V neděli 23.12.2012 proběhl v tělocvičně ZŠ v Mochtíně tradiční turnaj ve stolním tenisu "O Vánočního kapra", který přilákal za zelené stoly 17 účastníků. Byl určen jen amaterům, "profíci" - hráči, startující v mistrovských soutěžích st. tenisu, jako např. Mirek Švátora, či Jiří Švátora také přišli, ale jen přihlíželi.

Nejdříve se odehrál turnaj žáků. V něm startovalo 7 hráčů a tak se hrálo systémem každý s každým. Vítězství si nakonec vybojoval Petr Jílek z Červeného Poříčí, který získal 15 bodů a to jen těsně před 2. Tomášem Velekem z Hoštiček a šikovným fotbalistou So Mochtín, který nasbíral bodů 14. Bronzovou medaili si za 3.místo vybojoval mochtínský Pavel Černý(12 bodů), který jako jediný dokázal v turnaji porazit vítěze turnaje. Umístění dalších hráčů : 4. Jan Nebeský z Klatov (So Mochtín), 5.Lukáš Velek z Hoštiček (So Mochtín), 6. Miroslav Švátora - AC Lhůta, 7. Tomáš Daněk - Švihov.

Hlavní turnaj mužů

byl odehrán za účasti 10 hráčů nejdříve ve dvou skupinách (každý s každým), pak byly na řadě semifinalové zápasy a na závěr zápasy o konečné pořadí. Již ve skupinách byly k vidění pěkné souboje, ale nejkvalitnější zápasy se hrály v bojích o konečné umístění a to hlavně o 1. - 6.místo. Ti nejlepší si domů odnášeli pořádné kapry ! Všichni pak pěkný zážitek z předvánočního sportování.

Nejlepší formu prokázal v turnaji Petr ČERNÝ z Mochtína, který hájil barvy PS Křeč Mochtín. V napínavém finále dokázal porazit těsně, ale přece jen 2:0 na sety 2. v celkovém pořadí - Jiřího CHÁRU z Klatov. Třetí příčka patřila nečekaně, ale zaslouženě Petrovi RAJTMAJEROVI, golmanovi fotbalového áčka So Mochtín, který se tohoto turnaje zúčastnil poprvé ( a to se hraje již po 35 !) a hned takhle mile zabodoval !

Nejmladším účastníkem tohoto klání byl 16 letý Zbyněk Smolík, naopak nejstarším pak ing. Jaromír Novák (oba z Mochtína), kterému je 78 roků !

Konečné pořadí hlavního turnaje:

1. Petr ČERNÝ ..................................... PS Křeč Mochtín (Sokol Mochtín)

2. Jiří CHÁRA ....................................... Klatovy

3. Petr RAJTMAJER ............................... Sokol Mochtín

4. Zbyněk SMOLÍK ................................. Sokol MOCHTÍN (Viktoria Plzeň)

5. Václav SPURNÝ .................................. FC TITAN Těšetiny

6. Libor NEBESKÝ ................................... Klatovy

7. Jan VORÁČ ........................................ Sokol Mochtín (BIDLO Klatovy)

8. Jindřich ŠMÍD ..................................... Sušice

9. Petr ŠVÁTORA .................................... Sokol Mochtín (SDH Kocourov)

10. Jaromír NOVÁK ................................. Šach klub Klatovy

   Krásné Vánoční svátky, hodně zdravíčka a zdaru v novém roce 2013, který se blíží, to si přáli navzájem všichni účastníci pěkného, tradičního turnaje v Mochtíně!

  To samé přeji i já všem členům Sokola Mochtín, navíc s poděkováním za vzornou reprezentaci TJ i obce Mochtín , hlavně pak ve fotbalových soutěžích v roce 2012, ve kterých byly úspěchy největší.

  Připomínám jen , že se blíží i naše poslední sportovní akce tohoto roku - "Rozlučková sálovka"  - sobota 29.12.2012 v Klatovech v Čapkovce - více k tomu najdete v předešlém článku.