Sobotní zápas (16.5.2015) ve Spáleném Poříčí naše áčko mužů zvládlo na jedničku. Vyšel mu především 1.poločas. V tom druhém se pak domácí zlepšili, ale na výhru nedosáhli. Tu si zaslouženě odvážel Mochtín a posunul se v tabulce I.B třídy s 38 body na 2.místo za vedoucí Košutku (45 bodů), Sp.Poříčí kleslo na 3.místo (35 b.), ale má 1 zápas k dobru.

.. I.B tř. mužů - TJ Spálené Poříčí - Sokol Mochtín  1:2 (0:2).

Domácí tým zahájil duel o 2.příčku v tabulce dost ospale, ale náš tým šlapal naplno hned od 1.minuty a vyplatilo se. Již v 9.min. se dostal do úniku  Tomáš Babka, prošel do vápna, přihrál Zd. Pláničkovi a ten otevřel skore - 0:1. O pouhé dvě minuty později je to již 0:2 ! Jar. Cihlář poslal z místa stopera dlouhý pas na Zd. Pláničku, ten šikovně prodloužil míč na Ji.Čeledu, který si se zakončením věděl rady. Přehodil vyběhnuvšího golmana, Mochtín vedl v 11.minutě 2:0. A i nadále pokračoval ve výborném výkonu, který přinášel další golové příležitosti. Postupně je měli Ji.Flodr, T. Babka (dělovkou nastřelil tyč!), JI.Dolejš a Ji.Čeleda. Domácí se dostali k prvnímu vážnějšímu zakončení až ve 21. a 38.minutě, patřil jim i závěr poločasu, ale bez přesnějšího zakončení. Hned po přestávce měl šanci Mochtín po dlouhém autovém vhazování Ji.Čeledy, ale i domácí vzápětí zahrozili nebezpečným útokem a postupně začali mít více ze hry, chtěli vyrovnat. Kontaktní gol se jim podařilo vsítit již v 52.minutě tvrdou dorážkou a v náporu pokračovali. Měli několik nebezpečných centrů, střel i hlaviček, ale náš golman P.Rajtmajer chytal opět jistě a spolehlivě, nic za svá záda nepustil. V 69.min. ale oslabuje Mochtín svým "nevysvětlitelným způsobem" Tomáš Babka, kterého rozhodčí vylučuje (!), domácí posílá do přečíslení ! Naše obrana, v čele s brankařem, ale již soupeře do vyložené šance nepustila, naopak, v 90.min. se dostal k zakončení náš Jar. Cihlář, ale ač sám před golmanem, velkou šanci neporměnil, míč mu poslal přímo do náruče ! V nastaveném čase ještě domácí jednou zakončují, ale slabě, zápas končí, Mochtín si odváží vydřené 3 body ! Rozhodovala trojice rozhodčích - Janda Marek - Kostelník L.,Kříž L., ŽK 1:3, ČK 0:1), 120 diváků. Sestava Mochtína : Rajtmajer P., Cihlář J., Dolejš T., Švátora P., Bejvl J., Žiak J., Babka T., Dolejš Ji., Flodr Ji., Čeleda Ji. (78. Rašek Jos.), Plánička Zd. (87.Pretzelmayer Jar.), branky : PLÁNIČKA Zdeněk , ČELEDA Jiří - po 1

A mám zde pro Vás i páteční výsledek našich ml. žáků, kteří doma porazili Žichovice vysoko 12:0 !!!

 

V NEDĚLI 17.5.2015

se hrají v Mochtíně dva mistrovské zápasy, na které Vás srdečně zvu !

.. od 10,00 hod. - KS dorostu Sokol Mochtín - Sokol Merklín

.. od 17,00 hod. - OP mužů Sokol Mochtín "B" - Sokol  Vrhaveč

Přidat komentář