Po bodovém půstu naše áčko mužů konečně zabodovalo naplno. Vyhrálo v neděli 3.6.2018 2:1 ve Svéradicích nad místním FK, v tabulce se opět vrátilo na 6.příčku. Zatím uhrálo 45 bodů, které by měly vystačit našemu týmu k tomu, aby i v dalším ročníku mohl hrát I.A třídu - blahopřejeme !

..I.A třída mužů  - FK Svéradice - Sokol Mochtín     1 : 2 (1:2).
   Okresní derby bylo bohaté na šance na obou stranách, přineslo hodně dramatických situací a také tři důležité body, které by měly Mochtínu přinest jistotu účasti v I.A třídě i v novém soutěžním ročníku 2018/2019. Bohužel, pro domácí je naopak situace hodně svízelná. Body jim chybí, budou muset pravděbodobně bojovat v baráži o udržení se v této soutěži. Svéradicím ale vyšel úvod zápasu skvěle, v 8.minutě mohly klidně vyhrávat 3:0 ! Mochtínská obrana totiž "hořela" jak papír, tři průniky po levé straně přes J.Žiaka a tři golovky naštěstí bravurně zlikvidoval náš golman Petr Kodeš. Našemu týmu vyšla báječně první brejková akce v 11.minutě, kdy Zb. Smolík utekl po levé straně a jeho průdký centr zakončil nechytatelně Tomáš Velek úvodním golem - 0:1 ! Tato branka pomohla všem našim hráčům k uklidnění a ve 20.min. to mohlo být již 0:2, když hlavičku J.Cihláře nohou vyráží domácí golman. Svéradice však jdou za vyrovnáním, nutí naše bránicí hráče k chybám. Ve 23.min. "Kody" chytá další golovku, ale ve 26.min. (po sérii rohových kopů) se dostává k hlavičkovému zakončení domácí Kába , srovnává na 1:1. Tlak domácích pokračuje, naše obrana hraje nejistě, našťěstí domácí střelci nemají den. To na druhé straně trefuje ve 32.min. přímo z rohu Jar. Cihlář přední tyč domácí brány (!), o dvě min. později po centru Tom. Velka náš kapitán Jiří Dolejš ve skluzu trefuje znovu levou tyč domácí brány - gol visí ve vzduchu. Přichází záhy - ve 39.min. naši hráči doslova vyšachovali přesnou kombinací domácí obranu, Jar. Cihlář pohodlně do prázdné brány skoruje, posílá svůj tým do vedení 1:2 ! Po přestávce Mochtín kontroloval hru, byl běhavější, držel soupeře co nejdál od své branky. Hráči bojovali, zisk tří bodů byl blizoučko. V 78.min. však přišel šok, když rozhodčí Chmelík nařizuje proti Mochtínu vymyšlenou penaltu (za nastřelení našeho D. Gajduška dělovkou ze 3 metrů). Domácí kapitán a kanonýr Vl.Beránek ji však nezahrál dobře, náš golman mu směr střely vystihnul, míč chytá, zachraňuje Mochtínu vedení !!! To mohl v 84. min. po brejkovém úniku navýšit další náš mladík Vilda Pretzelmayer, ale zaváhal v zakončení i v přihrávce na svého spoluhráče - bratrańce Jaroslava, míč mu v poslední chvíli vypíchnul na roh domácí obránce. Výhru si již naši hráči v závěru pohlídali, odváží si ze Svéradic tři cenné body. Rozhodčí Chmelík Miroslav, AR Mifková Hedvika, Červený Václav, DS Havlík Václav, ŽK 1:1, 90 diváků.  Sestava Mochtína : Kodeš Petr, Dolejš Tomáš, Gajdušek David, Bejvl Jakub, Žiak Jan, Dolejš Jiří, Velek Tomáš, Pretzelmayer Viliam, Šafránek Jan (79. Čeleda Jiří), Smolík Zbyněk (62. Pretzelmayer Jaroslav), Cihlář Jaroslav, branky : VELEK Tomáš, CIHLÁŘ Jaroslav

TRENINKY mužů :   úterý a pátek od 18,00 hod.


PŘÍŠTÍ (předposlední kolo soutěží) : v SO 9.6. zajíždí "B" mužstvo mužů So Mochtín do Žihobec, v NE 10.6. bude hrát od 17,00 hod. Mochtín "A" s Bolevcem

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit