V neděli 25.10.2015 uhráli naši muži čtyři mistrovské body. Tři přivezlo za těsnou výhru 1:0 v Zavlekově naše béčko, jeden bod pak doma uhrálo naše áčko mužů s Nepomukem. Hosté nebyli lepší, ale šťastnější. V Mochtíně uhráli remisu 2:2, druhý, bonusový bod získali v penaltovém rozstřelu.

..III.tř. mužů Sokol Zavlekov - Sokol Mochtín "B"   0:1 (0:0). Náš mladý tým, ve kterém bylo 10 hráčů do 20 let (z toho 7 dorostenců !) favoritem tohoto duelu nebyl. Tím byl naopak Zavlekov, který v minulých zápasech dokázal vyhrávat nad favority z čela tabulky, porazil dokonce i vedoucí Budětice ! Tentokráte ale byli naši dorostenci odpočatí (hráli již v sobotu), kvalitně je dirigovali zkušení borci - P.Rajtmajer v brance i kapitán Jos. Křivánek. Citelně byl v týmu ale znát i Jakub Bejvl, který po vleklém zranění se po dlouhé době opět objevil na fotbale v drezu Mochtína. A byl to právě on, kdo se v úvodu druhého poločasu zasloužil o rozhodující branku utkání. Naskočil si na centr z rohového kopu a hlavou nezadržitelně zavěsil ! V prvním poločase ale měli více ze hry domácí hráči, vypracovali si však jen dvě příležitosti, které jim však náš golman zmařil. Po přestávce výrazně oživil hru našeho týmu střídající J. Hadáček, začalo se více dařit i dalším hráčům a bylo jen otázkou času, kdy naše záloha své vedení ještě navýší. To se nakonec nestalo, přesto si naši kluci tři body ze Zavlekova odvezli. Jsou nečekané, o to více se z nich všichni těšili. Rozhodčí Ivan Petličarovský, ŽK 2:2, 80 diváků.Sestava Mochtína "B" : Rajtmajer Pe., Strejc St., Křivánek Jos., Bejvl Jak., Šot O., Šafránek J., Velek Tom. (85.Zajíc M.), Kotlan D., Nováček V. (46. J.Hadáček), Pretzelmayer Jar., Peleška Ji., připraven byl ještě Vá.Bouzek, bez omluvy se nedostavil M.Reitmaier ! Branka : BEJVL Jakub   

    Tabulku III.třídy mužů vedou po tomto předposledním, podzimním kole Budětice s 28 body, Mochtín "B" si polepšil a s 20 body a skorem 25:23 je již na 8.místě a může myslet i na lepší umístění, když by v neděli 1.11. doma porazil v posledním utkání podzimu 2015 Svéradice "B".

