Sváteční sobota 28. října 2017 přinesla Mochtínskému áčku mužů cenný skalp. V okresním derby I.A třídy vyhrál Mochtín v Horažďovicích 2:0, pojistil si 2.místo !
    Mochtínská starší přípravka hrála na domácím turnaji, který vyhrál Měčín před Strážovem a Mochtínem. Byla to poslední mistrovská akce přípravky letošního roku. Nyní budou naši mladíci již pokračovat jen v tělocvičně - každou středu od 16,00 do 17,00 hod. v Gymnáziu Klatovy - 1.trenink již 1.11.2017 !!!

... I.A třída mužů - FK Horažďovice - Sokol Mochtín    0 : 2   (0:1). Tento okresní derby zápas se hrál za chladného počasí a nepříjemného větru,měl ale silný náboj. Hrálo se totiž o 2.příčku tabulky, kterou zatím držel náš tým, ale proti soupeři, který má nejlepší útok v I.A třídě (nastřílel 37 branek) a je zatím na 4.místě tabulky. Domácí začali očekávaným náporem, ale naši fotbalisté byli na soupeř dobře připraveni. Ten se do vyložených šancí nedostával, naopak, na druhé straně musel čelit nebezpečným brejkovým akcím Mochtína. Ten nejgolovější brejk přichází ve 25.min., ale Tomáš Velek ho v gol nepřetavil, střlí vedle. Stejný hráč se dostává do další tutovky již o minutu později, ale domácí zkušený golman Rybár vyráží jeho střelu k tyči na rohový kop ! Stejným způsobem likviduje domácí golman i střelu J.Žiaka ve 35.minutě. Pak se dostávají ke slovu domácí hráči, ale náš golman Kodeš je vždy na místě, ve 40.min. mu navíc pomáhá tyč, dorážka do sítě je navíc z obsajdu, takže gol neplatí a to je dobře. Vzápětí totiž přichází solobrejková akce našeho Jana Žiaka, který z těžkého úhlu otevírá skore - Mochtín vede 1:0 ! Domácí mohli srovnat z VPK těsně před přestávkou, ale Nauš vysoko přestřeluje. I po přestávce začali aktivněji domácí fotbalisté. Zahrozili po autovém vhazování již ve 48.minutě, ale přesnější zakončení chybí. Mochtín poctivě brání, hraje na brejky a těch je do otevřené obrany domácích habaděj. Jen je proměnit v gol. Podařilo se to v 56.min. Zb. Smolíkovi, který unikl po levé straně a přízemní střelou překonává domácího golmana - upravuje na 0:2 pro Mochtín. Domácí se snaží s výsledkem něco udělat, chybí jim však přesnost ve finální nahrávce i lepší zakončení. Na druhé straně mohl třikrát ze soloúniků pojistit výhru Mochtína střídající Jar. Pretzelmayer, ale vždy chybělo trochu štěstíčka při zakončení - stav se nemění. Výhru ale náš tým již nepustil, za zodpovědný a bojovný výkon si ji zasloužil ! Rozhodčí Pressl Václav, AR Hájek Zdeněk, Říha Zdeněk, DS Churý Petr, ŽK 2:0, slaboučká návštěva cca 30 - 40 diváků. Sestava Mochtína : Kodeš Petr, Žiak Jan, Gajdušek David, Bejvl Jakub, Cihlář Jaroslav, Dolejš Jiří, Pretzelmayer Viliam, Dolejš Tomáš (82.Staněk Pavel), Smolík Zbyněk (62. Pretzelmayer Jaroslav), Velek Tomáš, Čeleda Jiří, připraven byl ještě L.Kašpar, branky : ŽIAK Jan, SMOLÍK Zbyněk.

V NEDĚLI  29.10.2017

... od 14,30 hod. v Mochtíně - III.třída mužů Sokol Mochtín - TJ Nezamyslice.

I v tomto zápase půjde o 2.místo v tabulce, které stále zatím drží náš "B" tým. Nezamyslice jsou ale silným soupeřem, očekává se velká bitva o mistrovské body.

         Přijďte se podívat, přijďte povzbudit naše fotbalisty !!!POZOR !   treninky mužů budou i v dalším týdnu v úterý a v pátek od 18,00 hodin

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit