Velikonoční neděle 20.dubna 2014 přinesla výhru jen našim dorostencům, kteří i v oslabené sestavě dokázali v Holýšově vyhrát nečekaně hladce 6:1 ! Body naopak ztratili smolně v samotném závěru utkání naši muži "A", kteří doma hostili Slavoj Žihle. Mochtín vedl, Žihle srovnala po přestávce na 1:1 a držela remisu až do samotného závěru. Těsně před koncem ale udeřila. Smrtící brejk stačil náš golman P.Rajtmajer ještě zlikvidovat, ale na dorážku neobsazeného Fidlera z následného rohového kopu již nestačil. Žihle si odvezla všechny 3 body ! I přes porážku, ale fanoušci So Mochtín své hráče mohli jen chválit. Podali bojovný, nadšený výkon, chybělo jen trochu více sportovního štěstí v zakončení.

I.A tř. mužů  Sokol Mochtín - TJ Slavoj Žihle  1:2 (1:0). V domácím zápase o důležité body nastoupil náš tým již s uzdavenými Ji.Flodrem a T.Babkou, i s Ji.Dolejšem, který minule též ve Sp.Poříčí chyběl a bylo to znát. Bohužel, stále citelně chybí V.Špindler , T.Dolejš i J.Kul, na marodku zalehl navíc i J.Schejbal. Od 1.minuty bylo na našem týmu vidět, jak moc chce uspět. Všichni hráči bojovali nadoraz, tým se tlačil do ofenzivy, chtěl skorovat a konečně doma zabodovat za 3 body. Ale i soupeř byl kvalitní a měl šanci hned ve 3.minutě ! Náš golman P.Rajtmajer ale svůj tým podržel,  golovou střelu vyrazil na roh. V 5.minutě měl naopak tutovku Mochtín, ale i hostující golman ji našemu Ji. Dolejšovi zlikvidoval. Tlak Mochtína byl jednoznačný, přišla 10.minuta a vedoucí gol. VPK z úhlu šikovně rozehrál Jar. Cihlář, k dorážce se dostal Jiří Dolejš a Mochtín vedl 1:0 ! I v další části 1.poločasu byl náš tým lepším mužstvem, buhužel, svoji převahu nedokázal vyjádřit pojišťovacím golem a to byla škoda.  U hostů proběhla o přestávce v šatně velká "bouřka", trenér Slavoje "řval" až se třásla okna a hostům to pomohlo. Hned v úvodu II.poločasu se totiž po chybné přihrávce našeho (jinak výborného stopera, který dohrával se zraněním s velkým sebezapřením) P.Staňka, dostali rychlou přihrávkou před naše vápno k zakončení a nejlepší kanonýr Žihle Jan Fidler dělovkou z 18 m trefil "Angličana" , srovnal na 1:1. Pro náš tým to bylo hodně bolestivé a kruté, ale všichni hráči se pustili znovu do vytrvale ofenzivy, bojovali, chtěli se zápasem znovu něco udělat. Soupeř poctivě bránil, ale každou příležitost využíval též k nebezpečným brejkům. V 56. min. měl na kopačce gol náš Jar. Cihlář. Jeho VPK sice skončil na zdi bránících hráčů, ale jeho střela z odraženého míče skončila na břevně hostujhící branky ! Břevno ale nastřelili o dvě minuty později i hosté, kdy se po rohu ze závaru do něj trefil opět Fidler. V 62.min. nastoupil za zraněného Zb.Smolíka nestárnoucí Stano Jarabica a jeho přehled a přihrávky oživily útočnou fázi Mochtína. V 67. a 68.minutě přišly dvě velké šance Mochtína na rozhodnutí zápasu. Agilně hrající Tomáš Babka proniknul do vápna a ze 7 m levačkou zakončil, golman Žihle Jiří Bláha však střelu zblokoval. Vzápětí se dostal ke golové hlavičce z malého vápna i náš kapitán Ji.Dolejš, ale i jeho šanci hostující golman reflexivně zneškodnil - škoda, mohlo být rozhodnuto ! V závěru utkání šel dopředu pomoci ze stoperského postu i náš Jar. Cihlář, Stano se stáhnul do obrany. Mochtín ale ze závěrečného tlaku nic nevytěžil, naopak hosté v 89.min. šli po odkopu míče do smrtícího brejku. Střelu z něj P.Rajtmajer zázračně vyrazil , poradil si vyražením i s další střelou, ale proti následné dorážce zcela volného Fidlera byl bezmocný - 1:2 ! Hosté se tak těšili z výhry, Mochtín smutněl ze smolné porážky. Fanoušci Mochtína ale dokázali hráčům poděkovat za jejich srdnatý výkon, kterému chybělo jen trochu více sportovního štěstí - prohrát si tentokráte nezasloužili.  Rozhodoval Václav Duda z Chlumčan (s přehledem), asistovali mu Jiří Petržílka z Horažďovic a Michal Volf z Plzně, delegátem svazu byl Václav Havlík z Měčína, ŽK 2:1, 80 diváků, branky : Ji. Dolejš - J.Fidler - 2. Sestava Mochtína : Rajtmajer, Staněk, Cihlář, Švátora P., Flodr, Zahradník, Babka, Dolejš Ji., Šťastný, Plánička, Smolík (62. Jarabica), branka : DOLEJŠ Jiří

KS dorostu  -  SVA Holýšov - Sokol Mochtín   1 : 6 (0:4). I přes neúplnou sestavu byl Mochtín favoritem, protože Holýšov je spíše ve spodní části tabulky, Mochtín naopak, bojuje stále o špic. I přes nepřesvědčivý výkon vedl Mochtín v poločase 4:0 a to hlavně zásluhou Daniela Kotlana, který dal v 9., 11. a 40. min. tři goly - byl z toho hatrick. Ani po přestávce to nebyl od našich hráčů žádný oslnivý výkon, domácí toho využili ke vstřelení čestného úspěchu. Kolektivní pojetí fotbalu do toho přinesli až naši tři žáci, které si vzal trenér J.Pavlík s sebou a kteří zatím seděli na lavičce (Velek, Šafránek, Holub). Přidali se i další, Mochtín měl v závěru opět navrch, přidal dvě branky, byl z toho jednoznačný výsledek. Tu poslední v 80.min. vsítil i náš žáček (ročník 1999) Tomáš Velek, pro kterého to byla v dorostu premierová trefa a věřme, že nebyla poslední.  Bodovým ziskem se Mochtín stále drží v závěsu za vedoucími Chanovicemi (40 bodů), společně s Dl.Vsí a Blovicemi jich má Mochtín 39, ale příští sobotu hraje v H.Týně a to bude daleko těžší soupeř.

TRENINKY zůstávají ve stejných dnech. DOROSTENCI v úterý a čtvrtek od 17,30 hod., MUŽI pak v úterý a pátek od 18,00 hodin.      Očekáváme daleko lepší účast, než-li tomu bylo v uplynulém týdnu !