal v poločase Tomana), tu největší pak v 86.minutě, kdy ze šibenice vytáhl přesnou hlavičku Mareše.

       Byl to užitečný zápas pro oba týmy. Kluzký terén prověřil hráče po fyzické i technické stránce. Domácí Měčín dal šanci některým talentovaným dorostencům i novým posilám, trenér Mochtína St.Skala si prověřil dalších pět hráčů, kteří v předešlých zápasech nehráli a s jejich výkony byl spokojen. Rozhodčí Václav Husník, 40 diváků

Sestava Mochtína : Jurčacko, Podráský (Sysel), Jarabica, P.Švátora, Kašpar (Voráč), Ji.Dolejš, Šup, Nový (Kubát), Mareš, Novák, Kejha . Branky : Jiří Dolejš ml. - 2 (1 z pok.kopu), Ji.Kubát - 2, Mareš - 1.