Parádní vstup do nového soutěžního ročníku se povedl našemu áčku mužů, které doma rozdrtilo nováčka I.A třídy - zálohu Slavoje Mýto 6:1 !  Bez bodů se naopak vrátili z Kašperských Hor naši muži "B", kde prohráli 0:2. Herně však nezklamali.

1.8.2021 - 1.kolo OP mužů TJ Kašperské Hory - Sokol Mochtín B   2:0 (1:0).
     Naše záloha naposledy v Kašp. Horách dokázala nečekaně získat všechny tři body, ale tentokráte se jí to nepovedlo. Chyběli totiž (z různých důvodů) někteří hráči, přesto ti, kteří v tomto duelu dnes v K.Horách nastoupili, podali velmi sympatický, kolektivní výkon, chybělo jen golové zakončení.
      Domácí šli do vedení z pokutového kopu ve 24.minutě a to jim hodně pomohlo. Náš tým byl domácímu mužstvu zdatným soupeřem a v 83. minutě byl blizoučko k vyrovnání. Svoji velkou šanci na gol však navrátilec do týmu Roman Troch neproměnil a to byla škoda. Vzápětí totiž K.Hory ( 86.min.) zvyšují na 2:0, Mochtín B se vrací domů bez bodů. Rozhodčí Josef Abrahám, na lajnách mu asistovali Petr Hejplík a Stanislav Hejplík, ŽK 1:1
Sestava Mochtína : Prokop Daniel, Novák Zdeněk, Kanta Tomáš, Prokop Marek, Staněk Pavel (41. Pavlík Jaroslav), Švátora Petr, Vlk Tomáš, Kiklhorn Jan, Troch Roman, Rajtmajer Kamil, Jarabica Stanislav

1.8.2021 - 1.kolo I.A třídy mužů Sokol Mochtín - Slavoj Mýto B  6:1 (2:0).
     Záloha divizního Mýta je nováčkem I.A třídy a i když vysoko prohrála, ukázala své kvality. Je složena z mladých, perspektivních hráčů, dirigována zkušeným kapitánem Petrem Bejčkem. Naše áčko ale dnes podalo velice vyzrálý, kvalitní výkon. Dařila se mu kombinace i rychlé protiútoky, ze kterých padaly i pěkné branky. Skore otevřel ve 21.min. Zd. Plánička,na 2:0 pak ve 41.min. zvyšoval Jan Šafránek. Hned po přestávce ale hosté snižují na 2:1 Hatinou, který těžil z nedorozumění našeho stopera s golmanem. Mýto kontaktní gol povzbudil, náš tým ale znovu přidal a začal střílet další pěkné branky. V 56.min. J. Žiak proměňuje penaltu (faul na Zd. Pláničku), stejný hráč pak o dvě minuty později zvyšuje po soloúniku již na 4:1. A  to nebylo vše. V 71.min. se golově prosazuje také Zb. Smolík a na konečných 6:1 upravuje po nevídaném slalomu i kapitán Jakub Bejvl. Mochtínští fanoušci jsou nadmíru spokojeni, hosté naopak museli skousnout krutou porážku. Utkání rozhodoval Václav Pressl, AR byli Jiří Bureš a Jan Zavadil, ŽK 0:3, v 86.min. byl po 2 ŽK vyloučen hráč hostů Filip Sůva, 80 diváků. Sestava Mochtína : Blahník Matyáš, Čeleda Jiří, Bejvl Jakub, Lysek Jakub, Gajdušek David (86. Švátora Petr),  Dolejš Jiří, Žiak Jan, Pretzelmayer Viliam (79. Osvald Jaromír), Smolík Zbyněk, Plánička Zdeněk, Šafránek Jan (86. Novák Zdeněk), branky : ŽIAK Jan 2 (z toho 1. z penalty), PLÁNIČKA Zdeněk, ŠAFRÁNEK Jan, SMOLÍK Zbyněk, BEJVL Jakub - Hatina Tomáš

TRENINKY mužů pokračují pravidelně v úterý a pátek od 18,00 hod.