Den před Štědrým dnem - 23.12.2008 jsme se sešli v útulné tělocvičně ZŠ v Mochtíně, abychom odehráli další ročník turnaje ve stolním tenisu amatérů "O Vánočního kapra". Účast byla omezena jen na členy TJ So Mochtín a jejich kamarády, nesměli zde navíc starovat ani st.tenisté, hrající mistrovské soutěže. V předvánoční den si přišlo zasoutěžit o kapříky a další zajímavé ceny 15 hráčů. Hrálo se na dvou stolech. Nejmladším účastníkem byl Dominik Sváček z Kocourova(11 let), nejstarším pak ing. Jaromír Novák z Mochtína, kterému táhne na 73 rok ! 

Nejdříve hráli žáci ve dvou skupinách, pak o konečné pořadí. Vítězem se stal Zbyněk Smolík (12 let), který ve finále porazil Jana Potužníka z Kocourova 2:1. Hodně vyrovnanou bitvu o 3.místo spolu svedli Pavel Harmady (Klatovy) s Dominikem Sváčkem (Kocourov). Pavel vyhrál 2:1, získal bronzovou příčku. Konečné pořadí žáků : 1.Zbyněk Smolík, 2. Jan Potužník, 3. Pavel Harmady, 4. Dominik Sváček, 5. Filip Bláha, 6. Martin Škoda, 7. Miroslav Zajíc.

Hlavní soutěž mužů byla také nejdříve rozehrána ve dvou skupinách systémem každý s každým. Pak se hrálo semifinále křížem 1-2,2-1 a další zápasy o konečné umístění. Celkovým vítězem se stal zaslouženě Václav SPURNÝ (62 let), bývalý výborný hráč So Mochtín, který to má pořád v ruce. Ve finále porazil Marka Vacovského (18 let) z Klatov 2:0. V souboji o 3.místo vyhrálo mládí nad zkušeností. Osmnáctiletý Tomáš György z Nýrska porazil ing. Jaromíra Nováka 2:0 po setech 11:9,11:9. Konečné pořadí : 1. Václav Spurný, 2.Marek Vacovský, 3.Tomáš György, 4. Jaromír Novák, 5. Jan Voráč ml., 6. Karel Šot st., 7. Jiří Nový ml., 8. Zbyněk Smolík.

    Turnaj organizoval a řídil K.Šot, pomáhali mu J.Smolík, P.Bláha, J.Novák a P.Harmady.
Přidat komentář