Sobota 19.4.2015 našim fotbalistům body nepřinesla. Porážkou 1:3 začali doma již v pátek 18.4. naši ml. žáci se Startem Luby, pro porážku (2:4) si pak v sobotu do Nýrska zajeli i naši dorostenci a na body, bohužel, nedosáhli v Chanovicích ani naši muži "A". I když minimálně k remise byli hodně blizoučko. Sportovní štěstěna z minulého víkendu se však nedostavila, body získal domácí Chanos.

..KS dorostu  SKP Okula Nýrsko - Sokol Mochtín  4:2 (3:0). Domácí Okula disponuje vyspělými hráči, kteří jsou nejen z Nýrska, ale hlavně ze Železné Rudy. Již výsledek z minulého kola napovídal, že Nýrsko bude chtít po úspěchu v Horažďovicích vyhrát i prestižní duel doma s Mochtínem. Náš tým byl opět nekompletní a v 1.poločase jasně pod tlakem domácí Okuly, Té se navíc dařilo i v koncovce, vedla do přestávky přesvědčivě 3:0 a vše nasvědčovalo tomu, že si Mochtín odveze debakl. Jenže, po přestávce Mochtín výrazně přidal, Okule naopak začalo ubývat sil. Náš tým byl lepší, soupeře začal přehrávat, dával i goly, snížil na 3:2 a šel za remisou. Musel však riskovat, toho domácí využili a v závěru dali čtvrtý, pojišťovací gol, vyhráli nakonec 4:2. Rozhodčí Jakš ze Sušice, branky Mochtína : ŠOT Ondřej, NEBESKÝ Jan - po 1.

..I.B třída mužů - Haas Chanovice - Sokol Mochtín  4:3 (3:1). Okresní derby začalo pro Mochtín hodně špatně. Již ve 2.minutě, z prvního útoku, se podařlilo domácím vsítit vedoucí branku, Mochtín prohrával 0:1. Na druhé straně se v 10.min. dostal do slibné šance náš Ji. Dolejš, ale jeho hlavička šla mimo branku. A když v 19.min. z další slibné příležitosti (po přihrávce Ji.Čeledy) vysoko přestřelil i J.Bejvl, přišel trest. Ve 23.min. rozehrál domácí rozehrávač Černohorský přesně VPK za naší obranu, kam si naběhl Prýmas a pohodlně zblíska zvýšil na 2:0. Další hrubku v naší obraně v zápětí mohl potrestat třetím golem domácí Šebek, ale naštěstí z vyložené šance přestřelil ! Kontaktní gol mohl dát Mochtín ve 30.minutě po rohovém kopu, ale hlavička T.Babky zblíska šla nad břevno ! Naši hráči se sice snažili, ale v rozehrávce hodně chybovali. Domácí hráli jednodušeji, účelněji. To předvedli i ve 37.minutě, kdy na přihrávku za naší obranu si naběhl rychlonohý R. Kába a zvýšil na 3:0 pro domácí Chanovice. V samotném závěru poločasu se naštěstí podařilo našemu mužstvu snížit na 3:1, když střelu Ji.Flodra z VPK tečoval do sítě Ji.Dolejš a to bylo dost důležité. Hned po přestávce se totiž dostal do čisté golovky náš krajní obránce Jan Žiak, ale domácí golman Soukup ho vychytal - škoda ! Bylo však jasně vidět, že Mochtín zvýšil aktivitu, chtěl s něpříznivým výsledkem něco udělat. To se mu povedlo již v 50.min., ale dosaženou branku Mochtína rozhodčí neuznal, domácí AR odmával ofsajd (nebyl )! Domácí navíc v 65.min. po chytře rozehraném VPK navýšili skore na 4:1 a to byla chyba. Přesto se naši hráči pokusili v závěrečných minutách o nemožné a málo se jim to povedlo. V 71. min. JI. Dolejš po rohovém kopu snižuje hlavou na 4:2, v 80. min. pak stejný hráč z VPK upravuje na 4:3, domácí se třesou o výsledek. V 82.min. JI. Dolejš proniká do pok. území, je podražen, penaltu ale rozhodčí nepíská. Vzápětí mají šanci na gol domácí, ale střílí vedle. V 84. je vyloučen (přísně) náš brankář Riška, ale i v deseti je Mochtín v talku, chce vyrovnat. Do velké příležitosti se dostává T. Babka, ale zakončení hlavou nebylo nejlepší řešení. Domácí kouskují hru, těsnou výhru uhájili. Rozhodčí Radek Brůha ze Sušice rozdával chyby na obě strany, ŽK 3:3, ČK 0:1 (Riška),přihlíželo 80 diváků. Sestava : Riška (84. Šťastný), J.Žiak, Staněk (66. Plánička), Šťastný, Švátora P. (46. Dolejš Tom.), Bejvl, Cihlář, Babka, Flodr, Čeleda, Dolejš Ji., branky : DOLEJŠ Jiř -  3

..v NEDĚLI 19.4.2015

mají šanci napravit nepovedenou sobotu ještě naši muži "B", ale v zápase OP mužů Mochtín - Hradešice, který začíná v 17,00 hod. v Mochtíně, jsou favority hosté, kteří jsou zatím na 2.místě tabulky a usilují o návrat do I.B třídy. Naše béčko naopak (po sobotní výhře Nezamyslic nad V.Borem) kleslo opět na poslední 14.místo, přesto se pokusí o nemožné a bude chtít doma bodovat -

    Srdečně zveme všechny naše příznivce !!!
Přidat komentář