Tak jako každý rok, i letos Pošumavské sportovní sdružení okresu Klatovy uspořádalo anketu Nejúspěšnější sportovec roku okresu Klatovy a z nominovaných sportovců, družstev a trenérů vybralo ty, kteří v roce 2020 dosáhli největších úspěchů. Přestože bylo kvůli proticovidovým opatřením v loňském roce hodně sportovních soutěží zrušeno a mnoho sportovců nemohlo naplno ukázat svou výkonnost, v některých sportech významné soutěže proběhnout mohly a sportovci klatovského okresu se v nich rozhodně neztratili. Bylo jich však méně než obvykle, takže byly zúženy i některé vyhlašované kategorie.

V kategorii dospělých se náš hrající kapitán fotbalového "A" týmu Sokola Mochtín umístil na skvělém 4.místě za svůj mimořádný výkon v nejextrémnějším non-stop závodě ve střední Evropě „1000 Miles Adventure 2020“, který vedl přes české a slovenské hory z nejzápadnějšího města ČR Hranice u Aše až do Nové Sedlice na hranici mezi Slovenskem a Ukrajinou a měří přes 1 600 kilometrů. Jiří Dolejš v něm na horském kole obsadil 6. místo v čase 9 dní, 23 hodin a 48 minut.  Do 10. ročníku tohoto závodu, který byl asi nejdeštivější v historii, odstartovalo 162 závodníků a do cíle jich dorazilo pouze 46.

Kompletní výsledky ankety Nejúśpěšnější sportovec roku 2020 okresu Klatovy naleznete na webu Pošumavského sportovního sdružení okresu Klatovy www.pssklatovy.cz

15. března vyšel v Klatovském deníku článek o této anketě, který kromě výsledků obsahuje i několik fotografií a rozhovorů s oceněnými sportovci:

https://klatovsky.denik.cz/…tml

A zde je odkaz na dokument z 10. ročníku závodu  „1000 Miles Adventure 2020“, na jehož konci je vidět i Jiří Dolejš při dojezdu do cíle tohoto náročného závodu: 

https://www.ceskatelevize.cz/porady/13792579003-1000-miles-adventure-2020/220471291189101/
Přidat komentář