První říjnový víkend přinesl fotbalistům Sokola Mochtín jen pět mistrovských bodů. Doma dokázali vyhrát za tři body naši žáci (se So Hradešice 6:1), další dva z Velkých Hydčic přivezlo mochtínské béčko. Bohužel, první porážku v soutěži museli "skousnout" naši dorostenci, když prohráli ve Stodě 2:4, bodů se nedočkalo doma ani naše "áčko" mužů. To prohrálo s kvalitním Horšovským Týnem 1:2, stále se však drží na 6.místě tabulky I.A třídy. Další soupeři se ale mohutně dotahují, stačí další prohra a může z toho být rázem 10. místo !

Výsledky mochtínských týmů z 5. -6.10.2013

..I.A tř. mužů  - Sokol Mochtín - FC Dynamo H.Týn    1:2 (0:1). Soupeř z H.Týna předvedl v Mochtíně kvalitní výkon, kterým jen potvrdil dosavadní 2.místo v tabulce i ambice vrátit se zpět do krajského přeboru. Naši fotbalisté naopak svůj velmi dobrý výkon z minulého kola v Chlumčanech nezopakovali a svému soupeři nakonec podlehli těsně 1:2. H.Týn měl celý první poločas jasně navrch a celou řadu nebezpečných střel, které s přehledem likvidoval náš golman P.Rajtmajer. Ve 40.minutě ale byl bezmocný proti penaltě, která byla nařízena za faul a kterou bezpečně proměnil hostující Šindelář - H.Týn vedl 1:0. Po přestávce Mochtín přidal, byl aktivní dopředu. Hned ve 46.min. poslal přesně centr zleva Ji.Flodr, ale Ji.Dolejš nezakončil. Náš kapitán J.D. se dostal k zakončení vzápětí, ale jeho střelu hostující golman chytá. To pak bylo na delší dobu ze strany Mochtína v zakončení vše, hosté se znovu dostávali do přesnější kombinace a v 60.minutě znovu udeřili. Rychlou akcí se prokombinovali za naší obranu, svoji šanci v gol proměnil Zikán - 0:2. Mochtín byl v útlumu, další šance ale naštěstí P.Rajtmajer pochytal, stále držel Mochtín v naději na vyrovnání. V 85.minutě po úniku zleva odcentroval střídající Zd.Plánička, Jar. Cihlář míč zatečoval a ten skončil v síti . 1:2 ! Kontaktní gol byburcoval Mochtín k závěrečnému náporu, ale zkušení hosté si výsledek pohlídali. Rozhodčí Janda David, Karel Maroušek, Martin Havránek, DS Pavel Rauch, ŽK 2:0, 80 diváků. Sestava : Rajtamejr , Dolejš T., Dolejš Ji. Špindler (73.Kul), Staněk, Flodr (78.Zahradník), Smolík (59. Plánička), Šťastný, Hrudička (28.Švátora P.), Babka, Cihlář, branky : CIHLÁŘ Jaroslav - 1

III. třída mužů - Tatran Velké Hydčice - Sokol Mochtín "B"   1 : 1 (0:0), na pok.kopy 6:7. Vyrovnaný souboj bez velkých šancí na obou stranách spěl k bezbrankové remise. Jenže, v 74.min. přišel ofsajdový únik domácího Hlaváče, který otevřel skore - 1:0. Naše záloha naštěstí stačla rychle vyrovnat, když po pěkné akci zakončoval z 18 m Jakub Bejvl, po teči obránce Šimáčka srovnal na 1:1. A protože se stav nezměnil, přišly na řadu opět penalty. V těch byli naši fotbalisté úspěšnější, vyhráli je 7:6, domů vezli dva cenné body. Rozhodčí L.Kurc z Dl.Vsi, ŽK 2:3. Sestava : Kloupar, Žiak J., Bejvl, Flodr, Bláha, Javorský, Švátora P., Potužník, Staněk, Zahradník, Pretzelmayer Jar. (46.Smolík), branky : BEJVL Jakub - 1, úspěšní střelci penalt : Smolík, Švátora P., Flodr, Zahradník, Javorský, Staněk, Potužník

..KS dorostu - Slavoj Stod - Sokol Mochtín  4:2 (2:1). Zápas se našim klukům, kteří nebyli kompletní, moc nepovedl a tak z toho byla první porážka v této nové sezoně, přesto zůstávají s Chanovicemi na 1.místě tabulky krajské soutěže. O branky Mochtína se podělili Jakub Rubáš a Jan Žiak, Rozhodčí Sirový

.. OP st. žáků - Sokol Mochtín - Sokol Hradešice  6:1 (4:0). I odveta se našim klukům s tímto soupeřem povedla, vyhráli jednoznačně a zaslouženě. Branky : Jan Šafránek 3, Tomáš Novák 2, Tomáš Velek 1, rozhodčí P.Švátora

TRENINKY  mužů budou v následujícím týdnu v úterý a pátek od 18,00 hod. Umělé osvětlení je již k dispozici  - proto je třeba, aby byla účast maximální !!!