Dvě výhry slavili zatím naši fotbalisté do poloviny posledního květnového víkendu.

Již v pátek 29.5. si naši ml. žáci doma poradili s Dl.Vsí, kterou po boji porazili 4:2, v sobotu 30.5.2015 odpoledne si pak naše ÁČKO mužů zajelo pro tři mistrovské body do Blovic !

..OP ml.žáků  Sokol Mochtín - Tatran Dlouhá Ves  4:2 (1:2). Naši kluci byli favoritem tohoto duelu, ale opět začali laxně a v poločase prohrávali 1:2. Po změn stran ale přidali a skore otočili ve svůj prospěch. Opět je podržel svým výkonem brankář Mirek Švátora, rozhodující dva goly pak v samotném závěru utkání vsítil bojovník Lukáš Rajtmajer. Rozhodčí Josef Javorský z Malé Vísky, branky Mochtína : Lukáš RAJTMAJER - 2, Václav KOLÁŘ a Radek SMOLÍK - po 1.

.. I.B třída mužů Sokol Blovice - Sokol Mochtín  2:3 (0:1). Náš tým měl potíže se sestavou, odjel do Blovic jen s 12 hráči, do základu nakonec nastoupili 4 dorostenci + pátý střídal v závěru utkání. I v tomto novém složení ale podal Mochtín velice kvalitní, zodpovědný, kolektivní výkon, který nakonec přinesl nečekané, ale zasloužené tři body ! Pro domácí hráče to byl jeden z klíčových zápasů k udržení se v této krajské soutěži, ale Mochtín byl nad jejich síly. Kdo očekával nápor Blovic, nedočkal se. Naši hráči měli od 1.minuty více ze hry , měli míč pod stálou kontrolou, přehrávali svého soupeře a vytvářeli si i golové příležitosti. Hned v 5.minutě měl gol na kopačce Jiří Dolejš, ale jeho krásná střela z VPK (ze 23 m) jen těsně minula tyč dom. branky. O dvě minuty později se stejný hráč dostal za obranu Blovic, ale ze 13 m, sám proti golmanovi, střílí opět jen těsně vedle ! Tlak Mochtína pokračoval a ve 13.min. po přihrávce J.Rašeka zakončuje z úhlu golově Zdeněk Plánička - 0:1. Ve 22.min. se dostávají k zakončení z VPK také domácí, ale naše obrana míč odvrací do bezpečí. Pak ještě mají pár náznaků, ale bez efektu. To závěr poločasu byl opět ve znamení golových šancí Mochtína. Ve 33.min. nejdříve vyslal dalekonosnou střelu na domácí branku Tomáš Dolejš, která jen těsně minula cíl. Pak se dostal do zakončení zleva Jiří Flodr, ale domácí golman vyráží míč na roh. Krásně vykombinovaná akce Mochtína ve 40.min. ve vápně Blovic volala po golu, ale střelu Tomáše Dolejše opět mladý golman domácího týmu vytlačil na roh. Změna stavu přišla hned po přestávce. To se k nevídanému průniku od půlicí čáry vydal Jiří Flodr, v plném běhu vystřelil a přízemní, skákavá střela překvapila domácího brankáře, skončila v síti - 0:2. Domácí branka zaskočila, nějakou dobu jim trvalo, než se znovu dostali do tempa, ale v době mezi 68.-70.minutou si vytvořili tlak i šance, které naštěstí golem neskončily. V 74.min. byl naopak v šanci opět Mochtín, kdy po centru z VPK zakončuje Ji.Dolejš, ale byl mu odpískán ofsajd. Drobné chyby rozhodčích v této době nahrávaly domácím, kteří v zápětí dostali šanci zahrávat VPK z hranice šestnáctky. A šanci proměnili v gol - snížili v 74.min. na 1:2 a o dvě minuty později srovnali na 2:2, když náš golman neudržel míč a ten domácí Diviš poslal zblíska do sítě Mochtína ! V té době to na hřišti již hodně jiskřilo, domácí hráli na hranici obětavosti i tvrdosti, šli za záchranou. Mochtín to ale nevzdal, cítil, že je lepší, šel znovu do ofenzivy a vyplatilo se. V 85.min. po dlouhém a přesném centru z VPK Jakuba Bejvla nejvýše vyskočil na míč náš kapitán Jiří Dolejš a přesnou hlavičkou pod břevno znovu vrátil Mochtínu vedení na 2:3 ! Závěr byl hektický, domácí v poslední minutě ještě kopali VPK, ale naše obrana výhru udržela. Zápas odřídila trojice rozhodčích : Miloš Filinger - Karel Maroušek, Jiří Velíšek, ŽK 1:3, sestava Mochtína : M.Riška, P.Švátora, Jar. Cihlář, J.Bejvl, T.Dolejš, J.Žiak, Ji.Flodr, Ji.Dolejš, Jar. Pretzelmayer (76.D.Kotlan), Jos. Rašek, Zd. Plánička, branky : Zdeněk PLÁNIČKA, Jiří FLODR, Jiří DOLEJŠ

V NEDĚLI 31.5.2015 - o pouti v Mochtíně

se budou hrát dva mistrovské zápasy a to též hodně důležité - přijďte se podívat, přijďte povzbudit naše fotbalisty !

.. v 10,00 hod. KS dorostu Sokol Mochtín - Sokol Postřekov dnes, v sobotu, oba největší soupeři Mochtína - Horažďovice i Nýrsko, ztratili nečekaně doma body a tak by se naši kluci (podaří-li se jim vyhrát nad Postřekovem) mohli opět vrátit do čela tabulky !

.. od 17,00 hod. OP mužů Sokol Mochtín "B" - Svatobor Hrádek - bude to souboj posledního Mochtína "B" s vedoucím Svatoborem, který usiluje o postup do I.B třídy, naši kluci naopak bojují o záchranu. Favoritem jsou hosté, ale Mochtín může překvapit - podaří se mu to ?

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit