S velkou spokojeností se v sobotu 7.9.2013 vraceli ze Zruče domů naši fotbalisté - muži "A" i jejich příznivci. Mochtín totiž vyhrál na hřišti svého soupeře 2:1, v tabulce poskočil již s 9 získanými body na vyšší příčky tabulky I.A třídy - blahopřejeme !

.. I.A tř. mužů - TJ Zruč - Sokol Mochtín  1 : 2 (1:1). Zápas se hrál za krásného, slunného počasí v nádherném sportovním areálu a na suprovém pažitu domácího Zruče. Hned od začátku naši fotbalisté svojí aktivitou naznačili, že chtějí odčinit minulou porážku v domácím prostředí s Černicemi. Ve 12.minutě Jiří Dolejš hlavou nastřeluje tyč domácí branky, o deset minut později ale zahrozili i domácí, ale ukázkovou brejkovou akci Zruče likviduje zázračným zákrokem náš P.Rajtmajer ! Kvalitní fotbal pokračoval, přišla i první branka. Běžela 26.minuta, pěknou a přesnou útočnou akci Mochtína zakončuje pohotově golem Jiří Dolejš - 0:1 ! Stejný hráč byl v další golovce i ve 36.minutě, ale jeho hlavička (po centru T.Babky), šla z vyložené pozice jen těsně vedle tyčky domácí branky. Škoda, mohlo být veseleji. Šťastnější byli o pouhé dvě minuty později domácí hráči. Golman Klik poslal dlouhým výkopem do šance svého spoluhráče Karpíška, který se šikovně dostal za naše stopery a pohotově zavěsil - 1:1. Od první minuty druhého poločasu byli ale ve velkém náporu nečekaně mochtínští hráči, kteří se během deseti minut dostali do několika golových šancí. A ta v 52.vyšla na 100%. Tomáš Babka utekl po pravé straně, jeho dělovka skončila na břevně, odražený míč však z těžké pozice, pohotově poslal do sítě Zdeněk Plánička - Mochtín vedl 2:1 ! Domácí byli v útlumu, potrestat je za to mohl v 56.minutě Zbyněk Smolík. Ten se dostal nečekaně k míči po chybě domácího obránce, ale svůj solo nájezd na golmana nevyřešil golově, poslal míč těsně vedle branky! Škoda, domácí přežili "svoji smrt", začali se postupně nadechovat k náporu, chtěli vyrovnat. Dostávali se do tlaku. naši hráči je často zastavovali nedovoleně, během osmi minut "vyfasovali" 4 žluté karty !. V koncovce ale byla Zruč nepřesná, co šlo na branku, jistě pochytal náš golman Petr Rajtmajer. Na druhé straně mohl skorovat opět náš T.Babka, ale v dalších dvou solonájezdech opět neuspěl, stejně tak i střídající Jakub Schejbal, kterého v úniku zastavil nedovoleně na hranici vápna domácí Husník a byl za to vyloučen. Závěr byl dramatický, rozhodčí nastavoval, ale stav se již nezměnil, Mochtín si odvezl ze Zruče všechny tři body !

Rozhodčí Pavel Šiška, asistenti L.Kostelník a V.Špiral, ŽK 3:5, 120 diváků. Sestava Mochtína : Rajtmajer, Dolejš T., Cihlář, Šťastný, Hrudička, Babka, Flodr (73.Zahradník), Špindler, Plánička (83. Schejbal), Dolejš Ji., Smolík (92. Staněk), branky : Jiří DOLEJŠ, Zdeněk PLÁNIČKA - po 1.

TRENINKY  mužů budou v dalším týdnu v Mochtíně již od 18,00 hod. a to v pondělí, středu a pátek.  Počítejte s tím !