V sobotu 27.9.2014 si ze Žákavé přivezli naši muži "A" dva hodně cenné dva mistrovské body. Bohužel ztratili ale další tři hráče, když dva museli pro zranění v průběhu utkání odstoupit (Flodr, J.Žiak), ten třetí (V.Špindler) se nechal opět nesmyslně vyloučit. Mochtín dohrával v deseti od 60.minuty, přesto dokázal srovnat na 2:2 a v penaltové loterii pak získal ještě druhý - bonusový bod - blahopřejeme !

Venku, na hřištích svých soupeřů hrály i naše dva mládežnické týmy. Mladší žáci jen těsně prohráli v Lubech o jednu branku 3:4, dorostenci ale dostali v Horažďovicích nakládačku 6:1 ! Nutno však dodat, že v týmu chybělo 6 hráčů základu a to bylo patřičně znát.

.. OP ml. žáků - Start Luby - Sokol Mochtín  4:3 (2:2). Než se naši kluci rozkoukali, prohrávali již ve 4.minutě 0:2 ! Pak vyrovnali hru i skore, po přestávce měli dokonce více šancí na gola, ale v zakončení se jim tolik nedařilo - prohráli nakonec o branku.  Branky : Láďa Potužník 2, Daniel Vozka 1.

.. KS dorostu - FK Horažďovice - Sokol Mochtín  6:1 (2:0). Domácí vedou tabulku, Mochtín o čelo usiluje, ale v důležitém utkání  mu chybělo několik klíčových hráčů a to bylo znát. Navíc, ve II.poločase selhala Mochtínu obrana, domácí tak dosáhli poměrně lehce na vysoké vítězství. Čestnou brankou na 2:1 snižoval po přestávce za Mochtín Josef Rašek. Rozhodčí Křen, hráno bez karet.

.. I.B třída mužů, sk. B - TJ Žákava - Sokol Mochtín 2:2 (1:1), pok. kopy 4:5. Před hodně pěknou návštěvou (150 diváků !) a za ideálního počasí byl na nově renovovaném hřišti v Žákavé odehrán zajímavý fotbalový duel, se šťastnějším koncem pro hostující Mochtín. Ten začal utkání hodně aktivně, ale první golovou šanci měli ve 14.min. domácí, když z úhlu nastřelili tyč naší branky. O tři minuty později se ale již diváci golu dočkali. Padl na druhé straně hřiště, když se z otočky, z hranice velkého vápna, přesně do šibenice trefil náš kapitán Jiří Dolejš - 0:1 ! O dvě minuty později zaváhala naše obrana, ale náš nový golman střelu vyráží na roh. Domácí se vyrovnání dočkali ve 37.minutě, z dorážky srovnal na 1:1 Mezel. Ještě před přestávkou byl v šanci jednou opět náš kapitán, ale domácí 2x, opět nás podržel brankář. To již Mochtín hrál bez zraněného Ji.Flodra, do hry za něj musel naskočit teprve ani ne 16 letý Jarda Pretzelmayer ! Po přestávce nemohl pro bolesti zad nastoupit ani další náš mladík Jan Žiak, do hry za něj šel zkušený Stano Jarabica. Domácí začali náporem, v 50.min. ještě náš golman vyráží střelu na roh, ale o dvě minuty později již vedou 2:1, když se po rychlé akci z voleje ze 7 m dělovkou trefuje Soukup. Žákava byla na koni, vedla a od 60.min. navíc hrála proti 10 hráčům Mochtína, protože si během dvou minut nechal dát Viktor Špindler dvě žluté karty a tím byl vyloučen ! Trenér Mochtína přeskupil řady, domácí trochu polevili a toho naši hráči dokonale využili. Poctivě bránili, využili každého momentu k rychlému brejku. V 62.min. byl v šanci náš Tomáš Babka (těsně vedle), pak Pavel Staněk, vysunutý ze stopera vpřed v 76.min. jen těsně minul domácí branku ! Klíčová 78.minuta přinesla vyrovnání na 2:2, na konci rychlého a přesného brejku byl opět kapitán Jiří Dolejš ! Domácí pak měli velký tlak, chtěli vstřelit rozhodující, vítěznou branku, ale to se jim nepodařilo, na řadu přišly penalty. Hned tu první náš golman soupeři zlikvidoval a protože všech pět našich zkušených fotbalových harcovníků  - v pořadí : Jiří Dolejš, Petr Švátora, Tomáš Babka, Pavel Staněk a Stanisla Jarabica své penalty bezpečně proměnilo, tak si Mochtín ze Žákavé odváží cenné dva body !  Rozhodčí Václav Reiprich, ŽK 3:2, ŽK 0:1 (Špindler), 150 diváků. Sestava Mochtína : Riška, Bejvl, Švátora P., Staněk, Žiak J. (46. Jarabica), Babka, Dolejš T. (75. Žiak M.), Flodr (41. Pretzelmayer Jar.), Reitmaier M., Špindler, Dolejš Ji., branky :  DOLEJŠ Jiří  - 2.

v NEDĚLI 28.9.2014

se hraje v Mochtíně utkání OP mužů Sokol Mochtín "B" - Sokol Malý Bor, ve kterém potřebuje naše mužstvo nutně bodovat ! Přijďte se podívat, přijďte naše mužstvo povzbudit - začátek zápasu je stanoven na 16,30 hodin !

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit