V pátek 28. 4. 2023 od 18:00 hodin odehrála mochtínská stará garda další přátelský zápas (v neděli 23. 4. 2023 prohrála ve Strážově o místní pouti s SG Strážov 2:7) tentokrát v Lubech s místní Arosou.

Pátek 28. 4. 2023 - SG přátelsky – AROSA Luby – SG TJ Sokol Mochtín 5:0 (3:0)

K zápasu nastoupila naše stará garda pouze s 11 hráči, když lubská Arosa měla k dispozici 17 hráčů a hojně mohla využívat hokejového střídání. Ještě v 1. poločase posílil mochtínskou starou gardu Jiří Kolář a ve 2. poločase potom Milan Janča, kteří nejdříve hráli za domácí Arosu.

Hrálo se 2 krát 40 minut, rozhodčím byl lubský Karel Janda. Domácí Arosa měla v 1. poločase více ze hry, byla pohyblivější a postupně se ji, i po chybách v obraně, podařilo vsítit 3 branky, když ještě některé šance její hráči nevyužili, nebo jim v cestě stál mochtínský brankář Petr Rajtmajer.

Ve 2. poločase se hra v poli vyrovnala, hra se přelévala z jedné strany hřiště na druhou, bohužel skórovat se podařilo ještě 2krát pouze domácím gardistům.

Zápas se odehrál v přátelském duchu, na obou stranách hřiště byly vidět pěkné fotbalové akce. V mochtínském dresu podali všichni solidní výkon, v brance zachytal Petr Rajtmajer, nejlepším mochtínským hráčem byl ve středu zálohy hrající Jaroslav Cihlář, který společně s Petrem Tomanem odehráli velmi dobré utkání, v útoku se statečně bil Václav Bouzek.

Sestava SG Mochtín: Rajtmajer Petr, Kodyš Juraj, Podráský Jiří, Pavlík Jaroslav, Švátora Petr, Uhlík Jiří, Toman Petr, Cihlář Jaroslav, Dolejš Jiří st., Novák Jindřich, Bouzek Václav, postupně se ze střídačky Arosy zapojili Kolář Jiří a Janča Milan