zaci08     O víkendu 8. a 9.března 2008 uspořádal fotbalový oddíl TJ Sokol Mochtín v klatovských sportovních halách dva „Jarní turnaje v halové kopané 2008“. V obou si prvenství zajistili mladí fotbalisté pořádajícího oddílu. Hrálo se systémem každý s každým, k vidění byly zajímavé souboje. Ceny si domů odvážela nejen družstva, ale tradičně i nejlepší jednotlivci.

Jarní turnaj starších přípravek – 8.3.2008

   Jasným favoritem turnaje byly Přeštice, ale nakonec pro ně zbyla jen bronzová příčka. Zápasy odřídila dvojice rozhodčích Jaroslav Pavlík a Jiří Flodr.

Konečná tabulka : 1. So Mochtín „B“ 14:0 15 bodů, 2. Chanos Chanovice 5:4 8 b., 3. TJ Přeštice 8:4 7 b., 4. So Mochtín „A“ 8:7 6 b., 5. So Mrákov 4:12 5 b., 6. So Kout na Šumavě 1:13 0 b..

Nejlepším brankářem byl vyhodnocen Karel Přibyl z Chanovic, obránce – Matyáš Psutka z Mrákova, hráčka turnaje Lenka Karasová z Kouta, hráč turnaje Jan Pavlík z Přeštic, nejmladším účastníkem byl sedmiletý Aleš Karas z Kouta na Šumavě.

Jarní turnaj starších žáků – 9.3.2008

     Zde patřil k favoritům turnaje Hrádek, hrající krajskou soutěž. I na něj však zbyla 3.příčka.

Pěkným výkonem se presentovali kluci z Pocinovic, kteří přijeli s 13 hráči a vybojovali nečekané 2.místo za vítězným Mochtínem. Zápasy zde odřídil rozhodčí Václav Husník, ředitelem obou turnajů byl Karel Šot

Konečná tabulka : 1. So Mochtín „A“ 6:0 13 bodů, 2. So Pocinovice 3:2 8 b., 3. Svatobor Hrádek 6:4 7 b., 4. TJ Kolinec 2:2 7 b., 5. So Kasejovice 3:6 4 b., 6. So Mochtín „B“ 2:8 2 b.

Nejlepším brankářem vyl vyhlášen Ruda Matoušek (Mochtín „B“), obráncem Lukáš Pinkr (Pocinovice), útočníkem Martin Brůha (Kolinec), hráčkou turnaje Nikola Chárová (Kasejovice), hráčem turnaje Jiří Flodr (Mochtín „A“), nejlepším střelcem se stal Leoš Rychtařík z Hrádku.FOTOGRAFIE Z TURNAJE