Nedělní akce 4.7.2010 "Sportuj s námi v Mochtíně" se povedla. Doprovázelo jí horké, sluněčné počasí, k vidění byly pěkné sportovní výkony i hodně zábavy.

NOHEJBALOVÉHO TURNAJE TROJIC se zúčastnilo 10 týmů, které nejdříve hrály ve dvou skupinách systémem každý s každým, pak KO systémem  o konečné pořadí.

Do závěrečného finále se probojovaly Papuče a AC Lhůta. Po velkém boji nakonec vyhrály Papuče 2:1 a získaly prvenství v letošním ročníku. Blahopřejeme ! Konečné pořadí nej. týmů : 1.PAPUČE (T.Bulka, A.Kubaň, T.Dolejš), 2.AC Lhůta (J.Cihlář ml., J.Smolík, Zb.Smolík), 3. Zlatý nohy (T.Babka, Zd.Plánička, J.Šafránek), 4. Zvířátka (L.Zítek, M.Hubený, J.Zítek), atd.  Pro nejlepší týmy byly připraveny poháry a věcné ceny, vítěz si navíc odvezl putovní pohár TJ Sokol Mochtín.

NETRADIČNÍ SOUTĚŽE probíhaly v průběhu nohejbalového turnaje i po jeho skončení.

Hod medicimbalem vyhrál nečekaně mochtínský fotbalový dorostenec Milan Matoušek, který přehodil 13 metrovou hranici o deset centimetrů. Druhý skončil Lukáš Zítek (12,23 m), 3. Luděk Matoušek (12,20m), 4. Stanislav Lorenc (12,10), 5. Michal Podhůrský (11,72), 6. Felíx (11,65), atd.. Loňský rekord mochtínského Míry Lišky (letos nestartoval) 14,78 m však zůstal neohrožen.

Střelba pokutových kopů je tradičně nejvíce divácky sledovaná disciplina. O překonání golmana Vlasty Hromady se pokoušelo mnoho účastníků, sedmkrát v řadě však uspěli jen tři, s výhrou 100,- Kč odcházeli Zbyněk Smolík, Jan Truska a Jaroslav Cihlář. Posledně jmenovaný vyhrál i následný rozstřel a stal se penaltovým králem.

Hod oštěpem patřil k nové disciplině. Házelo se slalomovou tyčí a že to není lehká disciplina, o tom se přesvědčila řada přihlášených závodníků. 1.místo vybojoval hodem 27,93 m dlouhým Kamil Rajtmajer ze Srbic, 2. byl Roman Kloupar z Mochtína (26,31), 3. Luděk Matoušek ze Sobětic (25,17), 4.J.Pavlík (24,52), 5. J.Bulka (22,73), 6. A.Kubaň (21,02), atd.

Řada zajímavých disciplin byla připravena i pro děti, které se přišly pobavit a zasportovat si na mochtínské hřiště.

Soutěže probíhaly od 10,00 hod. až do pozdního nedělního odpoledne, na závěr bylo provedeno vyhodnocení a předání cen těm nejlepším. Slunečné počasí vydrželo, v podvečer ale přišla (přesně podle předpovědi) změna - déšť, bouřka. BRUTUSu na parketu v Lipkách se naopak počasí nevyvedlo.