V neděli 30.8.2015 odehrálo naše áčko mužů další mistrovský zápas v I.A třídě. Tentokráte na hřišti svého soupeře, kterým byl Chodský Újezd. Zápas se hrál v Horní Jadruši za úmorného vedra, které hráče vyčerpávalo každou minutou. Přesto se hrál bojovný fotbal solidní úrovně a náš tým po prvním poločase vedl 2:1 !  Své vedení bohužel neudržel, nakonec prohrál o dva goly, ale mohlo to být daleko větším rozdílem, nebýt skvělých zákroků našeho golmana Petra Kodeše.

.. I.A tř. mužů - TJ Chodský Újezd - Sokol Mochtín  4 : 2 (1:2). Náš tým začal dobře, byl aktivní, patřilo mu úvodních 12.minut. Pak se ale začali osmělovat i domácí, kteří v 15.min. trefili spojnici (tyč/břevno) naší branky a vzápětí měli další golové zakončení, náš golman byl ale na místě. A domácí pokračovali v náporu, měli další šance - "Kody" (náš golman), ale čaroval, držel Mochtín nad vodou. Poté se naši hráči vymanili z defenzivy, začali být opět aktivní dopředu a to se jim vyplatilo. Ve 28.min. Jarda Cihlář trefil z VPK jen břevno domácí branky, ale 30.min. se Mochtín již radoval z úvodního golu. Tomáš Babka vysunul přihrávkou Zbyňka Smolíka a ten s jistotou obstřelil domácího golmana Čepeláka - 0:1. O dvě miunuty později měli domácí 2 střely na vyrovnání, ale "Kody" je opět připraven, míč 2x vyráží. Na druhé straně se dostává k zakončení náš Zbyněk Toman a nádhernou střelou ze 25 m trefuje spojnici domácí branky ! O minutu později, ve 37.minutě, má Mochtín výhodu rohového kopu. Ten domácí přežili, naopak. založili z něj dlouhým odkopem brejk, který rychlonohý a šikovný útočník Újezda  Petr Pikl proměňuje v gol - 1:1. Z vyrovnání se ale domácí radovali jen tři minuty. To si do vápna domácích naběhl na dobrou přihrávku náš Zdeněk Plánička, byl při přebírání míče podražen a z nařízené penalty se Jarda Cihlář nemýlil - poslal Mochtín do vedení 2:1 ! Zbytek času do přestávky byli aktivnější domácí hráči, ale skore se neměnilo. Nepříjemné vedro ubíralo sil každému hráči, ale lépe se s touto nepříjemností vypořádali ve II.poločase domácí fotbalisté. Ti využili od 50. do 53.minuty zaváhání našich hráčů v bránění, na 2:2 srovnávla ze hry J.Pešta a pak se z VPK trefil k tyči M.Trejbal, domácí rázem vedli 3:2 ! Mochtín bojoval, ale chyb v obranné činnosti bylo moc. Domácí tým ožil, těžil hlavně z toho, že naše mužstvo otevřelo hru, chtělo vyrovnat. Dlouhými nákopy hledali domácí obránci a záložníci své spoluhráče v útoku a ti z brejkových akcí měli možnost několikráte navýšit své skore. Náš golman však byl k nepřekonání, dováděl je svými zákroky k zoufalství. Kapituloval jen jednou a to v 79.min., kdy útočník P.Chval se ze 16 m trefil tečovanou střelou k tyči - upravil stav na 4:2. Ten se již do konce utkání nezměnil, domácí si připsali tři body, Mochtínský tým se musel smířit s porážkou. Rozhodčí Michal Könik, na lajnách mu pomáhali Vl. Čermák a Aleš Jílek, DS byl Petr Ardeleanu, ŽK 3:2, 80 diváků. Sestava Mochtína : Kodeš Pe., Čeleda Ji., Cihlář J., Šťastný J., Švátora Pe. (46. Zahálka P.), Babka T., Staněk Pa., Toman Zb., Dolejš Ji., Smolík Zb. (87. Rašek Jos.), Plánička Zd., připraven byl ještě T.Velek, branky : SMOLÍK Zbyněk, CIHLÁŘ Jaroslav (z pok. kopu) - po 1.

TRENINKY  mužů : budou tentokráte v úterý a pátek od 18,00 hodin.

TRENINKY dorostenců budou pokračovat v úterý a čtvrtek a to již také od 18,00 hodin.
Přidat komentář