Úspěšně si vedli v sobotu 4.června 2016 naši dorostenci v Lubech, i naši "B" muži ve Svéradicích. Oba naše týmy na hřištích svých soupeřů bodovaly. Hlavně dva body ze Svéradic jsou zcela nečekané, ale i tři body v Lubech si naši kluci museli perně vydřít v hodně vyhecovaném derby utkání. Odměnou je jim konečná 3. příčka v Krajské soutěži dorostu - ročník 2015/2016, což je po třech vítězství v řadě (v ročnících 2012/2013, 2013/2014 a 2014/2015) mimořádný sportovní úspěch !!!

.. KS dorostu Start Luby - Sokol Mochtín  1:3 (0:2). Naši dorostenci potřebovali vyhrát, aby měli jistotu, že uhájí konečné 3.místo v tabulce za již vítězným H.Týnem a 2. Chodovem. Bohužel, v závěru sezony chybí hráči (pro zranění, různé jinné školní povinnosti atd.) a ne jinak tomu bylo i tentokráte. K důležitému zápasu v Lubech nastoupilo jen 11 bašich hráčů, přesto ho zvládli na jedničku. Souboj to byl vyrovnaný se šancemi na obou stranách. Domácí Start, silně vyhecovaný trenéry, ale i fanoušky, hrál jak o život, naši kluci museli častokrát hodně nadskakovat, aby neodkulhali se zraněním. Několik šancí lubských dorostenců bravurně pochytal náš "druhý" golman David Burian (Hadáček opět nemohl), 2x domácí trefili tyč naší branky. Mochtín ale postupně vyrovnal hru, měl přesnější útočné akce a 2x z nich dokázal skorovat.  Ve 26.min. se přesně k tyči trefil náš kapitán Jiří Peleška, minutu před přestávkou ho napodobil Jarda Pretzelmayer, Mochtín vedl 2:0 ! Po přestávce Luby prostřídaly, v poslední dvacetiminutovce měly tlak i šance. Jednu z nich proměnil v 77. min. střídající Dominik Černý, snížil na kontakních 1:2. Domácí chtěli vyrovnat, ale v největším náporu, těsně před koncem utkání v 89.min. se postavil k VPK náš Tomáš Řeřicha a ukázal něco neuvěřitelného. Ze 45 m se dělovkou trefil přímo do šibenice lubské brány, uzavřel skore na 1:3 pro Mochtín ! Rozhodčí Tereza Hessová, ŽK 3:1, 50 diváků.  Sestava Mochtína : Burian David, Řeřicha Tomáš, Šot Ondra, Šafránek Jan, Strejc Stanislav, Šveňha Patrik, Pretzelmayer Jaroslav, Peleška Jiří, Pretzelmayer Petr, Fürbacher Milan, Rašek Josef, branky : PELEŠKA Jiří, PRETZELMAYER Jaroslav, ŘEŘICHA Tomáš - po 1

...III. třída mužů FK Svéradice "B" - Sokol Mochtín "B"  1 : 1 (0:1). I do Svéradice odjelo jen 11 našich hráčů a to včetně trenéra, který musel též nastoupit. Bohužel, nepřišlo několik kluků, se kterými se počítalo a tak 11 statečných bojovalo o co nejčestnější výsledek. Domácí byli velkými favority, ale svoji roli naplnili jen částečně. Mochtín hrál poctivě od zadu, oporou byl především golman Petr Kodeš, který chytal v pohodě. Naši hráči ale dokázali i nebezpečně zaútočit, ve 26.min. šli dokonce do vedení, když se golově prosadil Pepa Rašek - 0:1. I zde domácí ve II.poločase poslali do hry čerstvé hráče, závěrečných dvacet minut se zoufale snažili o vyrovnání, šance na to měli. Kodeš však byl k nepřekonání, 1x zachraňoval na brankové čáře náš obránce R. Madera. Na 1:1 srovnaly Svéradice až tři minuty před koncem a tak přišly na řadu penalty o druhý bonusový bod. V těch se naši 4 hráči ani jednou nemýlili (Jar. Pretzelmayer, R.Madera, Jos. Rašek, M.Škoda), "Kody" navíc chytil soupeři dvě penalty, 2 body putovaly do Mochtína ! Rozhodčí Lub. Kurc rozdával chyby na obě strany, ŽK 2:3, 70 diváků. Sestava Mochtína :  Kodeš Petr, Strejc Stanislav, Madera Radovan, Pavlík Jaroslav, Bouzek Václav, Sukovatý Ondřej, Podráský Jiří, Škoda Martin, Kloupar Michal, Pretzelmayer Jaroslav, Rašek Josef , branka : RAŠEK Josef - 1.

   V dalším kole má náš "B" tým volno, protože si zápas se Železnou Rudou již úspěšně předehrál (9:3), volno budou mít i naši dorostenci, pro které to byl v Lubech poslední zápas mistrovské sezony 2015/2016 !

V NEDĚLI 5. června 2016

..se v Mochtíně hraje od 17,00 hod. derby utkání I.A třídy mužů Sokol Mochtín - Sokol Pačejov, ve kterém půjde o hodně důležité mistrovské body !

        Přijďte se podívat, přijďte povzbudit naše fotbalisty !!!

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit