Kvalitní fotbal se hrál v Mochtíně v neděli 6.9.2015, kdy naše áčko mužů hostilo kvalitního soupeře - SK Horní Břízu. Hosté ještě nedávno hráli Krajský přebor, mají ve svém středu skvělé fotbalisty, bylo se na co dívat ! O to více těší předvedený výkon našich fotbalistů a jejich 100 % bodový zisk .

I.A třída mužů Sokol Mochtín - SK Horní Bříza  2:1 (2:0).

Od 1.minuty zápasu bylo vidět, že ´hosté mají hodně kvalitní tým. Hráli rychlý, kombinační fotbal, skvěle je ve středu zálohy dirigoval Pavel Vaigl, sice nejstarší hráč na hřišti (40 let !), ale s obrovským přehledem a milimetrovou přihrávkou na své spoluhráče. Mochtín začal poctivě od zadu, přečkal úvodní nápor H.Břízy a v 8.minutě udeřil. Založil rychlou, brejkovou akci, JI.Dolejš přesnou přihrávkou vybídl Zd. Pláničku ke skorování a ten nezaváhal - 1:0. Hosté se rychle oklepali a začali znovu dobývat mochtínskou obranu. Ta ale hrála dobře, přesto měli hosté šance na skorování. Jejich střely ve 20 a 27. min. skončily nad brankou mochtínské branky, dělovku ve 28.min. vyráží náš golman P.Kodeš na rohový kop a neujal se ve 33.min. ani VPK hostů, který zahrával již zmiňovaný P.Vaigl. Důležitý moment utkání přišel ve 41.minutě. Hosté kopali další nebezpečný rohový kop, který náš golman opět bravurně vyboxoval mimo vápno, míče se zmocnil náš Zb.Toman, vysunul přesnou přihrávkou do brejku Zbyňka Smolíka a ten ukázal své kvality. Obhodil si hostujícího stopera, obešel i brankáře a do prázdné branky skoruje - Mochtín vede 2:0 ! A hned po přestávce mohl náš tým skore navýšit, když se do zakončení zblíska dostal T.Babka, ale jeho slabší střelu golman hostů udržel v náručí. Další kvalitní zakončení měl v 57.min. i Jiří Dolejš, ale hostující golman Šimandl jeho střelu vyráží. V rozmezí mezi 58. a 59.min. měli velmi nebezpečné příležitosti naopak hosté. Kopali tři rohové kopy zasebou, při jednom z nich zachraňuje tým před pohromou náš kapitán Ji.Dolejš na brankové čáře ! V 64.min. se Mochtín dostal do dalšího smrtícího brejku. Zd. Plánička utekl po pravé straně, přesně nahrál před branku H.Břízy, ale Ji.Dolejš, ale ten ji v plném běhu přestřeluje ! Škoda, mohlo být hotovo. Nebylo, soupeř znovu vytrvale útočí, snaží se o vstřelení kontaktního golu. Náš tým ale poctivě brání, soupeře pouští do zakončení minimálně, v 73. min. sráží naše obrana golovou střelu zblíska opět na rohový kop. Ani z něj nezapršelo, naopak, na druhé straně kope rohový kop v 83.min. Mochtín. Na rozehrávku na krátko si naběhl náš obránce Ji.Čeleda.jeho prudkou střelu z těžkého úhlu tečuje a míč posílá do sítě kapitán Jiří Dolejš (angličana pod břevno ) - gol však není uznán pro ofsajd, stav 2:0 se nemění. Až v 87.min. se po závaru před naší brankou prosazuje zblíska hostující mladík Matěj Fišer, snižuje na 2:1, začíná závěrečné drama! Hosté vzápětí vrhli všechny síly do útočení, cítili ještě šanci na vyrovnání. Zapoměli ale bránit, k míči se v 89.min. dostal zcela volný, náš střídající benjamínek z dorostu, Jaroslav Pretzelmayer, nikým neatakován postupoval sám na golmana H.Břízy, ale šanci v gol neproměnil. Místo kličky trefil přímo brankáře, hra pokračovala. Hosté posílají dlouhý pas do předu, ten je prodloužen do vápna Mochtína a .... rozhodčí píská a ukazuje na značku pokutového kopu ! Protesty P.Švátory, který měl údajně hrát rukou i dalších našich hráčů, naštěstí rozhodčí vzal v potaz, šel celou situaci konzultovat śe svým asistentem, který mu potvrdil, že se o ruku nejednalo. Své rozhodnutí hlav. rozhodčí vzal sportovně zpět, penalta se nekopala, zbytek zápasu pak naši fotbalisté odehráli mimo nebezpečí - zápas v 92.min. končí. Vydřené tři body nad těžkým soupeřem zůstávají v Mochtíně !

Rozhodčí Aleš Jílek, asistenti RO Jan Lego a Michal Homr, delegátem svazu byl Josef Aubrecht, ŽK 2:0, 70 diváků. Sestava Mochtína : Kodeš Pe., Švátora Pe., Cihlář Jar., Staněk Pa., Čeleda Ji., Toman Zb., Babka T., Šťastný J., Plánička Zd. (75. Pretzelmayer Jar.), Dolejš Ji., Smolík Zb. - připraveni byli ještě Pe. Rajtmajer, Pa. Zahálka a T.Velek  - branky :  PLÁNIČKA Zdeněk, SMOLÍK Zbyněk - po 1

TRENINKY mužů budou v následujícím týdnu v úterý a pátek od 18,00 hod.

TRENINKY dorostu pak opět v úterý a čtvrtek od 18,00 hod.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit