Vysokou porážku na domácím hřišti utrpěl náš "A" tým s Keramikou Chlumčany v 11.kole I.A třídy, které bylo na pořadu v sobotu 15.října 2022. Více než nečekaná ztráta mistrovských bodů však mrzí další ztráta dvou vážně zraněných hráčů !

... SO 15.10. - I.A třída mistrovsky TJ Sokol Mochtín - TJ Keramika Chlumčany 0:7 (0:4).
Po nedělní výhře našeho áčka 4:2 v Rokycanech s místní zálohou se čekalo, že náš tým minimálně stejným výsledkem doma zvládne vítězně i zápas s nováčkem soutěže - Keramikou Chlumčany. Opak byl pravdou.
      Hostům vyšel náramně úvod zápasu a to rozhodlo. Již ve 2. minutě proměnili nařízenou penaltu, v 5. minutě přidali další gol, v 18. další a ve 22.min. již vedli v Mochtíně (jako nedávno Bayern na Viktorce) 4:0 (!) - bylo rozhodnuto ! Našim fotbalistům se na kluzkém, podmáčeném terénu vůbec nic nedařilo, hostům naopak vycházelo vše do čeho kopli. Kdo čekal po přestávce obrat k lepšímu, ten se nedočkal. Keramika přidala další 3 branky , Mochtín utrpěl drtivou porážku. Zápas odřídila trojice rozhodčích - Lapák Zdeněk, Schneider Josef, Pastyřík Tadeáš - DFA byl p. Jiří Petržílka. ŽK 1:2, 50 diváků.  Sestava Mochtína : Prokop Daniel, Blažek Petr, Dolejš Jiří, Čeleda Jiří, Lysek Jakub, Bejvl Jakub, Kutka Marek (57. Gajdušek David), Žiak Jan, Smolík Zbyněk, Velek Tomáš (41. Šafránek Jan), Škoch Matěj (75. Smolík Radek ) - za hosty skorovali : Tomášek a Štolle po 2, Smola, Regner, Šimána.

Příští sobotu 22.10. zajíždí naše áčko mužů do Horšovského Týna, kde od 15,30 hod. odehraje další zápas I.A třídy s místním Dynamem H.Týn. 
                                       
                                             -x-x-x-x-

Po delší době si zahrála i Mochtínská stará garda. Přátelský zápas odehrála v Lubech s místní Arosou.

PÁ 14.10. - SG přátelsky  - AROSA Luby - TJ Sokol Mochtín   1:1 (0:0)

Hrálo se jen 2x 35, protože tma více minut odehrát nedovolila. Domácí měli sice více ze hry, ale na výhru nedosáhli. Úvodní branku vsítil domácí Zd. Hradecký, na 1:1 vyrovnával 10 minut před koncem náš Zdeněk Novák. Překvapila hojná účast našich hráčů na tento duel.
       Sestava SG Mochtín : Rajtmajer Petr, Šup Ondřej, Kodyš Juraj, Podráský Jiří, Švátora Petr, Švátora Jiří, Jarabica Stanislav, Bejvl Milan, Tománek Karel, Uhlík Jiří, Novák Zdeněk, Cihlář Jaroslav, Cihlář Pavel, Křivánek Josef a Hebnar Luboš