..I.A třída mužů Sokol Mochtín - FK Nepomuk  2:2 (1:1), pok. kopy 5:6. Náš tým hrál opět doma a chtěl bodovat tentokráte naplno (minule ztratil 1 bod s Rakovou). Byl lepší než-li Nepomuk, ale v koncovce to opět skřípalo a tak z toho nakonec byl jen 1 bod, když v závěrečné penaltové loterii byli šťastnější hosté.     Mochtín mohl jít do vedení již v úvodní minutě ! Zb. Smolík poslal přesným centrem do šance Ji.Dolejše, ale ten ji neproměnil, v čisté golovce přestřeluje ! Mochtín byl lepší, útočí a v 11.min. byl opět blízko vedoucího golu. Po úniku a centru Tom. Babky ale náš Ji. Čeleda míč z výhodné pozice netrefil, stav 0:0 se nezměnil. Škoda, obě šance volaly po golu. Vedoucího golu se naopak dočkali hosté, kteří se ve 24.min. po autovém vhazování a přiklepnutí míče dostávají k zakončení, tvrdá střela Tom. Voráčka ze 25 končí přesně u tyče - 0:1. Z vedení se ale naštěstí radoval Nepomuk jen krátkou dobu - pouhou jednu minutu ! Střelu Tom. Babky hostující golman Baroch stačil jen mírně vyrazit před sebe, první u něj byl náš kapitán Ji.Dolejš a pohotově ho uklidil do sítě - 1:1 ! A když byl ve 40.min. vyloučen hostující Beran (kopnutí našeho P.Švátory do břicha), vše hrálo do karet našemu mužstvu. Přesilovku začal Mochtín po přestávce hodně aktivně. Hosté se zaměřili na poctivé bránění, ale využívali každé příležitosti k založení rychlého brejku. Ve 49.min. zakončuje náš kapitán hlavou centr z VPK, ale hostující golman míč chytá. V 55.min. kopou VPK naopak hosté po zbytečném faulu našeho J.Žiaka. Ze 25 m se přes zeď trefuje přesně do šibenice opět Tomáš Voráček - hosté opět vedou (a to hodně nečekaně) 1:2. Mochtínu nezbývá nic jiného, než-li útočit a útočit. To se mu daří, ale šance si nevypracovává. Naopak, v 61.min. jsdou hosté opět do brejku, naštěstí střelu k tyči likviduje náš golman Petr Kodeš. Blizoučko vyrovnání byl náš tým v 67.min., ale přesně zahraný VPK Ji.Dolejšem končí na tyči hostující brány ! Smůla v zakončení provází Mochtín i při další golové akci o deset minut později. To se dostal do úniku Zb.Smolík, předložil golovou přihrávku před branku Nepomuka, ale Ji.Čeleda ji ve vyrovnávací gol neproměnil - velká škoda ! Fanoušci se vyrovnání ale přece jen dočkali. V 83.min. se k zakončení ze 25 m dostal náš záložník Zb. Toman a tvrdou přízemní střelou k tyči srovnal na 2:2. Mochtín ale chtěl všechyn tři body, znovu se vrhl do útočení, chtěl vyhrát. Mohl však naopak inkasovat a to tři minuty před koncem, kdy se Nepomuk dostal znovu do smrtícího brejku. Náš golman ale zachraňuje, vyráží přízemní golovku na rohový kop ! A protože Mochtín nevytěžil nic ani ze závěrečného tlaku v nastavení (to již hrál od 88.min. bez vyloučeného Zb.Tomana - ČK po 2ŽK), skončilo utkání smírnou remisou 2:2. Následný penaltový rozstřel probíhal bez zaváhání střelců na obou stranách až do šesté série, kdy náš Tomáš Babka netrefil branku. Hosté naopak i šestý p.kop proměnili, odvezli si dva body, Mochtínu nechali jen jeden. Hrálo se na mokrém, kluzkém terénu, zápas odřídil rozhodčí Karel Maroušek, asistovali mu na lajnách Michal König a Václav Pressl, delegátem PKFS byl Václav Havránek z Rokycan. ŽK 4:2, ČK 1:1, 60 diváků. Sestava Mochtína : Kodeš Pe., Dolejš Tom., Cihlář Jar., Švátora Pe. (63. Plánička Zd.), Žiak J.,  Dolejš Ji., Toman Zb., Babka Tom., P.Šveňha (85. Zahálka Pa.), Smolík Zb., Čeleda Ji., branky : DOLEJŠ Jiří, TOMAN Zbyněk - po 1, penalty za Mochtín proměnili v závěrečném rozstřelu : Jiří Dolejš, Jaroslav Cihlář, Zbyněk Smolík, Zdeněk Plánička, Jan Žiak - nedal Tomáš Babka.

Tabulku I.A třídy vede i nadále Okula Nýrsko, která dokázala vyhrát v Křimicích nad druhým týmem tabulky 1:0, Mochtín se drží ve druhé polovině tabulky na 12.místě s 15 body a skorem 22:29. Důležitý zápas odehraje naše áčko již příští sobotu v Pačejově, který je na 13.místě a má o dva body méně než-li Mochtín !

   TRENINKY  mužů budou tentokráte v úterý a pátek od 18,00 hodin

TRENINK dorostu se uskuteční jen ve čtvrtek od 17,30 hod., ale dorostenci budou vítáni i na již výše uvedených trenincích mužů !

Jen připomínám, že ve středu 28.10.2015 (je státní svátek a volno) pořádá náš oddíl TURNAJ MLADŠÍCH PŘÍPRAVEK (roč. 2009 a mladší) za účasti cca 7 týmů !

Sraz našich hráčů a jejich rodičů  je ve 12,00 hod. (nutné pomoc při přípravě hřišť), začátek turnaje bude ve 13,00 hodin.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit