Veledůležitý zápas odehráli muži "A" v neděli 3.4.2016 na domácím hřišti proti zachraňujícímu se týmu TJ Chodský Újezd. I náš tým je v tabulce I.A třídy stále v sestupovém pásmu a tak každá výhra s ohroženým soupeřem má hodně velkou cenu. Mochtín sice v poločase prohrával 0:1, ale ve druhém otočil skore, vyhrál nakonec jistě 4:1. S 25 body se Sokol Mochtín opět posunul na 11.místo těsně před Pačejov a Žichovice, ale bodově se již dotáhl i na desátou Kdyni. Jen tak dál !

.. I.A tř. mužů - Sokol Mochtín - TJ Chodský Újezd  4 : 1 (0:1). Zápas se hrál za příjemného jarního počasí, od začátku bylo vidět na našich fotbalistech, že chtějí bodovat naplno. Náš tým mohl jít do vedení již v úvodní minutě, ale šikovnou přihrávku Zb. Smolíka náš kapitán Ji.Dolejš v gol neproměnil. Mochtín pokračoval v náporu, vytvářel si šance, ale ty neproměňoval. Hosté mají rychlé, brejkové hráče a ti umí pořádně zlobit. Ve 14. min. měl nejdříve obrovskou golovku náš Ji. Čeleda, ale přehodil nejen golmana, ale i bránu hostů. Z protiútoku naopak mohli skorovat hosté, naštěstí trefili jen tyč ! Od 20 do 40.min. měl Mochtín stále více ze hry, v šancích na gol byli jak Tomáš Dolejš, tak i Jiří Čeleda. Jenže, v koncovce se nedařilo a tak přišlo známé pravidlo nedáš - dostaneš. Ve 40.min. se po chybné přihrávce na půlce hřiště dostali do brejkové akce hosté. Šikovný Michal Slowik prošel středem naší obrany a střelou k tyči otevřel skore - 0:1. A mohlo být ještě hůře, potože těsně před poločasem se hosté dostali znovu do golového zakončení, náš golman však umístěnou střelu nohou vyráží na rohový kop ! Po přestávce Mochtín zavřel svého soupeře na jeho půlce, chtěl vyrovnat. To se mu povedlo již ve 47.min., kdy centr Zb.Tomana z VPK hlavou do sítě usměrnil náš Jirka Čeleda, srovnal na 1:1. Jiří byl i u dalšího golu o pět minut později. Nebojácně se vřítil do vápna hostů, při zakončení byl faulován hostujícím golmanem, kopala se penalta ! Tu bezpečně proměnil Jiří Dolejš, Mochtín šel do zaslouženého vedení 2:1. S hosty to neotřáslo, naopak. Zvýšili úsilí, vypracovali si i šance na gol. Ty největší v 61 (po VPK) a pak dvě v 66.min., náš tým ale skvělými zákroky podržel golman Petr Rajtmajer, dal základ pozdějšímu úspěchu. V 79.min. totiž kopal Mochtín rohový kop a z přesného centru hlavou skoruje náš stoper Jakub Bejvl - upravuje na 3:1 a to nebylo vše. O pouhé tři minuty později se dostal do průniku před branku hostů další náš mladík Jan Žiak, prudce vystřelil, hostující obránce míč sráží do sítě za záda vlastního golmana, Mochtín vede 4:1 a je jisté, že bude bodovat naplno. Pak měl ještě golovou šanci střídající Tomáš Babka, ale neproměnil ji.  Závěr patřil Újezdu, který chtěl alespoň korigovat výsledek, náznaky šancí tam byly, skore se však neměnilo, tři body zůstaly v Mochtíně. Zápas s přehledem odřídila rozhodčí Jana Šauflová, asistenti Aleš Jílek, Karel Maroušek, DS Petr Jirsa, ŽK 2:2, 50 diváků. Sestava Mochtína : Rajtmajer Petr, Žiak Jan, Cihlář Jaroslav, Bejvl Jakub, Švátora Petr, Čeleda Jiří (76.min. Rašek Jos.), Novák Zdeněk, Dolejš Tomáš (46. Babka Tomáš), Toman Zbyněk, Dolejš Jiří, Smolík Zbyněk (86.min. Velek Tomáš),branky :  ČELEDA Jiří, DOLEJŠ Jiří (pok.kop), BEJVL Jakub, ŽIAK Jan

TRENINKY mužů budou v tomto týdnu v úterý a pátek od 18,00 hod.

TRENINKY dorostenců pak v úterý a ve čtvrtek od 18,00 hod.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit