V sobotu 7.2.2008 zahájili muži So Mochtín herní přípravu na mistrovské jaro 2009. V rámci "Bílucké ligy" odehráli v Bílukách u Měčína úvodní zápas této zimní ligy s týmem TJ Klatovy "B". Mochtín podal na zledovatělém hřišti solidní výkon, ale nakonec se musel smířit s porážkou 2:3.

Sokol Mochtín - TJ Klatovy "B"  2:3 (1:2).  Soupeř nastoupil posílen o divizní hráče "A" mužstva, přesto v 1.poločase měl více ze hry Mochtín. Na kluzkém terénu naši hráči dobře kombinovali, soupeře zatlačili před jeho branku, ale koncovka chyběla. Soupeř hrál na brejky a po jednom z nich se hbitý Pavlík protáhl mezi našimi obránci, upadl a z nařízené penalty Gyorgy poslal Klatovy do vedení. Naše hráče to neodradilo od další ofenzivní hry. Zatlačili soupeře na jeho polovinu, začali i střílet. Ve 30.minutě ale přišla chyba v rozehrávce. Toho využil nýrský talent ve službách Klatov Gyorgy, vyhrál i sprinterský souboj s našim stoperem Ji.Dolejšem a zvýšil na 2:0 pro hosty. O tři minuty později ale přišla rychlá akce Mochtína na druhé straně hřiště, prudkou střelou pod břevno Jakub Kejha snížil na 1:2. Po přestávce se ale obraz hry změnil. Převahu začaly mít Klatovy, měly i šance. Mochtín se bránil, hrál jen na brejky. Z řady šancí však hosté vytěžili jen jeden gol, v 63.minutě se trefil Pavlík. V závěru měl nečekaně více sil Mochtín. Několikráte nebezpečně zaútočil, po rohu v 75.minutě pěkně vystřelil V.Nováček a jeho střelu zatečoval do sítě na 2:3 Jiří Podráský. V poslední desetiminutovce měli hosté dvě tutovky, ale náš golman P.Rajtamjer bravurně zachránil. Stejně tak se vyznamenal na druhé straně i brankář Klatov Fr. Lorenc, který kryl šanci J.Voráče, hlavička Ji.Podráského jen těsně minula levou tyč klatovské branky.   Na těžkém, kluzkém terénu se hrálo slušně a ohleduplně, rozhodoval J.Blaheta z Klatov. Branky : Kejha, Podráský - Gyorgy 2, Pavlík. Sestava Mochtína : Rajtmajer P., Dolejš Ji. Podráský Ji., Švátora P., Sysel P.( Kubala P.), Troch R., Křivánek J.(Šťastný J.), Kašpar L., Kejha J.(Nováček V.), Voráč J., Břečka M.