Ve středu 8.května byl na pořadu již 41.ročník Mochtínského přespolního běhu, který patří k nejstraším běhům v okrese Klatovy a je, co do počtu závodníků, vždy nejvíce navštěvovaný. A bylo tomu i tentokráte, i když předpověd" počasí nebyla příznivá.

Do Mochtína si přijelo zazávodit 132 běžců, ti nejlepší si odnášeli medaile a ceny, pro všechny pak byl připraven pamětní diplom. Bezdešťové počasí vydrželo pro všechny mládežnické kategorie, dorostenci, ženy a muži ve čtyřech kategoriích však dostali na trati čtyřkilometrového okruhu pořádnou májovou spršku.

Vítězem hlavního závodu mužů do 40 let se stal Tomáš Görner z Atletiky Klatovy, který 4 km uběhl za 15:18,0 min., na stejné trati v kategiorii žen pak vyhrála Petra Kaviová ze stejného oddílu.

Velmi dobře si vedli mezi silnou konkurencí i zástupci naší TJ Sokol Mochtín. Vyzdvihuji především 3.místo Jaroslava Mareše (r.2009) v kategorii nejmladších dětí, Mezi předškoláky byla 2. Denisa Rajtmajerová v běhu na 220 m. Žáček Václav Bouček vybojoval bronzovou medaili v běhu na 450 m a na stejné trati vybojoval 3.místo v kateg. žáků r.2003/04 i Lukáš Rajtmajer. V kategorii starších žáků v běhu na 1300 m získal bronz také náš Tomáš Velek a v kategorii dorostenců v běhu na 4000 m byl "zlatý" Jiří Peleška a 3. Stanislav Strejc ! Vyzdvihnout pak musím statečný boj našeho Tomáše Dolejše (fotbalista mochtínského áčka mužů), který v halvním závodě běžců - mílařů skončil těsně pod stupni vítězů na 4.místě v čase 16:31,0 min.

Nejmladším účastníkem závodu byl teprve dvouletý Martin Kocum z TTK Klatovy, nejstarším pak 73 letý František Kortus z Kašperských Hor.

Výsledková listina "Mochtínského přespolního běhu 2013" je již na našem webu vpravo červeně, fotky z tohoto klání pak najdete na www.kodak-klatovy.cz      

Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kteří mi pomáhali v přípravě této naší tradiční akce i těm, kteří přišli pomoci s organizací závodu v den konání.

Příští ročník plánujeme na čtvrtek 8.5.2014 - těšíme se s Vámi opět v Mochtíně na viděnou !