acko08První listopadový víkend 2008 přinesl v neděli 2.11. mochtínským fanouškům velkou radost a krásný sportovní zážitek. Naši fotbalisté totiž dokázali doma vyhrát doslova ztracený zápas. Porazili vedoucí tým tabulky TJ Spálené Poříčí 4:3, ačkoliv již prohrávali ve 48.minutě 1:3 !!! Doma vyhlála také naše starší přípravka, žáci bohužel utrpěli svoji první podzimní porážku, béčko mužů prohrálo v Nezamyslicích.

.. 2.11.08 - I.B tř. mužů So MOCHTÍN - TJ Sp.POŘÍČÍ  4 : 3 (1:1). S novým kapitánem Lubošem Kašparem, ale stále bez Jiřího Dolejše (je v trestu) nastoupilo naše mužstvo proti favorizovanému Sp.Poříčí. Hosté hned od začátku naznačili, že si přijeli do Mochtína pro body. Začali ve svižném tempu a již v 9.minutě vedli 1:0. Náš tým postupně vyrovnával hru, ale čáru přes rozpočet našemu týmu udělalo nesmyslné vyloučení Jardy Mareše, který se nechal "vyhodit" za kritiku RO po 2 ŽK. Naštěstí Zd. Novák stačil ještě do poločasu srovnat hlavičkou na 1:1. Po přestávce ale přišel šok. Hostům se povedly během dvou minut dvě povedené akce, ze kterých vstřelili ukázkové (doslova ligové) goly, vedli ve 48.minutě 3:1.V té době by na Mochtín nevsadil korunu ani ten největší optimista. Jenže, i ve fotbale se dějí věci. Mochtín to naštěstí nevzdal a bojovným, kolektivním výkonem nakonec získal všechny tři mistrovské body ! Nejdříve snížil na 2:3 ze 35 metrů (VPK) Stano Jarabica, pak klukům vyšla suprově akce po VPK, kdy Ji. Čeleda přihrál před branku a na 3:3 srovnal Jiří Podráský. A aby toho nebylo málo, Roman Troch předvedl v 75.minutě nevídaný průnik za obranu hostí, přihrál Zd. Novákovi, ten posunul míč na Jakuba Kejhu, který posunul Mochtín do vedení 4:3. Hosté ztratili vyhraný zápas, ale i další dva hráči, které rozhodčí (také) po 2 ŽK vyloučil. Přesto závěr utkání byl hodně dramatický. Poříčí tlačilo, mělo několik standartek, ze kterých se dávají goly, ale nic mu nakonec nevyšlo - Mochtín vyhrál, do tabulky si připsal 3 důležité mistrovské body !!! Rozhodčí Jan Mareš z Letců, delegát PKFS V.Havlík, 90 diváků, ŽK 6:7, ČK 1:2 (Mareš - Homolka V., Jirka), sestava : Rajtmajer P., Podráský Ji., Švátpra P., Jarabica St., Čeleda Ji., Šup O., Křivánek J. (75.Zoubek P.), Mareš J., Troch R., Novák Zd.(70.Kejha J. - 85.Špindler V.), Kašpar L., branky : Novák Zdeněk, Jarabica Stanislav, Podráský Jiří, Kejha Jakub.

FOTOGRAFIE Z UTKÁNÍ MOCHTÍN - SP.POŘÍČÍ

.. 1.11.08 - OP mužů TJ Nezamyslice - So MOCHTÍN "B"  3 : 1 (1:0). Domácí usilují o čelo tabulky, byli velkými favority a již brzo šli do vedení. Naši hráči ale předvedli v Nezamyslicích solidní výkon, soupeře hodně potrápili. Měli dokonce více brankových příležitostí než-li soupeř. Samostatné nájezdy P.Bláhy, L.Kašpara a M.Bejvla doslova volaly po golovém zakončení. Gol však zaznamenal za náš tým až v samotném závěru utkání L.Nový, který přesnou hlavičkou vymetl šibenici domácí branky. Rozhodčí Javorský, branky : Nový Luboš 1, sestava : Sysel P., Švátora P., Pavlík J., Staněk Pa., Špindler V., Kašpar L., Bejvl M., Bláha P. (Petrů J.), Šťastný J. (Nový L.), Zoubek P., Kejha J. (Nováček V.)

..2.11>08 - OP žáků - TJ So Měčín - So MOCHTÍN   3 : 2 (2:0). Našim klukům poslední zápas podzimu 2008 nevyšel a po nevýrazném výkonu poprvé v soutěži prohráli. Přesto přezimují v čele tabulky. Domácí vedli již 3:0, v závěru Zbyněk Smolík dvěma goly snížil, ale na vyrovnání již nezbyl čas. Branky : SMOLÍK Zbyněk - 2

.. 1.11.08 OP st. přípravka So MOCHTÍN - SK Bolešiny  4 : 0 2:0) Výhrou se rozloučili naši nejmenší fotbalisté s mistrovským podzimem 2008. Branky : Pretzelmayer Jaroslav a Šafránek Jan - po 2. Rozhodoval V.Vondráček