Naši fotbalisté - muži So Mochtín odehráli v sobotu 14.2.2009 druhý zápas Bílucké ligy 2009 se Sokolem Žinkovy. Na zasněženém a velice kluzkém terénu však podali malátný výkon, který na soupeře nestačil.

TJ Sokol Mochtín - TJ Sokol Žinkovy  1 : 2  (0:0).   Zápas v Bílukách byl pro naše muže tečkou za pětidenním soustředěním, které tentokráte absolvovali od úterý 10.2. do soboty 14.2.09 v domácím prostředí. Trenovalo se poctivě každý den večer v Mochtíně při umělém osvětlení, 1x byla k dispozici tělocvična v Klatovech. ještě dopoledne v sobotu před zápasem se v Mochtíně trenovalo, pak jeli hráči do KT na společný oběd a z něj rychle do Bíluk na zápas. Již od 1.minuty bylo vidět na našich hráčích, jak zatuhle mají svaly z předešlého velkého zatížení. Soupeř se na kluzkém terénu lépe pohyboval, měl více ze hry a nakonec i šťastnou brankou v poslední minutě zápas rozhodl ve svůj prospěch. Skore otevřel náš Petr Švátora v 51.minutě, když si smolně srazil míč do vlastní branky - 0:1. Soupeř měl i další slibné pokusy o vstřelení branky, ale ty bezchybně likvidoval náš golman P.Rajtamjer. I naši hráči mohli v 1.poločase skorovat, ale zakončení buď chybělo, nebo bylo provedeno zbrkle a nepřesně. Po změně stran se naši útočníci již vůbec k zakončení nedostávali a tak trenér St. Skala vyslal na hrot stopera Ji. Dolejše. Vyplatilo se to. V 77.minutě dostal právě Ji. Dolejš pěknou přihrávku na hranici velkého vápna a pohotovou a přesnou střelou ze 16 metrů srovnal stav na 1:1. Pak se ještě Mochtín pokoušel o vstřelení vítězné branky, soupeř však poctivě bránil a v poslední minutě zápasu udeřil. Po chybném bránění se k míči dostal hostující Jiří Havel, nikým neatakován vystřelil z těžkého úhlu a skákavý míč skončil nakonec za zády našeho golmana - 1:2. Vzápětí rozhodčí M.Harmady zápas ukončil.

Sestava : P.Rajtmajer, Ji. Dolejš, Ji.Podráský, P.Sysel, P.Švátora, St. Jarabica, L.Kašpar, R.Troch (P.Bláha), J.Kejha (J.Petrů),Ji. Kubát (J.Voráč)  P.Zoubek, připr. P.Jurčacko , trenér St. Skala.  Branky :  D o l e j š  Jiří ml. - 1

     Pro hosty ze Žinkov to byla šťastná výhra. Nutno však dodat, že zasloužená. Byli lepší. Náš tým podal slabý, malátný výkon, na kterém se výrazně podepsalo velké fyzické zatížení z předešlých treninků. Zlepšení by mělo přijít již za týden. Mochtín ho bude potřebovat, protože v sobotu 21.2.2009 bude hrát v Bílukách další zápas a to od 14,00 hodin s domácím Sokolem MĚČÍN ! 

Treninky  budou nyní podle plánu: v úterý 17.2. od 18,00 hod. - Mochtín umělka, ve čtvrtek 19.2. od 17,00 hod. Gymnázium Klatovy (běhání, pak tělocvična). 

Trenér St. Skala očekává maximální účast hráčů !