Kdo se přišel podívat v neděli 9.října 2016 na zápas I.A třídy mužů do Mochtína, viděl velkou fotbalovou bitvu mezi Mochtínem a Nepomukem. Nepomuk byl hodně kvalitní, v prvním poločase výrazně lepší, ale mochtínští hráči podali znovu nadšený, bojovný výkon, nakonec vybojovali nečekané, ale vydřené tři mistrovské body ! V tabulce si polepšili, s 12 body se posunuli již na 10.příčku.

.. I.A třídy mužů Sokol Mochtín - FK Nepomuk     3  :  1 (1:1). Oba soupeři se museli vyrovnat s mokrým a těžkým terénem, hrálo se oboustranně s maximálním nasazením, každý souboj hodně bolel. Hosté začali náporem, byli lepší v kombinaci, hýřili pohybem, dostávali se do výborných útočných akcí. Bylo jen otázkou času, kdy vsítí vedoucí branku. To se naštěstí nestalo, naopak, ve 39.min. vysunul J.Žiak do úniku dlouhou a přesnou přihrávkou Jardu Cihláře, který si poradil nejen s dotírajícím obráncem Nepomuka, ale i s golmanem hostí. Šikovně ho obstřelil, poslal Mochtín do vedení 1:0 ! Hosté se ale brzo otřepali z nečekné situace, znovu se pustili do dobývání naší branky, ve 42. min. srovnávají Michalem Baranem na 1:1. Do přestávky ale více nestihli a to bylo moc dobře, protože 1.poločas se hrál v jejich režii. Po změně stran se toho však hodně změnilo. Náš tým se začal  zlepšoval každou minutou, hrál poctivěji a zodpovědněji v bránění, využíval každé možnosti k brejkovému zaútočení. V 50. min. měli sice velkou šanci na gol hosté, ale pak se dostali ke slovu i naši fotbalisté. Hlavně po VPK v 53.min. (faul na pronikajícího J.Cihláře) to před brankou hostů doslova "hořelo", gol z toho ale také nebyl. Ten přišel o čtyři minuty později, jeho autorem byl náš benjamínek Tomáš Velek, který přízemní, křižnou střelou k tyči poslal Mochtín do vedení 2:1. Před tím ale byli dvakrát v golové šanci i hosté, naštěstí je neproměnili. Ofenzivní fotbal pokračuje, v šanci na druhé straně je v 59.min. i náš Jan Žiak, hostující obrana s námahou odvrací na rohový kop. V 66.min. kope rohový kop i Nepomuk, golovou hlavičku ze 6 m však náš golman P. Rajtmajer bravurně vyráží nad břevno ! V 67.min. náš T.Velek svojí nepříjemnou střelou opět prověřil golmana hostů, ten míč vyráží na další rohový kop. Napětí narůstá, hosté se snaží o vyrovnání, jsou v talku, ale naše obrana drží pevně. Mochtín hraje na brejky, daří se mu. Jeden z nich vychází v 78.min. a to zásluhou Jiřího Čeledy, který neúnavně napadá obránce soupeře v rozehrávce. Vybojoval míč, řítil se v úniku na golmana hostí, byl však při zakončení faulován, pískala se penalta. Tu opět bezpečně proměnil náš kapitán Jiří Dolejš, Mochtín jde do vedení 3:1 ! V 84.min. přišel další brejk Mochtína. Tentokráte se po ideální přihrávce Zb.Smolíka dostal do šance Tom. Velek, míč však z jeho kopačky končí těsně vedle branky. Hosté bojují do poslední minuty, snaží se o kontaktní gol. Blizoučko k němu měli v 85.min., ale náš golman je připraven, tečovanou střelu zblíska chytá, stav se nemění a nezměnil se až do konečného hvizdu rozhodčího. Mochtín získává nad hodně silným Nepomukem cenný výsledek a tři body ! Rozhodčí Aleš Jílek, AR Vlastimil Kanta a Lukáš Hucl, DS Pavel Rauch, ŽK 2:1, 80 diváků, z toho velká skupina fanoušků z Nepomuka. Sestava Mochtína : Rajtmajer Pe., Ji.Dolejš, J.Žiak, J.Bejvl, Zd. Novák, Y.Kul (20. J.Šafránek), Jar. Pretzelmayer (25. Tom. Dolejš), T.Velek, Zb. Smolík, Jar. Cihlář, Ji.Čeleda, branky : Jaroslav CIHLÁŘ, Tomáš VELEK, Jiří DOLEJŠ (z pok.kopu)

TRENINKY  mužů zůstávají v platnosti - úterý a pátek od 18,00 hodin

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit