Deštivá neděle 25.8.2013 přinesla tři mistrovské body jen mochtínským drostencům, kteří doma porazili v úvodním zápase nové sezony Merklín 4:0. Naše áčko mužů hrálo ve Staňkově a i když bylo domácímu Sokolu více než-li vyrovnnaným soupeřem, body nepřivezlo.Zůstaly ve Staňkově.

.. I.A tř. mužů  -  Sokol Staňkov - Sokol Mochtín  3 : 1 (1:0). Vytrvalý dešť a jedna louže vedle druhé na podmáčeném hřišti , to byly podmínky, ve kterých se odehrával zápas I.A třídy ve Staňkově. A byl to pro Mochtín hodně nepovedený duel. Domácí totiž šli do nečekaného vedení již v 1.minutě, kdy po rohovém kopu zakončuje ze tří metrů volný Šobr - 1:0. Domácí branka povzbudila, Mochtín viditelně znervozněl, byl pod tlakem, ale brzo se z toho oklepal a měl tři velké (dá se říci doslova stoprocentní) šance na skorování. Bohužel, ani jednu nevyužil a to bylo pro další vývoj utkání klíčové. V 9.min. mohl zakončit golově Zd.Plánička, ale ještě přihrál T.Babkovi, který z 8 m netrefil branku ! V 15.min. byl v další golovce opět Zd.Plánička, opět ale střílí těsně vedle, stejně tak o minutu později golově nezakončil centr Zb. Smolíka Tomáš Babka, z voleje trefil ze čtyř metrů jen domácího golmana ! Škoda, zápas se mohl vyvíjet úplně jinak. Boj v loužích pokračoval, do šancí a pološancí se dostávali jak domácí, tak hosté, ale důležitý moment utkání přišel až v 65.minutě. Náš golman Michal Riška v pádu kryje míč, má ho jistě v koši, přes něj padá domácí útočník, který šel za šancí z metrového ofsajdu ! Hlavní rozhodčí nechává pokračovat ve hře, na pokyn pomezního však přerušuje hru, Riška obdržel ŽK, je nařízena penalta !!! Tu domácí Janka proměňuje, Staňkov vede 2:0. Mochtín to nevzdává, vytrvale útočí, chce získat alespoň bod. Naděje svítá v 72.min. kdy je v odvážném průniku sražen ve vápně A.Hrudička, náš kapitán Ji.Dolejš snižuje z nařízené penalty na 2:1. Jenže radost našich hráčů a fanoušků dlouho netrvala. Na druhé straně v 75.minutě z ojedinilého brejku se dostal do vápna Mochtína opět šikovný Šobr, lehce obešel naše obránce a skoroval - upravil na konečných 3:1 pro domácí.  Zápas řídila trojice rozhodčích - Lukáš Kříž, Marek Janda, Pavel Šiška, TD Vlad. Bláha, ŽK 2:5, 80 diváků. Sestava Mochtína : Riška, Hrudička, Dolejš T., Cihlář, Špindler, Šťastný, Babka, Flodr, Dolejš Jí., Plánička (67. Kul), Smolík (80. Zahradník), branka : DOLEJŠ Jiří  -  1 (z pok.kopu)

POZOR !  Trenink mužů se tentokráte mění - usskuteční se v úterý a čtvrtek od 18,30 hodin ! Sdělte to i dalším kamarádům.

.. KS dorostu  - Sokol Mochtín - Sokol Merklín  4 : 0 (1:0). Úvodní zápas sezony zvládli naši dorostenci na jedničku. V prvním poločase byli hosté vyrovnaným soupeřem, ale postupem času náš omlazený tým získával stále větší převahu, zaslouženě vyhrál 4:0. O branky se podělili - Voldán, Jar. Pretzelmayer, Diviš a Rašek.  Rozhodoval Mir. Pena z Horažďovic.