seniori11Šestý ročník v halové kopané seniórů na 45 let "O putovní pohár TJ Sokol Mochtín" vyhrál team VEJCE,vedený Pavlem Nemejcem a hrajícím trenérem Jaroslavem Pavlíkem.

Zdařilý turnaj se uskutečnil v neděli 30.ledna 2011 ve sportovní hale ZŠ Čapkova v Klatovech za účasti osmi družstev, proběhl v příjemné sportovní atmosféře pod patronací PRC SPV Klatovy. Hrálo se v rámci oslav 100.výročí založení TJ Sokol Mochtín a 40.výročí fotbalu v Mochtíně, nejdříve ve dvou skupinách, pak o konečné pořadí.

"A" skupinu vyhrál team Vejce ziskem 7 bodů a skorem 3:0, když porazil Mochtín "A" 2:0 (Šmolc,Hamák), Žihobce 1:0 (Beňo) a se Sušicí hrál 0:0. Do semifinále postoupil i druhý Sokol Mochtín "A", který porazil Žihobce 4:2 (Kolárik 2, Fait, Rajšpís - Kotrba 2) a se Sušicí uhrál remisu 1:1 (Fait - Prchal). Na 3.místě skončily Žihobce ziskem 3 bodů, které získaly za výhru 1:0 nad 1.FC Sušice (branka Šmat), sušický tým se 2 body obsadil 4.příčku v této skupině.

"B" skupinu vyhrál "B" tým Sokola Mochtín, který na turnaji obhajoval loňské prvenství. Mochtínští sálovkáři uhráli 7 bodů a skore 2:0, když porazili Dlažov 1:0 (Dolejš), Dobříč 1:0 (Hebnar) a remisu 0:0 s nováčkem turnaje z Kašperských Hor. Postup do semifinále si ze 2.místa vybojovaly Kašperské Hory za výhru 2:0 nad Dobříčem (Kratochvíl, vlastní) a další remisu 1:1 s Dlažovem (Šumpík - Šlegl), 3.skončil Sokol Dlažov se 2 body, s 1 bodem a 4.místem se musel spokojit další nováček turnaje, sálovkáři Sokola Dobříč z Plzeně severu.

První semifinále Vejce - Kašperské Hory skončilo 1:0, když důležitý gol vstřelil Jaroslav Pavlík. Vejce postupovalo do finále, Kašperské Hory do bojů o bronzovou příčku.

Druhé semifinále přineslo souboj obou mochtínských týmů. Mochtín "B" porazil Mochtín "A" těsně 1:0, když rozhodující branku střílel Jiří Dolejš, béčko bylo opět ve finále, áčko šlo do bojů o 3.příčku.

Zápasy o konečné pořadí :

o 7.-8.místo 1.FC Sušice - So Dobříč 1:0, vítězný gol střílel Pavel Sluka, o 5.-6.místo TJ Žihobce - So Dlažov 3:1, když čistým hatrickem se blískl Václav Kotrba, za Dlažov korigoval v závěru zápasu Josef Pohlreich.

o 3.-4.místo Sokol Mochtín "A" - TJ Kašperské Hory  1:1, když za Mochtín skoroval Jindřich Novák a za K.Hory Ladislav Šumpík.  Z následného penaltového rozstřelu vyšel vítězně Mochtín, když rozhodující branku vsítil Zbyněk Fait.

FINÁLE - Team VEJCE - Sokol MOCHTÍN "B"  2:1. Skore otevřel hned v úvodní minutě "šmudlíčkem" Jiří Šmolc, v polovině utkání Vejce vedlo již 2:0, když krásnou kombinační akci zakončoval brankou Miloš Beňo, nejvýraznější hráčská osobnost tohoto mužstva. Mochtínské béčko muselo odehrát finále bez svého dirigenta Lubomíra Hebnara, přesto však v závěru zápasu zmačklo svého soupeře. Stačilo však jen snížit na 2:1 brankou Josefa Andrleho, stejný hráč pak měl v posledních sekundách šanci na vyrovnání, ale golman Josef Baštář změnu skore nepřipustil.

Při slavnostním závěrečném ceremoniálu  předávali diplomy, poháry a ceny Karel Šot, ředitel turnaje a Jaroslav Šroub, zástupce PRC SPV Klatovy. Oceněna nebyla jen družstva, ale i nejlepší jednotlivci. Nejlepším brankařem byl vyhlášen kašperskohorský Zdeněk JASÍK, nejlepším útočníkem a střelcem zároveň Václav KOTRBA z týmu TJ Žihobce a nejlepším hráčem turnaje Miloš BEŇO z vítězného teamu Vejce. S diplomem domů odjížděl i nejstarší účastník turnaje - sušický Jiří STREJC (65 let), s touto vizitkou "pětašedesátníků" se "bohužel" mohli pochlubit i Karel ŠOT (So Mochtín "B") i kapitán sušického FC - Miroslav DOLEJŠÍ.

KONEČNÉ POŘADÍ TURNAJE :  1. Team VEJCE, 2. TJ Sokol MOCHTÍN "B", 3. TJ Sokol MOCHTÍN "A", 4. TJ KAŠPERSKÉ HORY, 5. TJ ŽIHOBCE, 6. TJ Sokol DLAŽOV, 7. 1.FC SUŠICE, 8. TJ Sokol DOBŘÍČ

Poděkování za hladký průběh celé akce patří mochtínským pořadatelům, včetně rozhodčím, kteří v sestavě  Ji.Dolejš, J.Pavlík, Ji.Flodr a P. Kardoš, odřídili  zápasy ke spokojenosti všech účastníků !  Všichni se již dnes těší na další ročník, který se za rok bude hrát opět v klatovské Čapkovce.