Poslední zápas podzimu 2017 odehrálo naše áčko se Zručí ´v sobotu 18.11.2017 na hřišti ve Velkých Hydčicích, protože hřiště v Mochtíně bylo podmáčené a hrozilo, že by se zápas nemusel odehrát. Zruč byla lepším týmem, ale těsnou výhru si zajistila až dvě minuty před koncem golem Korouse. Tím si pojistila průběžné 2.místo v tabulce, Mochtín i přes porážku udržel 3.místo, což je nejlepší výsledek v historii klubu !  Všem hráčům i vedení za to patří upřímná gratulace i poděkování.

... I.A třída mužů - Sokol Mochtín - TJ Zruč     1 : 2 (1:1)
Od úvodní minuty byli hosté v tlaku, lépe kombinovali, byli důraznější v soubojích, dostávali se do zakončení. To jim naštěstí moc nevycházelo a to bylo pro Mochtín dobře. Na druhé straně, z první vážnější akce se ve 29.minutě dostává, po chybě hostujících beků do průniku náš Vilda Pretzelmayer a přízemní střelou k tyči otevírá skore - 1:0 ! Radost našich hráčů a fanoušků však trvala jen dvě minuty, protože ve 31. min. srovnává na 1:1 zblíska Adam Král, začíná se znovu. I po přestávce mají hosté více ze hry a je jen otázka času, kdy se znovu golově prosadí. Obrovskou golovou šanci promarnil hostující Kazda hned ve 48.minutě, kdy přestřeluje Kodešovu bránu ze 4 metrů ! V 53. min. si náš golman poradil se střelou ze 25 metrů, tlak hosté měli dál, ale naše obrana i záloha pracovala v obranné činnosti dobře, do zakončení ohrožující branku soupeře nepouštěla. Mochtín mezi tím několikráte zahrozil  z brejků, ale i obrana Zruče byla pevná. A když v 72.min. Zruč opět zblíska trestuhodně přestřelila, zdálo se, že utkání dvou soupeřů z čela tabulky skončí smírnou remisou. Jenže, v 88.minutě se míč dostává v našem vápně až k neobsazenému Korousovi a ten přízemní střelou ze 7 m obstřeluje našeho golmana - střílí vítězný gol zápasu, Zruč si odváží všechny tři body. Škoda, Mochtínu chyběly k bodu pouhé dvě minuty !  Zápas s přehledem odřídil rozhodčí Ladislav Fanfule z Bělé n./R., AR byli Jaroslav Rubáš a Martin Plzák, DS Václav Havlík, ŽK 0:1, 40 diváků. Sestava Mochtína : Kodeš Petr, Dolejš Tomáš, Bejvl Jakub, Gajdušek David, Dolejš Jiří, Velek Tomáš (79. Kašpar Lubomír), Pretzelmayer Viliam, Cihlář Jaroslav, Smolík Zbyněk, Staněk Pavel (77.Čeleda Jiří), Pretzelmayer Jaroslav, branka : PRETZELMAYER Viliam

Tímto utkáním uzavřeli naši fotbalisté mistrovský podzim 2017, který přinesl oběma našim týmům mužů nečekané, ale zasloužené výborné umístění. "A" tým přezimuje v tabulce I.A třídy na výborném 3.místě s 29 body (skore 35:29), činil se i "B" tým mužů, který přezimuje ve III.třídě na 2.příčce tabulky ! 

        Nyní následuje krátká přestávka, po ní -  v sobotu  23.12.2017 pořádáme v tělocvičně ZŠ Mochtín tradiční turnaj ve st. tenisu amatérů "O Vánočního kapra" (žactvo i dorost+dospělí) a úspěšný rok 2017 zakončíme v hale ZŠ Čapkova v Klatovech - v sobotu 30.12.2017 od 9,00 hod. tradičním turnajem v halové kopané dorostu a mužů "O putovní pohár TJ Sokol Mochtín", určený především pro členy a hráče TJ Mochtín a jejich kamarády.   Počítejte s těmito akcemi, připravte se na ně !


Přidat komentář