Plzeňská Košutka odehrála v neděli 17.4.2016 v Mochtíně hodně povedený zápas. Hlavně v 1.poločase byla lepším týmem, vedla 1:0, ale naši fotbalisté hned v úvodu II.poločasu srovnali na 1:1 a v závěru utkání měli velký tlak a šance na vítězství ! Hosté ale remisu uhájili, v penaltách však byl lepší Mochtín, který tak  se silným soupeřem uhrál cenné dva body.

I.A třída mužů  Sokol Mochtín - TJ Košutka Plzeň    1 : 1 (0:1). Za mírných přeháněk se hrál v Mochtíně zápas sousedů z tabulky o tři důležité body k záchraně. Od první minuty se hrálo oboustranně ofenzivně, ale hosté byli v 1.poločase lepší v pohybu i kombinaci. Již v 10.min. skončila po rohovém kopu hlavička hostů na břevně naší branky, nebezpečná pak byla Košutka hlavně při brejkových útocích. Pak sice 2x zahrozil Mochtín,ve 14. min. po rohu Jar. Cihláře a v 16.min. po střele Ji. Čeledy, kterou hostující golman  Frémund s námahou zkrotil. Ve 27.min. přišla již třetí brejková akce hostů, kterou přesnou střelou golově zakončuje T.Forejt, Košutka ved 0:1 ! Mochtín se snaží, chce vyrovnat, ale do šancí se dostává minimálně. Přesto, ve 30.min. uniká po levém křídle Zb. Smolík, na jeho přesnou přihrávku si naběhnul před branku Tomáš Babka, tísněn obráncem však zblíska ve skluzu přestřeluje hostující bránu! O dvě minuty později se dostali ke golovému zakončení znovu hosté, náš golman však zachraňuje a to bylo hodně důležité pro další vývoj zápasu. Do poločasu se již skore neměnilo, hosté měli více míč na kopačkách, kontrolovali hru. Vyrovnání naštěstí přišlo brzo po přestávce. Přesně zahraný střílený VPK Jar Cihlářem hlavou usměrnil Zdeněk Novák do sítě - srovnal skore na 1:1 ! Mochtín se výrazně zlepšil, byl aktivnější, chtěl zápas   dotáhnout do vítězného konce. Ale ani hosté nehráli špatně. Hlavně od 55. do 68.min. byla Doubravka ve velkém tlaku, ´gol visel ve vzduchu ! Při jedné střele ze 20 m se opět vyznamenal náš golman, zbytek střel zblokovala, či odvrátila naše obrana. Náš tým se pak znovu nadechnul k ofenzivě, do konce utkání byl lepší svého soupeře, který začal bránit remisu, podnikal však nebezpečné protiútoky. V 79.min. přišel důležitý moment utkání. Ji. Dolejš dostal ideální přihrávku do soloúniku, stoper hostí ho zastavil jen za cenu faulu a byl za to vyloučen. Mochtín začal hrát přesilovku, měl několik vyložených příležitostí, ale Košutka se štěstím remisu uhájila. A tak přišla na řadu série pokutových kopů. Při nich se vyznamenal náš golman Petr Rajtmajer, který chytil hostům tři (!), zasloužil se tak s úspěšnými střelci (Ji.Dolejšem, Zb. Tomanem a Jar. Cihlářem) o zisk druhého, bonusového bodu ! Zápas s přehledem odřídila trojice rozhodčích - Filinger Miloš, Kulhánek Milan, Kovařík Tomáš  + DS Vyhnálek Josef, ŽK 2:2, ČK 0:1 (M.Primas), 60 diváků, sestava Mochtína : Rajtmajer Petr, Žiak Jan, Švátora Petr, Bejvl Jakub, Cihlář Jar., Toman Zbyněk, Babka Tomáš, Novák Zdeněk (78. Velek Tom.), Dolejš Jiří, Smolík Zbyněk (74. Rašek Jos.), Čeleda Jiří, branka :  NOVÁK Zdeněk

TRENINKY  v následujícím týdnu :

dorostenci   -     v pondělí a ve čtvrtek od 18,00 hodin

muži   -  v úterý a pátek od 18,00 hod.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit