Ze tří hodně cenných bodů se v sobotu 22.8.2015 radovali hráči Mochtínského áčka mužů a jejich fanoušci. Získali je v derby utkání I.A třídy Mochtín - Horažďovice po výhře 4:3 !

Bez bodů se naopak vrátil náš "B" tým mužů, který prohrál ve Velharticích hladce 0:3. V neděli dopoledne hrají naši dorostenci svůj úvodní zápas KS nové sezony v Nezamyslicích, budeme jim držet palce, aby ho zvládli co nejlépe !

.. I.A tř. mužů Sokol Mochtín - FK Horažďovice  4:3 (2:2). Kdo se přišel podívat na tento derby zápas, určitě nelitoval. K vidění bylo 7 pěkných branek, spoustu dalších golových situací na obou stranách, řada dramatických situací, rychlý a bojovný fotbal se šťastnějším koncem pro Mochtín. Ten získal další tři cenné body nad dalším (bývalým) účastníkem Krajského přeboru, v průběžné tabulce se po sobotě 22.8. posunul se 7 body do čela tabulky I.A třídy !

     Hned v úvodní minutě zápasu se našemu mužstvu povedla rychlá akce založená J.Žiakem s přesným zakončením, ale mladý golman hostí Daniel Macoun ji zmařil, stejně tak o minutu později vyráží další střelu Mochtína na rohový kop ! Úvodní tlak  našich hráčů pokračuje a v 10.minutě je korunován úvodním golem na 1:0, který ze 20 m střílí Zbyněk Toman. O minutu později se dostal do další tutovky náš Zd. Plánička, ale jeho golový oblouček zázračně hostující golman vyráží na rohový kop. Postupem času se ale hosté oklepali z latergie, začali nebezpečně útočit, měli i čance. Ve 14.min. ji ještě neproměnili, ale o dvě minuty se jim povedl brejk, přihrávka zleva našla před brankou Formana a ten srovnal na 1:1. Naše obrana byla i nadále pod tlakem hostů, přežila nebezpečný rohový kop a ve 20.min. i nechtěná střela Ji.Flodra na vlastní branku (při odkopu míče) golem neskončila, protože náš golman Petr Rajtmajer ji zneškodnil. Poté se již mochtínský tým znovu srovnal, začal opět dobývat branku hostů, k vidění bylo několik pěkných šancí (Dolejš, Staněk, Toman), ty však golem neskončily.Až ve 31.min. přišla další mochtínská radost. Centr Zb. Tomana z VPK hostující golman neudržel v rukavicích, do sítě vypadnutý míč pohotově poslal Zdeněk Plánička - Mochtín vedl 2:1 a měl další příležitosti své vedení navýšit. Hlavně solový nájezd našeho kapitána Ji. Dolejše ve 35.min. na golmana hostí volal po golu. Na druhé straně měli šanci ve 37.min. i hosté, ale naštěstí jejich střela z úhlu končí těsně vedle branky. Mochtín ale stále útočí, chce své vedení navýšit. Velkou příležitost k tomu měl po pěkné akci a zpětné přihrávce  T.Babky znovu Zb. Toman, ale jeho střela ze 14 m míří nad branku Horažďovic. Když se již  zdálo, že se naši hráči budou radovat z poločasového vedení 2:1, přišel dlouhý nákop na rychlonohého útočníka hostí Nauše, ten se nečekaně hladce , ale šikovně uvolnil přes naše dva obránce a prudkou, křížnou střelou srovnává na 2:2 ! Branka do šatny ale naše hráče naštěstí neznervozněla, naopak, vyprovokovala je k další ofenzivě. Již ve 48.min. se šikovně z levé strany dostal ke střeleckému zakončení Jiří Dolejš a z těžkého úhlu zvyšuje na 3:2. V 54.min. pak Pavel Staněk zakunčuje golově přesnou přihrávku Ji.Dolejše - Mochtín vede již 4:2 a kráčí za třemi body ! V 64.min. se našim hráčům povedla další pěkná brejková akce, ale finální přihrávka chyběla - škoda. Od této chvíle totiž začali hosté tvrdě jít za vstřelením kontaktního golu, získávali převahu i šance. V 67.min. kopali VPK ze 17 m, ale golem neskončil, v 71.min. se ale již z golu radovali. To centr zprava našel nečekaně volného střídajícího Boře, který zkušeně zakončuje, snižuje na 4:3. V 77.min. se dostal do hodně slibného průniku náš střídající Pavel Zahálka, ale z úhlu branku jen těsně míjí. O pou minutu na to se dostává do zakončení zprava Tomáš Babka, golman hostů zázračně nohou míč vyráží, drží svůj tým v naději. Ten se nadechuje k závěrečnému náporu chce vyrovnat. A málem se mu to podařilo. v 81.min. náš golman chytá střelu Formana, stejně tak v 87.min. kryje střelu z VPK. v 89.min. mají hosté další VPK, dvakrát míč doráží, po třetí pak i do sítě, ale z ofsajdu, gol uznán není. Rozhodčí nastavuje 3 min.. V těch se dostává do samostatného úniku na hodně vysunutého golmana hostí náš Ji. Čeleda, ale golem tato akce neskončila., přesto se Mochtínští hráči i fanoušci vzápětí radují, protože zápas v 94.min. rozhodčí ukončuje. Rozhodval Roman Bína jako HR, na lajnách mu pomáhali asistenti Václav Červený a Pavol Hálek, delegátem svazu byl p, Petr Jirsa, ŹK 2:2, přihlíželo 80 diváků. Sestava Mochtína : Rajtmajer Pe., Žiak J.,Cihlář Jar., Staněk Pa. (81. Šťastný J.), Švátora Pe., Dolejš Ji., Toman Zb., Babka T., Flodr Ji., Plánička Zd. (74. Zahálka Pa.), Smolík Zb. (60. Čeleda Ji.), branky : TOMAN Zbyněk, PLÁNIČKA Zdeněk, DOLEJŠ Jiří, STANĚK Pavel - po 1

 

..III.třída mužů - Arbo Velhartice - Sokol Mochtín "B"      3:0 (3:0) Náš tým se dával pracně dohromady, protože opět chybělo několik zkušených  hráčů a tak museli znovu mužstvo doplnit někteří dorostenci, někteří hráli za muže dokonce poprvé v životě, nebo s fotbalem dospělých mají minimálně zkušeností. A to se také projevilo v samotném utkání, hlavně pak v I.poločase, kdy domácí pohodlně, po chybách hlavně našich krajních obránců, 3x skorovali, bylo rozhodnuto. Ve II. poločase se hra našeho celku trochu zlepšila , ale domácí tým, se zkušenými čtyřicátníky ve svém středu, naše mladé fotbalisty k ničemu vážnějšímu nepustil. Rozhodčí Peličarovský, hrálo se slušně, bez karet, přihlíželo 70 diváků. Sestava Mochtína "B" : Kodeš Pe., Pavlík Jar., Zajic Mir. (46. Strejc St.), Pretzelmayer Jar., Kotlan D., Reitmaier M., Velek T.(75.Lorenc Pa.), Žiak M., Rašek Jos., Bouzek V. (65.Peleška Pe.), Nebeský J.

                                              -x-x-x-x-x-x-

TRENINKY mužů - budou tentokráte v úterý, středu a pátek od 18,00 hod.

TRENINKY dorostenců - v úterý a čtvrtek od 19,00 hodin

TRENINKY ml. žáků a mladších a starších přípravek - v úterý a čtvrtek od 17,00 hodin

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit