Přesně po jednom roce se do Mochtína vrací trenér Stanislav Skala z Měčína. U družstva mužů střídá úspěšného domácího trenéra Jaroslava Cihláře, který to s A týmem Mochtína dotáhl v I.B třídě na 2.místo tabulky a tím i do baráže o postup do I.A třídy. Postoupit se mochtínským fotbalistům sice nepodařilo, ale v obou barážových zápasech byli týmu TJ Žichovice více než rovnoceným soupeřem.
  Jaroslav Cihlář přerušuje trenování z rodinných důvodů, Stanislav Skala se vrací z Nepomuka, kde rok trenoval místní muže FK a obsadil s nimi v I.A třídě 7.příčku, která zaručovala bezproblémové setrvání v soutěži. V Mochtíně chce staronový trenér pokračovat ve své práci, kterou zde před rokem přerušil a navázat na úspěšnou práci svého přechůdce. Jeho asistentem bude Jiří Podráský, „B“ tým Sokola Mochtín povedou trenérsky v okresním přeboru Jan Kolárik a Jaroslav Pavlík.
  Letní přípravu zahájili mochtínští muži v úterý 15.července, včera (v pátek 18.7.) odjeli na Slovensko do Čadci, kde se v předměstí tohoto družebního města v Rakové zúčastní nedělního mezinárodního fotbalového turnaje. Obhajovat zde budou 3.místo z roku 2006, po návratu zpět se pustí znovu do kondiční a následně i do herní přípravy na nový soutěžní ročník 2008/2009.
  Většinu přátelských, přípravných zápasů odehrají doma na svém hřišti. V neděli 27.7. přivítají Hradešice (17,00 hod.), 3.8. se v Mochtíně od 17,00 hod. představí Okula Nýrsko, 9.8. TJ Sušice B (18,00), 10.8. si zajedou mochtínští do Kasejovic, ve středu 13.8. bude hrát v Mochtíně Sokol Vrhaveč od 18,30 hodin a v neděli 17.8.2008 zakončí Mochtín přípravu opět doma s Tatranem Dlouhá Ves od 17,00 hodin.