V SO 8. září 2018 provázelo fotbalové zápasy slunečné, příjemné počasí. Na domácím hřišti se představila v dobrém světle naše st.přípravka v turnaji, ve kterém strartovaly 4 týmy, "B" muži zajížděli bojovat o mistrovské body do Železné Rudy. A uspěli tam, přivezli 3 cenné body

.. Mochtín - turnaj starších přípravek. Startovaly zde 4 celky, hrálo se systémem každý s každým. Naši kluci nezklamali, odehráli dobré zápasy. Prohráli jen těsně s Luby, Švihov/Měčín a Bolešiny porazili ! Konečné pořadí : Start Luby, Sokol Mochtín, SK Bolešiny, FC Švihov/ So Měčín .   Treninky bude mít naše přípravka v pondělí a ve čtvrtek od 18.30 h. v Mochtíně. Rádi na nich přivítáme i další zájemce o fotbal a to nejlépe ročníky nar. 2008,2009,2010/11

... OP mužů - SRK Železná Ruda  -  Sokol Mochtín "B"     2 : 4 (2:2).
    Náš tým odjel k zápasu bez několika svých opor (chyběli St. Jarabica, Ji. Podráský, T.Vlk, L.Kolárik, golman) a tak byla obava, jak tento zápas dopadne. Nakonec vše dobře dopadlo. Do brány přijel pomoci Tomáš Holiš a chytal výborně, do sestavy se vrátil Luboš Kašpar a byl s O.Šupem oporou zadních řad, do útoku se posunul J. Šafránek, který svým hatrickem významně přispěl k cenné výhře. Ta však byla dílem celého našeho týmu, který podal proti srdnatě bojujícímu domácímu celku kolektivní, vyrovnaný výkon  ve všech řadách.
          JIž v 1.minutě mohl Mochtín vyhrávat 1:0, ale svůj solo únik J.Pretzelmayer na domácího golmana v gol nepřetavil . Skore tak otevřel ve13.minutě další náš mladík Jan Šafránek, kterého do šance poslal přesnou přihrávkou Zd. Novák. Vzápětí mohl skore navýšit opět náš Jar. Pretzelmayer, ale z dobré pozice netrefil bránu a to byla veliká škoda, protože o 4. min. později vyslal přesnou střelu k tyči ze 25 m domácí kanonýr Loos - srovnává na 1:1. A ve 38.min. bylo ještě hůře ! Nepřesný rozhodčí nařizuje pro domácí pokutový kop (za nastřelení vlastní ruky při obranném odkopu J.Křivánka ), který proměňuje kapitán Greiner - Ž.Ruda vede 2:1. Ne však dlouho. Ve 40.min. uvolňuje J. Křivánek na pravé straně hřiště opět našeho J.Šafránka a ten křížmou, přízemní střelou k pravé tyči znovu pokořuje domácího golmana Paštěku - srovnává na 2:2.
        I začátek druhého poločasu vyšel Mochtínu lépe. V 55. min. je v šanci opět J.Šafránek, ale domácí golman jeho zakončení chytá. O tři min. později vyhrává J.Šafránek hlavičkový souboj s domácím stoperem, posílá do šance J.Pretzelmayera a ten tentokráte nezaváhal. Šikovně přehodil golmana, dává důležitý gol na 2:3 pro Mochtín ! Domácí se snaží, bojují, ale na svého soupeře to tentokráte nestačí. V 66. navíc Zd. Novák přesnou přihrávkou uvolňuje opět J. Šafránka a ten elegantní patičkou zakončuje přesně - upravuje na 2:4, sám završuje svůj hatrick.!  Ž.Rudě patřil závěr utkání, ale naše obrana držela pevně, bezchybně chytal i golman Holiš, skore se nezměnilo - Mochtín "B" veze domů tři cenné body. Rozhodoval Ivan Petličarovský, ŽK 2:2, 50 diváků. Sestava : Holiš Tomáš, Lorenc Pavel, Šup Ondřej, Kašpar Lubomír, Peleška Jiří, Strejc Stanislav, Křivánek Josef, Kolář Jiří (56. Kanta Tomáš), Novák Zdeněk, Šafránek Jan, Pretzelmayer Jaroslav (75. Pavlík Jaroslav), branky : ŠAFRÁNEK Jan - 3, PRETZELMAYER Jaroslav - 1

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit