V sobotu 25. května odehrálo naše áčko, za příjemného teplého počasí, zápas I.A třídy se Sokolem Kralovice. Hosté v poločase vedli 1:0, ale náš tým v druhé části zápasu výsledek otočil, vyhrál 3:1 a stále se drží mezi týmy aspirující na postup, popř. na baráž o postup do Krajského přeboru ! Dopoledne hrála na turnaji v Kašp. Horách i naše st. přípravka, kde obsadila pěkné 2.místo.

... I.A třída mužů - TJ Sokol Mochtín - TJ Sokol Kralovice    3 : 1 (0:1).
V prvním poločase se hrál fotbal jen průměrné úrovně, bez větších šancí na obou stranách. Náš tým měl sice územní převahu, ale zakončení chybělo. Hosté pozorně bránili, spolehali na standartky. A jedna se jim povedla znamenitě. Těsně před přestávkou kopali rohový kop, ze kterého jejich častý realizátor Petr Bulín zatočil míč přímo z rohu do naší brány - 0:1 !  A ve 49.min. mohlo být ještě hůře. Hosté těžili z chybné rozehrávky naší obrany, předvedli rychlý brejk, naštěstí ho však v gol neproměnili. Mochtín pak postupně zlepšuje svůj výkon, jde za vyrovnáním. To zařizuje již v 54.min. Zdeněk Plánička, který ze 22 m utaženou střelou srovnává na 1:1.  O 4 min. později měl na hlavě (po centru Zb.Smolíka z VPK) golovku Jakub Bejbl, ale hostující golman Radek Šott, vyškrábnul míč na RK. Další příležitost skorovat měli naši fotbalisté v 72. minutě po dlouhém autovém vhazování. Míč však z malého vápna nedokázal ve skrumáži nikdo z našich doklepnout do sítě. V 78.min. ale přichází parádní individuelní akce Vildy Pretzelmayera. Jeho slalom "alá Masopust" mezi třemi beky hostů a přesné zakončení k tyči přízemní střelou přináší radost do řad Mochtínských fanoušků a jeho spoluhráčů - Mochtín se ujímá vedení 2:1. Hosté se brzo oklepali, začali více útočit, chtěli vyrovnat. Velkou příležitost k tomu měli v 82.min., kdy těžili z chybné rozehrávky našeho stopera. Náš tým ale podržel golman Matyáš Blahník, který konečky prstů vytáhnul umístěnou střelu na tyč, odražený míč pak hosté vrací do sítě, ale již z ofsajdové pozice - gol není uznán. Poslední minuty utkání patří hostům, kteří riskují, snaží se o vyrovnání. To jim nevychází, naopak, kousek za půlkou získává míč, po podklouznutí hostujícího obránce, náš Zbyněk Smolík a po 45 m soloúniku parádním lobem překonává hostujícího golmana, upravuje stav na konečných 3:1 pro Mochtín. Rozhodčí Fanfule Ladislav, AR Zavadil Jan, Strolený Petr, DS Petržílka Jiří,  ŽK 1:1, 50 diváků. Sestava Mochtína : Blahník Matyáš, Žiak Jan, Staněk Pavel (79. Dolejš Jiří), Bejvl Jakub, Novák Zdeněk, Kapusta Matěj, Pretzelmayer Viliam, Smolík Zbyněk, Plánička Zdeněk (71. Šafránek Jan), Velek Tomáš, Cihlář Jaroslav, branky : PLÁNIČKA Zdeněk, PRETZELMAYER Viliam, SMOLÍK Zbyněk


.. KAŠPERSKÉ HORY - turnaj starších přípravek

Náš tým zde porazil domácí Kašperky i Nalžovské Hory, prohrál těsně 4:5 jen s Luby "B" a obsadil tak pěkné 2.místo. Blahopřejeme.

V NEDĚLI 26.5.2019 

se od 16,00 hod. ve Strážově hraje utkání OP mužů SK Strážov - Sokol Mochtín "B".

   Přijeďte povzbudit naší zálohu v nelehkém boji s favorizovaným Strážovem, který se i letos pokouší (asi opět marně) o návrat do I.B třídy, ze které před dvěma roky spadnul. Zatím mají k postupu blíže vedoucí Bolešiny a také Měcholupy, Strážov je zatím na 3.místě
Přidat komentář