Sobota 26.9.2015 přinesla fotbalistům So Mochtín hodně radosti.  Výborně si vedli naši nejmenší fotbalisté na turnajích přípravek v Klatovech (mladší) a v Bolešinech (starší), kde obsadili shodně 2.místo,

 se dvěma cennými body se vrátilo ze Žichovic naše áčko mužů, doma si pak náš "B" tým mužů poradil se zálohou Dukly Janovice.

TURNAJ ml. přípravek v Klatovech : výsledky našeho týmu, který tam trenérsky vedli Václav Marek a Stanislav Bejvl :  Mochtín - Hrádek 1:2, Mochtín - Klatovy B 7:2, Mochtín - Bolešiny 7:2

TURNAJ st. přípravek v Bolešinech : výsledky Mochtína, vedeného tentokráte Petrem Rajtmajerem : Mochtín - Žel. Ruda 2:2, Mochtín - Bolešiny 6:1, Mochtín - Hrádek 4:1

..III.třída mužů  - Sokol Mochtín "B" - Dukla Janovice "B"  4:1 (1:0). Našem mužstvu vyšel začátek utkání, kdy se již v 7.min. parádně z voleje trefil Jar. Pretzelmayer, poslal Mochtín do vedení 1:0. Ve zbytku 1. poločasu se ale našemu mužstvu hra moc nedařila, bylo tam až moc nepřesností. Naštěstí, hned v úvodu II.poločasu přidal druhý gol našeho mužstva střídající Jan Žiak (stačil se vrátit ze školení). Hostující Dukla to ale nezabaĺila, snažila se vstřelit kontaktní gol a to se jí také povedlo, když v 67.min. snižoval na 2:1 Václav Valečka (hrával v Mochtíně také za dorost před x roky). Zápas byl zdramatizován, ale naši hráči hráli bojovně i dobře takticky, stále se pokoušeli přidat třetí, pojišťovací gol. A to se jim podařilo  osm minut před koncem. J.Žiak prošel ze svého postu stopera až před vápno hostů, tam nahrál Ji. Pelškovi, ten našel přesnou přihrávkou našeho kanonýra Jaroslava Pretzelmayera, který s přehledem zvyšuje na 3:1 ! Stejný hráč pak těžil z další ideální přihrávky mezi beky soupeře, prošel až před brankaře Dukly a s jistotou zvyšuje na 4:1, završuje svůj hatrick ! Tři body těší, ale za cenu dvou nedobře  vyhlížejících zranění (Jar. Pavlík - loktem soupeře naražená žebra), Tom. Velek - koleno. Rozhodčí Luděk Staněk, ŽK 1:1, 30 diváků. Sestava Mochtína : Riška Mich., Zajíc M., Pavlík Jar. (Peleška Pe.), Křivánek Jos., Velek Tom. (20. Žiak Jan), Reitmaier Mich., Šveňha Pa., Kotlan Dan., Peleška Ji., Řeřicha Tom., Pretzelmayer Jar., branky : Jaroslav PRETZELMAYER - 3, Jan ŽIAK - 1.

..I.A třída mužů - TJ Žichovice - Sokol Mochtín  1:1 (1:0), na pok. kopy 7:8. Náš tým jel k zápasu s cílem, získat venku konečně zase nějaké body. V Žichovicích začali naši hráči dobře. Plných 25 min. byli lepší svého soupeře, snažili se o přízemní kombinaci, ktetrou svého soupeře přehrávali a měli i šance. Tu první ale měli domácí hned v 5.min. po rohovém kopu, ale umístěnou hlavičku náš golman vyráží na další roh (hodně důležitý moment) ! Pak ale přišli golovky Mochtína, které naši hráči trestuhodně zahazovali. V 17. min. střílí těsně nad ze 20 m Ji. Flodr, v 18.min. je ve velké šanci Ji.Čeleda, ale zakončení mu nevyšlo. Ve 22.min. se dostal do průniku Zb. Smolík, z čisté golovky ale střílí těsně vedle ! O pouhou minutu na to se dostal do vyložené golové šance Zd.Plánička, kterému prostrčil míč do uličky Ji.Čeleda, ale ani on z čisté golové šance gol nedává. Domácí hrají tvrdě, na hranici únosnosti a záludnosti, nakopávají dlouhé míče na své vysoké hráče, kteří povětšinu vyhrávají hlavičkové souboje. Ve 32.min. se lehce středem naší obrany dostávají do šance, ale slabé zakončení P.Rajtmajer chytá bez problémů. Ve 38.min. se ale domácím povedl další dlouhý pas, který si šikovně zpracoval domácí kanonýr Radim Šiška a pohotově obstřelil našeho vyběhnuvšího golmana - 1:0. Byla to nečekaná sprcha, která přinesla na kopačky hráčů Mochtína hodně nervozity. Ti upustili od kombinační hry, začali míče nakopávat a to byla chyba. Přesto si naši hráči vypracovali těsně před přestávkou dva rohové kopy, ale nic z nich nezískali. Po přestávce chtěli naši hráči srovnat skore, měli trvalý tlak, ale bez úspěšného zakončení. Domácí hráli jen na brejky a ty byly hodně nebezpečné. Nic z nich ale nevytěžili, Mochtín dál tlačil svého soupeře, chtěl alespoň vyrovnat. To se mu povedlo v 83.min., kdy si na vrácený míč Zb. Tomana za beky domácích naběhl Ji.Čeleda a přesným oboučkem z úhlu překonává domácího golmana - 1:1. O pouhé dvě minuty později mohl jít Mochtín do vedení ! Ji. Dolejš vydřel ztracený míč u autové čáry, zatáhl ho do vápna domácího mužstva, přesnou přihrávkou hledal Ji.Čeledu, ale ten míč ve vyložené šanci netrefil dobře, skončil těsně vedle branky. Rozhodčí pak zkrátil poločas o tři minuty, na řadu přišly penalty o druhý, bonusový bod. V nich si brankaři obou týmů na míč prakticky nesáhli, protože všichni akteři byli úspěšní (ze strany Mochtína to byli : Jiří Dolejš, Zbyněk Toman, Jaroslav Cihlář, Pavel Staněk, Pavel Zahálka, Petr Švátora, Zbyněk Smolík a Jirka Čeleda), ale 8. hráč Žichovic branku netrefil a tak Mochtín vyhrál na penalty 8:7, odvezl si 2 cenné body. Rozhodčí Lumír Kostelník, asistenti Miroslav Kohout, Josef Schneider, del.svazu Václav Havlík, ŽK 5:2, 60 diváků. Sestava Mochtína : Rajtmajer Pe., Staněk Pa., Cihlář Jar., Švátora Pe., Dolejš Tom., Flodr Ji. (73.Zahálka Pa.), Toman Zb., Smolík Zb., Dolejš Ji., Plánička Zd. (66. Šťastný Jak.), Čeleda Ji., branky :  ČELEDA Jiří - 1

Zítra v NEDĚLI 27.9.2015  hrají o mistrovské body naši mládežníci

.. od 10,00 hod. v Mochtíně - KS dorostu Sokol Mochtín - SKP Okula Nýrsko

.. od 10,00 hod. v Měčíně - OP ml. žáků Sokol Měčín - Sokol Mochtín

POZOR  !   TRENINKY v následujícím týdnu budou v Mochtíně takto :

Přípravky a žáci -    v úterý a čtvrtek od 17,00 hodin

Dorostenci  -   v pondělí a ve čtvrtek od 18,00 hodin

Muži   -  ve středu (!) a pátek od 18,00 hodin

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit