Poslední mistrák podzimu 2015 odehráli muži "A" So Mochtín v sobotu 14.listopadu 2015 ve Kdyni. I místní SK Kdyně 1920 je nováčkem I.A třídy (stejně jako Mochtín) a tak to byl vlastně souboj nováčků, ve kterém byli ale favority domácí fotbalisté. Ti totiž zatím měli o 7 bodů v tabulce více než náš tým a hlavně, doma body nerozdávají ! Navíc, naše mužstvo dohrává sezonu bez několika hráčů v neúplné sestavě a bylo tomu tak i dnes ve Kdyni. O to více si ceníme zisku dvou bodů !

..I.A třída mužů SK Kdyně 1920 - Sokol Mochtín  2:2 (1:1), na pok. kopy 4:5

I poslednímu zápasu sezony ve Kdyni přálo počasí (bylo sice chladněji, ale nepršelo - dešť má přijít až v noci!) a tak nechyběla ani početná skupina fanoušků z Mochtína. Začátek utkání byl z obou stran opatrnější, ale více ze hry měli domácí, kteří se dostali k prvnímu nebezpečnému zakončení již v 5.minutě. Náš golman (tentokráte Petr Kodeš), ale střelu vyráží na rohový kop. I v další pětiminutovce měla Kdyně více míč na svých kopačkách, Mochtín však pozorně bránil, vyrážel navíc k nebezpečným brejkům. Po jednom z nich domácí obrana v 10.min. faulovala, k nařízenému VPK ze 25 m se postavil náš kapitán Jiří Dolejš a ukázkovou střelou přes zeď poslal míč přesně k tyči - Mochtín vede 1:0 ! Pro domácí to byl šok, pro Mochtín povzbuzení. Škoda jen že o 10 minut později se domácí dostávají k lacinému rohovému kopu, ze kterého (také lacinou brankou) srovnávají Džuganem na 1:1. Ve 30.min. je v uniku náš JI.Čeleda, skvělým způsobem se prosadil přes dva domácí beky, ale finální přihrávka před branku Kdyně  na spoluhráče Zb. Smolíka není přesná - škoda. Ve 40.min. jsou ve velké golové příležitosti na druhé straně domácí, ale P.Kodeše nepřelstili, míč končí na břevně a dorážka mimo branku. To již Mochtín hraje bez zraněného Tomáše Dolejše, těsně před poločasem se navíc v soboji o míč (byl faulován) zranil i Zbyněk Smolík a do II.poločasu již nenastoupil. Do hry museli náhradníci, na lavičce zbyl již jen náhradní golman Pe. Rajtmajer. A úvod II.části hry našemu týmu vůbec nevyšel. Již v 52.min. zahrávají domácí VPK. Ze 28 m posílají do vápna Mochtína vysoký centr, ten prodlužují na nabíhajícího útočníka Michaela Džugana, který nemá problém obhodit našeho golmana - Kdyně vede 2:1 ! Domácí tým byl na koni, rychle se dostal do vedení a chtěl přidat další gol. Náš oslabený tým musel poctivě bránit, ale také se musel pokoušet o nějaký ten brejk, aby změnil nepříznivý stav. V 54.min. byl pro domácího golmana nebezpečný střílený centr našeho JI. Flodra, na který si nabíhal Ji.Čeleda, ale gol z toho nebyl. Ten přišel v 70.min., kdy se do průniku po levém křídle dostal náš krajní bek Jan Žiak. Utekl svému strážci, před branku Kdyně poslal prudkou přihrávku, na kterou si naběhl náš benjamínek v týmu, střídající 16 ti letý Tomáš Velek (chodí poctivě trenovat s dorostem i muži, hraje za dorost i "B" muže a na lavičce áčka čeká trpělivě na svoji větší šanci), který nekompromisní dorážkou srovnává stav na 2:2 !!! Pro domácí šok, pro Mochtín nečekaná, ale radostná chvilka, přinášející cenný jeden bod. Do konce utkání je ale ještě hodně daleko a Mochtín se musí ve zbytku času převážně bránit domácímu tlaku. Ten sice není až tak veliký, ale nebezpečná je Kdyně především při volných kopech. V 75. a 85.min. náš tým podržel svými zákroky P.Kodeš v brance, hodně nebezpečný byl i rohový kop Kdyně v poslední 90.min. utkání. I ten ale naše obrana zvládla, Jar. Cihlář definitivně míč odkopává mimo nebezpečí a rozhodčí zápas ukončuje. Na řadu přichází penaltový rozstřel o druhý, bonusový bod. Naši ostřílení borci v pořadí : Jiří Dolejš, Jaroslav Cihlář, Jiří Čeleda, Jiří Flodr a Petr Švátora proměňují penaltu bezchybně, domácím naopak jeden střelec selhal a tak si Mochtín ze Kdyně odváží 2 cenné body ! Rozhodčí Pavel Pohančeník, asistenti Adam Fanfule a Jaroslav Rubáš, del. svazu byl pan Miloš Harmady - ŽK 1:1, 50 diváků. Sestava Mochtína :  Kodeš Pe., Dolejš Tom. (38.Zahálka Pa.), Cihlář Jar., Dolejš Ji., Žiak Jan, Švátora Pe., Bejvl Jak., Flodr Ji., Šveňha Pa., Smolík Zb. (46. Velek Tom.), Čeleda Ji., branky : DOLEJŠ Jiří, VELEK Tomáš  -  po 1.

   Po zápase se jelo společně do Mochtína, kde se ve Fotbalce konalo posezení - dokopná, kterou naši fotbalisté zakončili letošní mistrovskou podzimní sezonu 2015 ! Patří jim za vzornou reprezentaci TJ i Obce Mochtín velké poděkování, stejně tak děkujeme i našim věrným fanouškům !

   V sobotu 14.11.2015 se hrály i další zápasy I.A třídy s těmito výsledky :

Chodský Újezd - Stříbro 1:4, Žihle - Kralovice 0:0, p.kop.4:2, Černice - Křimice 1:4, Horažďovice - Žichovice 3:0, Pačejov - Raková 4:4, p.kopy 3:4, v neděli 15.11. se ještě hrají zápasy : Nýrsko - Nepomuk a H.Bříza - Košutka Plzeň.

Tabulku I.A třídy vede s přehledem Stříbro se 37 body, před So Křimice (35) a Nýrskem (zatím 33), 4. jsou Horažďovice (28), 10. Sokol Mochtín (19), 12.Pačejov a 13. Žichovice (shodně 17 b.), poslední 16.místo patří nečekaně Sokolu Černice (9 b.), který byl na jaře ještě účastníkem Krajského přeboru Plzeňského kraje !

Nyní následuje pro naše fotbalisty-muže krátká zimní přestávka, ne však pro naše mládežníky.

Mladší přípravka trenuje stále a to v tělocvičně ZŠ Čapkova v Klatovech (každé pondělí od 16,30 hod.), s nimi tam jsou ve stejný den i čas dorostenci.

Pro starší přípravku a ml. žáky je zajištěna tělocvična v Gymnáziu Klatovy a to každé úterý od 1.12.2015 a to se začátkem v 16,45 až 18,00 hod.. pro dorost také v těl. Gymnázia od 1.12. 2015 od 19,30 - 21,00 hod.

Muži zahájí zimní přípravu v těl. ZŠ Čapkova v KT ve středu 6.ledna 2016 (hod. bude upřesněna) + další místa trenování budou ještě upřesněna ! Navíc se muži též zúčastní Zimního turnaje TJ Sušice na umělce v Sušici, který bude zahájen již koncem ledna 2016 - vše bude ještě upřesněno.

Připravujeme tradiční naše akce - zapište si do kalendáře !

.. středa 23.12.2015 od 15,00 hod. v ZŠ Mochtín turnaj ve st. tenisu amaterů "O Vánočního kapra"  (nejdříve žactvo, pak dorost a dospělí společně) - prezentace žactva od 14,30 hod., dor. a dospělí od 15,00 do 15,30 hod.!

..neděle 27.12.2015 od 9,00 hod. v hale ZŠ Čapkova v Klatovech Rozlučkový turnaj v halové kopané dorostu a mužů s rokem 2015. Je opět určen členům a hráčům FO So Mochtín a jejich kamarádům. Podmínkou je, že v týmu musí být minimálně 2 členové TJ So Mochtín - vklad 250,- Kč, prezentace a přihlášky družstev na místě od 8,30 do 8,45 hod. nejpozději !!!

..na neděli 10.ledna 2016 připravujeme v hale ZŠ Čapkova v KT Dorostenecký turnaj v halové kopané - také od 9,00 hod.

..na pátek 29.ledna 2016 připravujeme v těl TGM v Klatovech Turnaj ml. žáků v halové kopané - také od 9,00 hod.  zde budu nutně potřebovat pomoci  - hlaste se !!!!!!

..na sobotu 30.ledna 2016 připravujeme v hale ZŠ Čapkova v KT Turnaj seniorů nad 45 let v halové kopané - také do 9,00 hod.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit