Sobota 23.5.2015 přinesla tři body jen našim mladším žákům, kteří vyhráli v Chanovicích vysoko 10:2 a touto výhrou si pojistili 1.místo v tabulce o konečnou 9. - 16.příčku v Okresním přeboru.

Bohužel, očekávané tři body k záchraně v OP nevybojovali naši muži "B" v Nezamyslicích, kam odjeli v silné sestavě. Měli sice více ze hry, byli fotbalovější, ale v koncovce byli naprosto bezzubí. Navíc, hrubky v Mochtínské obraně domácí hráči nekompromisně trestali, body zůstaly v Nezamyslicích.A protože soupeři ze spodku tabulky body naopak v tento den vybojovali, tak Mochtín "B" opět klesl na poslední místo tabulky, které znamená jediné - sestup do III.třídy.

.. OP mužů  TJ Nezamyslice - Sokol Mochtín "B"  4:2 (1:1).

Náš tým měl k dispozici pro tento důležitý zápas o záchranu v OP kvalitní hráče, očekávalo se, že v Nezamyslicích bude bodovat. Začátek zápasu, i celý první poločas, tomu nasvědčoval. Mochtín byl lepší, útočil,chtěl rozhodnout tento duel co nejdříve. Domácí se většinou bránili, do útočení se moc nehrnuli, trpělivě čekali na svoji šanci. A ta nakonec přišla a nebyl jediná. Naše obrana totiž vyrobila několik fatálních hrubek (především P.Švátora a J.Žiak hráli nervozně a chybovali v bránění)), které dokázali domácí hráči nekompromisně trestat goly. Zápas prakticky rozhodl jediný šikovný útočník Nezamyslic, rychlonohý Jaromír Hlaváč, autor hatricku. Při tom náš tým měl daleko více střel a šancí během utkání., ale ta koncovka, to byla zoufalost. Spolehali jsme především na kanonýra Ji. Čeledu, ale ani on neměl svůj den. Ze sedmi střeleckých pokusů se trefil mezi tyče jen 1x a to bylo málo. A když svoje obrovské šance na gol v 1.poločase neproměnil Lukáš Kolárik, který společně s L.Kašparem a P.Staňkem patřili k nejlepším našim hráčům, ani Jan Žiak, tak to byla chyba. Domácím stačil ve 14.minutě dlouhý odkop míče za půlicí čáru, ten nejdříve minul náš P.Švátora, vzápětí i J.Žiak a domácí Jar. Hlaváč šel sám na golmana a šanci proměnil - 1:0 ! Byl to šok, protože to byla, po tlaku Mochtína, první šance domácích a hned skončila golem ! Naše hráče to nabudilo ještě více, snažili se, ale bohužel, koncovka byla zoufalá.Nezamyslice se dostaly do zakončení pak jen 2x a to z VPK, se kterými si náš golman vždy poradil. Vyrovnání přišlo ve 41.minutě, kdy si do šance naběhl P.Staněk, byl tvrdě sestřelen na hranici velkého vápna a z nařízené penalty se náš kapitán Petr Švátora nemýlil, srovnal na 1:1.

   I po přestávce začal Mochtín aktivně, do první šance se dostal J.Bejvl, ale nic z toho nebylo. Na druhé straně byli ve veliké příležitosti po brejkové akci domácí, ale M.Riška zachraňuje. V 55.min. se ale po zmatcích před naší brankou dostává k nečekanému zakončení domácí Hupka a šťastnou střelou k tyči posílá Nezamyslice do vedení 2:1. O dvě minuty později mohl srovnat na 2:2 náš Ondra Sukovatý (nedal), v 62.min. byl v šanci Jiří Čeleda, ale míč mu odskočil od nohy v dobré pozici. A když v 64. min. neproměnil vyloženou příležitost ani Michal Reitmaier (netrefil otevřenou bránu, jen tyč !), tak na druhé straně přišel znovu trest. Náš golman prohrál souboj o míč s domácím Hlaváčem a ten ho v pádu posílá do sítě - 3:1. Stejný hráč si pak o dvě minuty později pohrál s naším P.Švátorou, obešel ho a z těžkého úhlu šel sám na našeho golmana a souboj jeden na jednoho opět zvládl. Míč mu propasíroval kolem nohy a levé tyče opět do sítě, zvýšil již na hrozivých 4:1 ! I za tohoto stavu naši hráči bojovali, ale bylo to již hodně křečovité, k zakončení se dostávali sporadicky. Střelu L.Kolárika domácí golman vyráží na roh, hlavička J.Potužníka šla vedle branky. Až v 90.min. byl při průniku ve vápně podražen L.Kolárik, z další nařízené penalty Mochtín snižuje na 4:2, když úspěšným střelcem z 11 m byl náš golman Michal Riška. Čtyřminutové nastavení již žádnou změnu nepřineslo, z cenných třech bodů se radovali domácí hráči, pro Mochtínské béčko to byl hodně smolný zápas. Rozhodčí Marek ze Svéradic, ŽK 2:3, 50 diváků. Sestava Mochtína "B" : M.Riška, Potužník J., Bejvl J., Žiak J. (87.Velek T.), Švátora P., Žiak M. (46.Reitmaier M.), Staněk P. (75. Pretzelmayer Jar.), Kašpar L. (56. Rašek Jos.), Sukovatý O., Kolárik L., Čeleda Ji., branky : Petr ŠVÁTORA - 1 (z pok. kopu), Michal RIŠKA - 1 (z pok.kopu)

V NEDĚLI 24.5.2015

se hraje v Mochtíně od 10,00 hod. TURNAJ mladších přípravek za účasti družstev : SK Bolešiny, SRK Železná Ruda, Start Luby "B" a Sokola Mochtín

.. ve Staňkově pak hrají naši dorostenci zápas Krajské soutěže s místním FK Staňkov a to též se začátkem v 10,00 hodin. 

Přidat komentář