Dorost08Mochtínský dorost vyhrál turnaj v Domažlicích

     V neděli 20.ledna 2008 uspořádal fotbalový oddíl Slavoj Koloveč turnaj v halové kopané dorostenců. Proběhl ve sportovní hale v Domažlicích za účasti 8 družstev,

nechyběli na něm ani zástupci z Pošumaví. A jak dorostenci Sokola Mochtín, tak i Startu VD Luby zde nezklamali. Oba týmy se dostaly až do závěrečného finále, ve kterém mochtínští kluci, svěřenci trenéra Jaroslava Pavlíka, svého soupeře jasně přehráli a získali cenné prvenství v turnaji

     Nejdříve se ale hrálo ve dvou skupinách systémem každý s každým. Mochtín i Luby postoupily do semifinále ze 2.místa. Zde Mochtín porazil Staňkov 1:0 a byl ve finále, Luby remisovaly 1:1 s pořádající Kolovčí, ale penaltový rozstřel je poslal do souboje o celkové prvenství.

     Samotné finále   Mochtín – Luby mělo jednoznačný průběh. Mochtín byl lepší, vyhrál 5:2 a tím i celý turnaj. Z titulu nejlepšího střelce turnaje se navíc těšil i mochtínský Jan Voráč, autor 7 branek.

Další program Mochtínských dorostenců

   V sobotu 26.1.2008 se zúčastní halového turnaje v Plánici. Tam by mělo startovat také 8 týmů, presentace je od 8,00 do 8,30 hodin, pořadatelem je FO TJ Sokol Plánice.   Na sobotu 2.2.2008 připravuje svůj turnaj dorostu v halové kopané také TJ Sokol Mochtín. Proběhne od 9,00 hodin ve sportovní hale ZŠ Čapkova v Klatovech (presentace již od 8,20 do 8,40 hod.), loňské prvenství zde budou obhajovat dorostenci TJ Přeštice. I na tomto turnaji bude startovat 8 týmů a to z okr. Domažlice, Plzeň-jih. Strakonice a Klatovy, měl by mít velmi dobrou sportovní úroveň. Mochtínský oddíl zde postaví dvě mužstva.